Italské listy / Anglické listy / Výlet do Španěl / Obrázky z Holandska

Soubor vtipných evropských cestopisů, rozmarných i názorných průvodců po cizích zemích starobylých kultur s vylíčením charakteru jejich obyvatel.

https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57874/big_italske-listy-anglicke-listy-vylet--32A-57874.png 4.737

Kniha Italské listy / Anglické listy / Výlet do Španěl / Obrázky z Holandska

eraserhead

Italské listy docela nuda, nejvíce se mi líbily Anglické listy a Výlet do Španěl. Holandsku jakoby něco chybělo.

MOu598
27.07.2017

Četla jsem v dubnu 2013. Podle mých poznámek:
Četla jsem již poněkolikáté. S ilustrativními kresbami K. Čapka.
Italské listy - nic moc, hl. o umělcích, které neznám, nerozumím. Bez obrázků. O Římě skoro nic.
Anglické listy - pěkné, vtipné, na konci o zájmu sjednotit Evropu - zajímavé.
Výlety do Španěl - krásné, výborné, popis koridy je úchvatný, ale i další věci.
Obrázky z Holandska - pěkné, i o malířích.
Citát:
"Nemůžeš zabloudit, obrátíš-li tvář k domovu."

MayB2
18.01.2016

Vtipné postřehy z cest doprovázené rozkošnými originálními kresbami. Ke své hanbě musím přiznat, že tyto cestopisy mám radši než romány Karla Čapka.

Matt Baker
04.01.2015

Mé první setkání s původním českým cestopisným dílem mne ohromilo. Karel Čapek dokázal nádherně vystihnout atmosféru evropských zemí 20. a 30. let minulého století a barvitě i s notnou dávkou humoru převyprávět své cesty po evropském kontinentu.

Ifanka
26.10.2014

Velmi milá a pravdivá kniha, která učinila z Karla Čapka mého ještě oblíbenějšího spisovatele :) Doporučuji všem, kdo dané země procestovali...

adorata
08.11.2013

Ještě jsem všechny cestopisy nedočetla (tudíž netvrdím, že mám velké právo hodnotit tuto sbírku jako celek), ale zatím mě příliš nenadchly. Možná jsem očekávala trochu něco jiného a své určitě taky dělají mé odlišné názory střetávající se s těmi Čapkovými. Konkrétně v první části, Italských listech mě zarazilo, že se autor spíše zabývá kritikou baroka a antiky, vyzdvihuje raně středověké stavby, to vše na úkor atmosféry daných míst. Tolik k prvnímu dojmu.