Italské jednohubky

Italské jednohubky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/362854/bmid_italske-jednohubky-49a-362854.jpg 4 352 132

Italské postřehy série

Vlídné a humorné postřehy ze života domorodců z podhůří italských Dolomit očima české Marty. Proč jsou italští staříci stále frajeři a jejich osmdesátileté manželky upravené šťabajzny? Proč nosí Ital malou peněženku? Proč se nebojí mluvit o lásce v jakémkoli věku? Proč jim asfaltově silná káva nezpůsobí infarkt? Proč respektují úřady i autority? Proč má horal něžnou duši? A čím je podle Italů známá naše krásná rodná česká hrouda? Proč se ke všem dětem chovají jako k vlastním? A proč si vůbec stále zpívají, i když mají pracovní soboty? O lehkosti i nelehkosti života v podhorském italském maloměstě, viděné nejen ze zpovědní kasy hokynářského krámku, vypráví autorka žijící v těchto končinách již třináct let s vtipem i nadhledem.... celý text

Verkolka
Verkolka
11.03.2024 2 z 5

Knížku jsem si přečetla na doporučení, že je to oddychovka na dovolenou. Moc jsem si s ní neodpočinula. Pořád jsem čekala důvod doporučení. Těch pár stránek bych obvykle schroupla za 2 dny. Tohle jsem drtila 16 dní
Abych nebyla tak kritická, tak jsem se párkrát zasmála, třeba těm čistým výfukovým výparům. Na konci knihy jsem pustila slzu, protože jsem taky byla holohlavá... Teď už rostou :) a jestli tenhle názor autorka čte, tak přeju ať jste už navždy fit a pište dál! a z nás, co váš humor nepochopili si nic nedělejte

Prochy60
Prochy60
02.03.2024 5 z 5

Jak píší čtenáři pod blogy pani Marty: "Ženská, já vás chci domů! A všem bručounům dávkovat po kapkách!" Čtu asi po desáté, a nemohu se nabažit. Svěží, humorné, moudré, laskavé. U Plešaté mi regulérně tekly slzy dojetím, ač autorka jako vždy kouká i na svou osobní tragédii (vážná nemoc) s nadhledem a lehkosti. Neskutecna odvaha, smekam.

HŠ
28.02.2024 2 z 5

Místy úsměvné, jinak takový průměr. Čtení tak na záchod na střídačku se Čtyřlístkem, ale jako knížka ne-e. Nechápu, proč má autorka neustále potřebu shazovat svou postavu, věk. Dost mě tím iritovala. A mraky dvojsmyslů, které mi ani nepřišly na místě.

Fčelička
Fčelička
21.11.2023 5 z 5

Skvělá pohodová knížka. Napsáno s nadhledem sebeironií a humorem....

smudlajs
smudlajs
06.11.2023 3 z 5

Opravdu taková příjemná oddychovka. Neurazí, ale zároveň ani moc nenadchne.

Linda007
Linda007
12.10.2023 2 z 5

Tohle se moc nepotkalo s mým humorem. Autorce například dva kluci pomáhají s autem a ona je označí za buzeranty, protože byli navonění. Nemyslím si, ze je vhodné se takhle vyjadřovat o homosexuálech a už vůbec ne o někom, kdo vám pomáhá. A takového buranského humoru tam bylo více.

alnahu
alnahu
01.10.2023 4 z 5

Tak toto je opravdu taková jednohubka ,která nám v krátkých kapitolách, přiblíží život domorodců z italských Dolomit.Knihou nás provede Marta ,matka dvou malých holčiček,která po dlouhém váhání následuje svého manžela do drsného podhůří Dolomit- a to neumí italsky ani žblebtnout.
A přesto život v italském venkově zvládá bravurně a s humorem.

sakro
sakro
19.07.2023 5 z 5

Skvělá oddychovka zcela nepostradatelná pro každého italofila. Prostě život v Itálii očima jinýma než je pohled cestovatele a dovolenkáře.

Radimka
Radimka
10.07.2023 3 z 5

Nakonec přes prvotní nesympatie to bylo docela milý a fajn.

stavinohova
stavinohova
07.07.2023 5 z 5

Za mne ideální kniha pro vytvoření vnitřní pohody. Na dovolenou, jen tak k odlehčení žánru

spiderlily
spiderlily
04.07.2023 4 z 5

Příjemná oddychovka, ideální na volné chvilky.

PeťulaV.
PeťulaV.
24.06.2023 5 z 5

Tak mně se tohle líbilo moc a i mi to teď vyloženě bodlo. Už hooodně dlouho jsem se u žádné knížky tolik nenasmála. Tady jsem se nejenže smála nahlas, ale i až mi slzy tekly. Hlavně první půlka naprosto dokonalá. Bylo to strašně milé, vtipné, psané s láskou, úctou i respektem a hlavně neskutečným optimismem. Kdo hledáte nenáročnou knížku na rozveselení a odreagování, vřele doporučuji. Autorce přeji hodně moc zdraví a ať se jí i nadále takhle daří. A jestli jsou i další její knížky takhle povedené, tak se už teď moc těším na další :-)

horakova.s
horakova.s
05.06.2023 5 z 5

To je tak přesné! Sama jsem v Itálii žila skoro dva roky a mnoho těch situací v knize jsem viděla na vlastní oči. Je to tak vtipné, milé a zároveň velmi autentické. Doporučuji každému, kdo se chce nejen zasmát, ale i se dozvědět něco málo o italské nátuře.

SirenKa
SirenKa
01.03.2023 5 z 5

Velmi čtivé a tak nějak hřejivě lidské. Smála jsem se místy nahlas. Na dovolenou si tohle oddychové čtení neberte, dlouho nevydrží:-) Moc hezké a do ruky příjemné zpracování obálky!

AndreaP.
AndreaP.
11.12.2022 4 z 5

Taková nenáročná oddechovka krátkých vtipných fejetonů z každodenního života, trošku mi to připomíná styl Haliny Pawlowské.

jana0338
jana0338
14.08.2022 4 z 5

Vtipné oddechové čtení , pobavila jsem se

Renike
Renike
28.07.2022 5 z 5

Vtipná, čtivá a Itálie. Co více si přát? :)

joanb
joanb
23.07.2022 5 z 5

Super knížka na cestu do/z práce. Jednotlivé eseje člověk stihne přečíst a taky se usmát pod "fousy". Doporučuji přečíst pro zlepšení nálady a taky pro ty, co milují Itálii (jako já). Vždycky čekám, až tato autorka napíše další knížku!

Nočnípták
Nočnípták
15.07.2022 3 z 5

Jednohubky paní Kučíkové jsou o chlup lepší a vtipnější než dvojhubky. Bavila jsem se nad oběma.

Nymfadora.T.
Nymfadora.T.
07.06.2022 2 z 5

Asi jsem čekala trochu něco jiného. Občas vtipné, ale celkově mě to moc nebavilo, další už asi shánět nebudu.