Isola

Isola https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37206/bmid_isola-ppI-37206.jpg 4 62 16

Představte si, že je vás dvanáct a dostanete obrovskou příležitost – stát se herci ve filmu natáčeném na opuštěném ostrově. Ovšem nejen pro sedmnáctiletou Veru, která má vlastní důvody k pobytu na ostrově, se tato, na první pohled příjemná idyla, změní v nedobrovolné vězení. Jaké tajemství se tu skrývá? Kdo je krásný Moon, tichý Pearl, stále provokující Joker, kdo jsou ve skutečnosti? Všichni jsou vtahováni do děje, o němž nevědí, jestli je skutečný nebo smyšlený. Výstřední režisér je donutí hrát hru, na niž nikdo z nich nebyl připraven. Hru, na jejímž konci čeká smrt.... celý text

ainekarlickova
ainekarlickova
24.04.2019 3 z 5

Knihu jsem vzala do ruky kvůli té palmě na obálce. Trochu hloupý důvod, ale fascinuje mě Brazílie a její barvy. A vše, co jenom zavání touhle jihoamerickou zemí, doslova lovím. Kniha na mě občas působila jako mrazivá detektivka s nádechem exotiky. Vera byla plná něčeho, co mně zaujalo. Nevím přesně co, ale její nevijasněná minulost mě poháněla přečíst každé další slovo a odkrýt všechnu prýštící energii, co skrývá. Love story v příběhu byla záhadná a naprosto kouzelná. Opravdu úžasný příběh.

Elsa14
Elsa14
16.04.2017 5 z 5

Naprosto úžasný příběh. Knihu jsem přečetla jedním dechem a rozhodně se k ní někdy znovu vrátím. Napínavý děj až do samého konce byl dokonalý. Chtěla bych si přečíst i Šepot

mija.chalka
mija.chalka
24.10.2016 3 z 5

Knižka se dobře četla, děj pěkně plynul. Ke konci jsem si to teda domyslela. Za mě příjemné oddechové čtení.

Adel13
Adel13
12.08.2016 5 z 5

Knížka se mi velice líbila, jak námětem, tak ale i stylem psaní. Četla se velmi rychle a až do poslední chvíle jsem neměla tušení, jak to celé dopadne a ani co se tam stane, a to je podle mě přesně to, co by měla každá dobrá knížka obsahovat. :-) Rozhodně Isolu doporučuji a předpokládám, že v budoucnu po ní ještě sáhnu ;-)
Jediné, co bych vytkla je řeč hlavní hrdinky. Mám pocit, že za celou knížku řekla sotva dvě věty ostatním. Rozhodně bych se na více konverzací, kde by se projevila nezlobila. :-)

28401
28401
09.05.2016 5 z 5

Kniha se příjemně četla, děj je velmi napínavý a na závěr docela zajímavé rozuzlení.
Malé negativum - konec mi přišel nějak příliš..rychlý...

juliemed
juliemed
03.05.2016 5 z 5

Bezvadná kniha určitě doporučuji

smile1
smile1
30.03.2016

Kniha se mi líbila. Je velmi čtivá. Po celou dobu co byli na ostrově je napínavá.

Daenerys
Daenerys
27.09.2015 4 z 5

Velmi milé překvapení. Napínavý příběh se zajímavým příběhem a nečekaným rozuzlením. Čte se samo od samého začátku a nezle se odtrhnout, dokud nejste na konci. Knížka je sice oficiálně zařazena do kategorie "čtení pro dívky", ale spadá do ní zřejmě jen díky věku hlavních hrdinů, rozhodně neurazí ani starší ročníky.

milunka21
milunka21
17.05.2015 5 z 5

nešlo se odtrhnout :-)

warca
warca
17.04.2015 5 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla asi 3x a vím, že se k ní určitě zase někdy vrátím. Naprosto úchvatný napínavý příběh! Poprvé jsem ani nedýchala, jak moc jsem byla nervozní, ale to jsem taky byla celkem malá :). Rozhodně doporučuji :)

minimonisek
minimonisek
27.03.2015 4 z 5

Příjemné a oddychové čtení. Člověk do poslední chvíle nevěděl, jak kniha dopadne. Příběh se mi líbil svou originalitou. Rozhodně se ke knize ještě vrátím v budoucnu.

soukroma
soukroma
05.04.2014 4 z 5

Příjemně svižné a napínavé počtení na odpoledne. Rozhodně to není pouze pro mládež či dokonce jen dívky, užije si každá věková generace. Pouze hlavní hrdinka chvílemi trochu nudí, protože neprojevuje ani špetku brazilského temperamentu a výřečnosti...

AjťačkaTýnka
AjťačkaTýnka
30.08.2013 5 z 5

Hodně rychlý konec, ale námět velmi dobrý.
četla se lehce a dobře.

suze
suze
19.04.2013 4 z 5

Podle mě knížka nebyla špatná, nápad se mi líbil. Knížka mi tematikou trošku připomínala Deset malých černoušků od Agathy Christie...

johisa
johisa
10.03.2013 3 z 5

Souhlasím s Teru. Začátek byl dobrý, ale ten konec byl strašně zamotaný takže ani nevim jestli jsem to celé dobře pochopila.

Teru
Teru
30.01.2011 3 z 5

Ze všech knížek od Isabel Abedi se mi líbila asi nejméně.
Námět je sám o sobě zajímavý, ale obzvlášť na konci mi kniha přišla zamotaná a uspíšená.

Isabel Abedi
německá, 1967