...ismy - Jak chápat módu

...ismy - Jak chápat módu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46290/ismy-jak-chapat-modu-46290.jpg 4 17 3

Novinkou v sérii bestsellerů, mezi které patří: Ismy: Jak chápat umění, Ismy: Jak chápat architekturu. Nabízí velké množství informací ve zhuštěně formě v praktickém příručním formátu. Sleduje vývoj módy a módního průmyslu v řadě vzájemně propojených trendů a směrů (tzv. ismů), od řecko-románské tógy přes krinolínu až po nejnovější modely z přehlídkového mola. Publikace je řazena chronologicky a pojednává o vývoji oděvnictví, počátku haute couture a rozmachu módy do podoby, v jaké ji známe dnes. Vše dokumentují klíčové příklady z nejvýznamnějších mezinárodních oděvních sbírek. Nechybí ani přehled módních návrhářů od klasiků, jakými jsou Coco Chanelová či Dior, až k současným módním velikánům, např. Tomu Fordovi a Marcu Jacobsovi.... celý text

Literatura naučná Encyklopedie
Vydáno: , Slovart (ČR)

Isms: Understanding Fashion , 2009

michaela5726
06.05.2017 4 z 5

Pěkně zpracované. Občas se mi zdálo, že jsou některé pasáže trochu odfláknuté.

Es.024
26.04.2014 3 z 5

Přesné, hezké, ale... přesto tomu něco chybí. Mě osobně chyběly životopisy, nebo alespoň pár informací o životě lidí, zmíněných ve knížce. Je to opravdu formou encyklopedie, nečekejte nějaký extra moc stylizovaný text v ,,přitažlivých větách".

rajtrmiros
16.01.2014 5 z 5

Pochopitelně vysvětlené pojmy a základní informace pro ty, kteří chtějí opravdu chápat módu.

móda dějiny odívání

Autorovy knížky