Island, Grónsko, Faerské ostrovy

nehodnoceno
Island, Grónsko, Faerské ostrovy https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370785/bmid_island-gronsko-faerske-ostrovy-yKc-370785.jpg 0 0 1

Cestovní příručka pro turisty a průvodce po zemích na pobřeží severního Atlantiku obsahuje informace o historii, městech, památkách a turistických cílech. Podivuhodná vulkanická krajina, hory, ledovce, horké prameny, gejzíry a vodopády, společně s bohatou historií a lidovým uměním představují dostatečný výběr islandských lákadel. Ledová krása Grónska i skalnaté ostrůvky v rozbouřeném Atlantiku jen dotvářejí pozoruhodnost této nedotčené části Evropy. Podrobný průvodce z edice Lonely Planet bude vaším spolehlivým pomocníkem.... celý text

Literatura naučná , Turistický průvodce

Vydáno: , Svojtka & Co

Island, Greenland and the Faroe Islands

rikke
rikke
19.02.2023

V těchto starších vydáních mi chybí fotografie. Líbilo by se mi proto, kdyby tuto publikaci aktualizovali, doplnili o nádherné fotografie (jaké můžeme najít v jejich velkých obrazových průvodcích) a vydali znovu. A protože takový velký průvodce už Islandu věnován je, nevadilo by, kdyby se reedice týkala jen Grónska a Faerských ostrovů.

Pokud jde o obsahovou stránku, dostala jsem víc, než jsem očekávala (potřebovala jsem jen informace o Faerských ostrovech, Island a Grónsko jsem proto tak prolítla). Získala jsem informace o historii, obchodu, politice, tradicích, jazyku, kultuře, fauně a flóře, gastronomii. A samozřejmě též o jednotlivých turistických cílech.

Island Grónsko Faerské ostrovy reálie

Kniha Island, Grónsko, Faerské ostrovy je v