Islám bez závoje

od:


KoupitKoupit eknihu

Zneklidňující otázky o světově nejrychleji rostoucím náboženství Autor zkoumá, jaké věci islám ve skutečnosti učí, a zabývá se možnými hrozivými důsledky těchto učení pro budoucnost muslimského světa a Západu. Spencer se dostává za povrchní rozlišení k pravému mírumilovnému islámu a islámu zneužitému teroristickými skupinami a pátrá v Koránu i islámských tradicích, stejně jako v historii a současné situaci muslimského světa, aby zjistil, proč má toto nejrychleji rostoucí náboženství sklon k fanatismu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90114/islam-bez-zavoje-90114.peg 3.817
Orig. název:

Islam Unveiled (2002)

Žánr:
Literatura faktu, Náboženství
Vydáno:, Triton
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
lucie.8
19. února

Kniha obsahuje spoustu zajímavých informací - od úryvků z Koránu, přes výroky muslimských učenců po relativně současné události. Bohužel jsou často předkládány v porovnání s křesťanstvím tak, aby z nich křesťanství vždy vyšlo jako to "lepší a hodnější" náboženství a islám jako to "zlé". Například vztah k ženám nebyl v křesťanství (ani ve středověku) nikdy tak hrozný jako v islámu, ale argumentovat u otrokářství: my (křesťané) to UŽ neděláme a oni (muslimové) ano, takže oni jsou ti špatní a my jsme hodní, mi přišlo docela mimo. Jako by autor nechtěl vědět/přiznat, že i křesťanství má za sebou pěknou špínu.

PatrikDi
13.04.2015

Islám bez závoje je populárně-naučná kniha, která velmi dobře vykresluje život muslimů a jejich menšin, křesťanů a židů. Pro ty, kteří si nepřečetli Korán a chtějí mít srovnání se západním myšlení politiků, filozofů a historiků je kniha výborná volba jak pochopit dějiny, kulturu a právo. Zdá se mi totiž, že od doby proroka Mohameda se názor na muslimskou víru často měnil podle toho, kdo "svaté písmo" překládal. Došlo k velkému přerodu, toleranci a spravedlnost vystřídaly extrémismus, ponižování, zotročování a zabíjení. Samotné vnitropolitické boje probíhají mezi muslimy, sunnity a šíity od smrti proroka, a od 11. stol. i západem, který se začal angažovat v křížáckých tažení za znovudobytí křesťanských poutních míst, které ovládli muslimové. Boje mezi západem a východem trvají dodnes, jenž pomyslný praporec převzali Američané a radikální islámisté z Iráku. Je jen otázkou jak dopadne válka, protože muslimové se řídí podle šaríi, jednotného právního řádu sklobeného v církvi a vládě, tvrdé podmínky a nadřazenost mužů vůči ženám z islámu dělá krutý režim na nějž doplatí ti kteří se nepodřídí a nekonvertují. Je s podivem jak rodiny mohou dovolit nechat zasnoubit své mladé dcery, které si vezmou ve 12-13 letech o 20 let staršího muže. Kvůli porodu v mladém věku mají dívky zdravotní problémy a jsou podřížené muži, ten jim může ublížit pokud žena poruší nepsaný zákon a sblíží se s cizím mužem. Byl bych rád, kdyby došlo k feminizaci a narovnání práv nejen žen ale i nemuslimů.

křižák
19.03.2015

Reakce na komentář kiddIinky. Kniha "Proč nejsem muslim", zpochybnuje věrohodnost koránu na základě mylného předpokladu údajného zpochybnění Bible. Autor knihy vychází z mylného předpokladu, že že je-li údajně zpochybněna věrohodnost Bible, což NENÍ, tak je tím pádem zpochybněna věrohodnost Koránu, který z Bible vychází a je v podstatě jejím převyprávěním. A z toho ho důvodu, se kniha "Proč nejsem muslim", absolutně míjí účinkem a je zavádějící. Mezi Biblí a Koránem, je zásadní rozdíl, což autor knihy "Proč nejsem muslim", nepochopil.

kiddlinka
29.09.2011

Přístupnější a údernější než Warraqovo "Proč nejsem muslim", ale s méně informacemi, zdroji a menším záběrem. Hodně tu vadí Spencerova křesťanská víra, která ho místy nutí k hodně absurdním tvrzením, jako "já vím, že Kristus řekl, že nepřišel na zem zasít mír a pokoj, ale oheň a meč, ale to bylo myšleno obrazně (stejná apologetika, kterou používá běžný muslim při konfrontaci s násilnými verši Koránu a kterou sám Spencer odmítá) nebo "v křesťanství nejsou nevěřící nevěřícími, protože je Bůh ze své kratochvíle nechává bloudit, jako je tomu u islámu" (jop, ale že dle křesťanů Bůh nevěřící jen malicherně a dětsky podrobuje zkoušce, to je samozřejmě něco jiného). Sice z toho čouhá, že se Spencer mimo jiné snažil i dokázat, že křesťanství je a priori lepší než islám (o čemž se dá pochybovat), ale pak tu zase jsou ty brilantní pasáže typu vyvracení nesmyslného argumentu o západním imperialismu s kořeny v křížových výpravách, že mu těch 80% dát prostě musím.