Isherské obchody se zbraněmi

Isherské obchody se zbraněmi https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26667/isherske-obchody-se-zbranemi-26667.jpg 4 14 4

Impérium Inneldy Isherové je zdánlivě neporazitelné, neotřesitelné, věčné – nebýt nepochopitelného nepřítele. Obchody se zbraněmi jsou podivné objekty nadané bezmála vlastní vůli a spojené organizací, která po tisíciletí usiluje o svobodu a důstojnost člověka. A klíčem velkolepého plánu jsou geniálně vykonstruované zbraně, které zabíjejí v sebeobraně, ale neslouží jakémukoli bezpráví ani násilí. Čas rozhodujícího střetu se nachýlil a organizace obchodů se zbraněmi čeká na jedince, který změní dějiny impéria. Román Isherské obchody se zbraněmi vznikl spojením tří povídek, které tvoří základ tzv. isherského cyklu, a je považován za van Vogtovo nejlepší dílo, které dodnes neztratilo nic ze své působivosti. Autorův typický nadčlověk, překvapivé dějové zvraty, originální technické nápady, podivná archaická a zároveň hypermoderní společnost, složité intriky a gigantický střet kosmických rozměrů – to vše činí z knihy jedno z klíčových děl dobrodružné, pulpové éry SF.... celý text

Literatura světová , Romány , Sci-fi

Vydáno: , Epocha (ČR)

The Weapon Shops of Isher , 1951

Disease
13.03.2023 4 z 5

Líbilo se mi to víc než Slan, je tu fakt cítit, že van Vogt byl inspirací pro Philipa K. Dicka. Nicméně je tu dost znát, že je to zflikované z povídek.

protokol
09.12.2019 odpad!

hrozná ptákovina

lazarus
26.09.2017 5 z 5

Velmi povedená záležitost, ne nepodobná Dickově tvorbě. Královsky jsem se bavil a vřele každému kdo má Dicka rád doporučuji přečíst. Pravda, k mistrovi a jeho dílkům chybí sice ještě krůček, ale i tak jde o náramnou taškařici.

pajonek
22.05.2014 5 z 5

...co může být ještě lepšího??

A. E. van Vogt
kanadská, 1912 - 2000
1992  64%Okřídlený muž
2006  83%Isherské obchody se zbraněmi
1997  74%Slan
2007  75%Netvor a jiní vetřelci
1996  54%Stvořitel světa

Kniha Isherské obchody se zbraněmi je v