Isadora jde do školy

Isadora jde do školy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350311/bmid_isadora-jde-do-skoly-2ny-350311.jpg 4 21 8

Isadora Měsíčková je naprosto výjimečná holčička. Jak by taky ne, když tatínek je upír a maminka víla. Isadora podědila od obou něco. Miluje noc, netopýry a černou barvu, ale taky přírodu, svoji kouzelnou hůlku a růžovou. Teď má Isadora nastoupit do první třídy. Kam ale patří? Do školy pro upíry, nebo pro víly?

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

Isadora Moon Goes to School , 2016

Knihovnice01935
02.02.2021 3 z 5

Je to velice pěkný a jednoduchý příběh, krásně ilustrovaný, ale spíše pro menší.

Bablu
21.04.2020 5 z 5

Moje sedmiletá dcera byla nadšená, knížka má krásné ilustrace a Isadora je moc zajímavá holčička.

broskev28
05.04.2020 3 z 5

Jsem ráda, že máme tuhle knížku v knihovně, ale já osobně z ní tolik nadšená nejsem.
Má podobné téma jako Mortina, ale přiznám se, že ta se mi líbila mnohem víc - jednak byla jednodušší, nebylo tam tolik hloupých a stále se opakujících textíků (jak zmiňuje gretl74), a za velké plus považuju i fakt, že Mortina se líbí klukům: kupodivu často si ji půjčují, těší se na další díly a nemají pocit, že je to vyloženě holčičí knížka.
To se o Isadoře - mimo jiné právě kvůli její růžovosti - říct nedá, takže kluky to z četby téměř vylučuje, což je škoda; knížek pro kluky zas není tolik. Navíc mi nesedla třeba sestřička, o které sice byla řeč na několika prvních stranách, ale třeba při samotné školní docházce řešili rodiče jen a pouze Isadoru; kdy a kde spala Medokvítka? A jestliže přes den nespala, kde byla a co dělala, když tatínek přece spal a Isadora neustále volala "mamííí"???

Mooneylan
10.02.2020 5 z 5

Roztomilý příběh o holčičce, jejíž tatínek je upír a maminka víla. Isadora tak logicky nepřísluší ani k jedné entitě a zároveň je oběma. Pro děti ideální lehká knížečka :)

Becca_books
05.01.2020 5 z 5

Přestože nejsem cílová skupina (už dlouho), kniha se mi velmi líbila. Dcera dostala několik knih o Isadoře k Vánocům. Určitě jsou vhodné pro holčičky už od konce první třídy.
Líbí se mi růžovo-černé pojetí. Žádná přeplácanost. A námět je nevšední a zajímavý.
My jsme je četli v angličtině a i ty anglické doporučuji ke čtení. Angličtina v nich je hodně jednoduchá a dobře se čte. Dcera za celou knihu potřebovala přeložit jen snad 4 slovíčka.

kruppe
24.12.2019 4 z 5

Zábavná kniha přečetla jsem ji 2

gretl74
19.03.2019 3 z 5

Přečteno s šestiletou dcerkou. Téma příběhu skvělé, růžovo-černé výtvarné pojetí pěkné a originální. Jen to neustálé opakovani některých vět i příliš časté opakování slov mně osobně zkazilo celkový dojem.

Yustina
07.11.2018 5 z 5

Dcera je z ní nadšená :-)

upíři pro děti víly, rusalky

2017  87%Isadora jde do školy
2017  86%Isadora jede na prázdniny

Kniha Isadora jde do školy je v