Španělsko panovníkům

Když se Izabele, po mnoha útrapách a zklamáních, podaří vdát se za Ferdinanda, překonává všechna nebezpečí v víře ve vlastní osud. Po pokoření Portugalska je královský dvůr svědkem vzestupu Tomase de Torquemady a vzniku obávané inkvizice. Avšak také příchdo Kolumbova, který opouští svou lásku aby mohl vyplnit své sny. Ambiciózní a nespolehlivý Ferdinand touží jen po tom, aby mohl vést své voje proti maurským pevnostem. Izabela je přesvědčena, že spolu dokáží zformovat a sjednotit celé Španělsko a vtisknout mu slavnou budoucnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93369/isabela-a-ferdinand--93369.jpg 3.725

Isabela a Ferdinand 2.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno, Baronet

Spain for the Sovereigns, 1960

Kniha Španělsko panovníkům

TheMelorry
27.03.2016

Už je to docela dlouho co jsem četla 1.díl, a byla jsem mile překvapena jak snadno jsem se dostala do děje.
O španělské historii toho moc nevím, a tak byla tahle kniha pro mě i zdrojem mnoha nových informací. Líbila se mi asi víc než předchozí díl a jsem si jistá, že se co nejdříve pustím do posledního dílu série.
A potom i do dalších knih od autorky...

mariva
02.10.2014

Mám ráda autorčiny historické romány, ale zdá se mi, že ty ze španělských dějin nejsou tak propracované jako z francouzské nebo anglické historie. Každopádně je zajímavé poznávat pozadí historických událostí.