Irské duchařské historky

V Irsku mají duchařské příběhy velkou tradici. Země s drsným podnebím a přírodou, plná starých hradů s tajnými komnatami vytváří dokonalé kulisy pro duchy, přízraky a tajemné bytosti. Některé z příběhů jsou zřejmě výplody něčí fantasie, ale jsou i takové, které není jednoduché vysvětlit. Ve sbírce Irské duchařské historky jsou příběhy pojednávající o strašidelných událostech, které se děly a dějí v různých částech země, a o mnoha hrůzostrašných místech. Zahrnují pověsti o čarodějném hraběti, příběhy o Banshee, o Scanlanově světle, černém psu, ďáblově koni, liškách z Gormanstonu… Kniha o tajemných záhadách a bytostech z „kouzelného“ zeleného ostrova navazuje na předešlý titul Skotské duchařské historky. Přeložil Robert Čapek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12642/irske-ducharske-historky-6nT-12642.jpg 3.643

Irish Ghost Stories (1965)

Literatura světová, Horory, Povídky
Vydáno:, Mladá fronta

MouBanjerri

Mnohem lepší než anglické... Miluju duchařské historky, paranormální jevy apod. a Irsko má rozhodně jedny z nejlepších příběhů na tato témata. Hodně mi vyhovovalo, že byla rozdělena na kapitoly podle tématu. Nejvíce mě bavili Banshee, Kočka z Killakee (souvisí s Klubem pekelného ohně) a jezerní příšery. 4,5 hvězdičky, moc pěkná kniha.

niki-chan
14.11.2017

Knížka mě potěšila. Věděla jsem, že Irsko má své duchy, ale že má tolik zajímavých duchařských příběhů, jsem netušila.

anibeni
15.06.2016

Těšila jsem se na strašidelné příběhy z Irska, ale kniha mi nabídla něco trošku jiného.. Nicméně popis krajiny a některých míst byl výborný, tu a tam jedna povedená historka, takže jsem knihu nakonec neodložila a dočetla..

Kingomolka
06.05.2015

Irsko je nádherná země :) kterou chci navštívit.
Některé příběhy byli dobré některé lepší :)

Madame R
06.04.2015

Miluji Irsko a duchařské příběhy proto jsem si nemohla nechat ujít tuto knihu.

kayu
24.07.2014

Čekala jsem lepší příběhy. V téhle knížce je tak čtvrtina historek dobrých a ty ostatní za moc nestojí.

ChrisSparrow
06.05.2014

Čekala jsem od toho trošku víc... fajn čtení do autobusu a mezi zkouškama, protože příběhy jsou vážně krátké, ale jinak mě to moc nezaujalo... Možná je to tím, že jsem co se hororů týče poměrně ostřílená, ale žádné extra pocity to ve mě nevyvolalo...

tkometka
14.03.2014

Kniha rozhodně není pro skeptiky ale kdo si chce přečíst trochu těch záhadných a nevysvětlitelných příhod, tomu to můžu vřele doporučit.

Issis
25.02.2013

Tuto knihu vřele doporučuji těm, kteří se při čtení chtějí opravdu bát. Moc ale nedoporučuji číst před spaním :-) Kniha je opravdu strašidelná a i když jsou některé povídky jen legendy, přesto je vyprávění a popis celé situace naprosto děsivý.

Gahanka
18.02.2012

Zajímavé počtení dob, kdy jsem se zatajeným dechem hltala vše, co se týká duchařské tématiky.