Írska romanca

Írska romanca https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/246807/mid_irska-romanca-246807.jpg 4 35 13

Hodiny taliančiny na dublinskom gymnáziu majú na rozdiel od iných jazykových kurzov osobitú príchuť... spájajú sa v nich sny a túžby ľudí z rozličného prostredia i rozličného veku. Rojkov ako je Aidan Dunne, ktorý márne čaká celý život na povýšenie a hľadá novú sebadôveru. Signory, ktorá nasledovala milovaného muža do ďalekej Sicílie a čakala naňho dvadsaťtri rokov. Connie, ktorej manželstvo zlyhá napriek všetkým očakávaniam. Billa Burka, mladého bankového úradníka, plného obáv vyvolaných márnotratnou priateľkou. Mladučkej Kathy Clarkovej, hľadajúcej samu seba, ktorá pozná tajomstvo, ako zmeniť svoj svet. A napokon Laddyho, hotelového vrátnika s dojemnou nádejou v srdci. Títo všetci sa neubránia magickému vplyvu ženy, ktorá pozná dušu slnečného talianskeho juhu a jeho kultúry ako nikto a pod ktorej vedením sa upínajú na vytúženú cestu do malebného Ríma. Je tu totiž šanca pretvoriť vlastný všedný život a sny v skutočnosť...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Slovenský spisovateľ

Evening Class , 1996

soukroma
23.02.2020 4 z 5

První setkání s autorkou a velmi milé překvapení: jako u správné Irky, Dubliňanky a navrch spisovatelky, jsem čekala drsná a nepříjemná témata, ošklivé pozadí a trudný příběh, namísto toho se mi dostalo velmi čtivého milého příběhu s odkazem na Itálii, v němž moderní Dublin vyhlíží čistě a příjemně, dá se v něm žít i najít smysl života. Takové poklidné dlouhé ženské čtení obohacené rozmanitým školním prostředím. Italsky se moc nenaučíte, zato předvídatelné romantiky bude hodně. 70%

pedroK
11.07.2018 5 z 5

Byla to má první kniha od Binchy a učaroval mi její styl vyprávění. Osudy všedních lidí, každý jedinečný. Milé, poutavé čtení.

marion111
13.05.2017 5 z 5

Milá kniha, takové pohlazení po duši. ♥

zuzepka
15.07.2016

Nemohla jsem se vůbec začíst.Zda je to chyba,nevím.Vzdávám to.

Ladiva
05.10.2015 4 z 5

V češtine má kniha názov Každý žák má duši. A ku komentárom, ktoré sú pri českom preklade uvedené, niet čo dodať. Príjemná knižka, určená skôr ženskej duši.

Koka
31.10.2014 2 z 5

Ten příběh měl ohromný potenciál, ale autorka z něj udělala přesládlou a hlavně neuvěřitelně naivní romanci. Milovníci dobrých konců (za každou cenu) a jednoduchých řešení (padajících z nebe) si přijdou na své.

Kateřina1011
20.10.2014 4 z 5

Tohle byla moje sedmá knížka od této autorky. Vím, že někoho nudí číst příběhy, které jsou takhle "obyčejné", ale pro mne je Maeve Binchy spisovatelka, která má obrovský dar vyprávět o tom všedním. Mám pocit, že její postavy můžu kdykoli potkat na ulici.
Líbí se mi, jak se v jednotlivých románech vyskytuje stejný podnik, tytéž postavy, které už jsem potkala v jiné její knížce... Je to jako nechat se pozvat do kuchyně jiných sousedů nebo poznat dalšího sourozence, známého. U některých jsem vtažena do příběhu víc, u jiných míň. Ale líbí se mi, jak umí jednotlivá vyprávění nenásilně provázat a opravdu vytvořit pocit, že jsem jen seděla s kamarádkou a povídaly jsme si o známých...

Alma-Nacida
27.11.2012 1 z 5

Mno jo, měl mě varovat podtitul na přebalu: "učitelská romance", asi nejsem ta správná čtenářka pro tento typ knih. Kdyby to aspoň nebylo tak předvídatelné, nebo tak dlouhé... nebo tak červené? ;-)

kika 13
30.10.2012 4 z 5

Krásná knížka plná citu.

HankaJ
24.08.2012 3 z 5

zpočátku se mi zdála kniha nudná, ale pak mne docela chytla a celkový dojem - čtivá kniha

mysterygirl
09.07.2012 5 z 5

Moc krásná kniha..po dlouhé době mě nějaká kniha chytla za srdce

RADOST
15.05.2012 4 z 5

Empatické klidné čtení, pohlazení na duši.

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Skvělá kniha nejen pro paní učitelky :o)