U nás na Irském venkově

U nás na Irském venkově https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121572/u-nas-na-irskem-venk.jpg 4 233 45

Irish Country série

Irská vesnice v šedesátých letech dvacátého století - idyličtější místo pro svou praxi by si začínající praktický lékař Barry Laverty snad ani nemohl přát. Ke konci prvního roku v ordinaci doktora Fingala O'Reillyho, svého výstředního, trochu cholerického, ale moudrého a lidumilného mentora, si tu Barry začíná připadat jako doma. Jenže někteří pacienti jsou nevděční. Právě v den, kdy mu starší kolega navrhne, aby se stal v jeho praxi partnerem, se začne nad Barrym vznášet hrozba soudního sporu - na základě údajně špatně určené diagnózy... (oficiální text distributora)... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: ?

An Irish Country Village , 2008

Kristy.Seb
08.09.2019 5 z 5

Krásné, pohodové a napínavé čtení.

hrosik3
22.08.2019 4 z 5

Příjemné čtení do čtenářské výzvy.

raffi
21.03.2019 5 z 5

Druhý diel bol pre mňa ešte zaujímavejší než ten prvý. V tejto sérii sa naozaj stretla sympatická dvojica doktorov a Kinky v ničom nezaostáva, ba!

Tyrkysovka
09.03.2019 5 z 5

Tato kniha byla super,taková odychová,z lékařského prostředi.Děj se odehrává z Anglie

jana79
24.02.2019 3 z 5

Muj oblibeny autor,lehce se cte,obcas se zasmejete. Dokonaly relax,proste super

jiri77
15.02.2019 5 z 5

Druhý díl a opět pohodové a veselé čtení. Tuhle vesničku jsem si zamiloval a určitě si přečtu další pokračování.

martiline
14.02.2019 5 z 5

Óóó ... já zase byla překvapena nádherou této knihy. Druhý díl (volné pokračování) a já si ji užívala ještě více než první ... Opravdu krásné nevšední čtení. Akorát jsem často měla chuť nalít si whiskey nebo sherry ... ale odolala jsem. Nádhera ... Těším se na další čtení ... :-)

orson
25.01.2019 4 z 5

Tuhle sérii knížek mám rád. Sice je čtu hodně na přeskáčku, ale to vůbec nevadí. A protože se mi hodně líbí, tak si je šetřím a dávám si je jen jednou za půl roku, jako takovou příjemnou oddechovku, návrat do světa, který se mi líbí.

pecinka21
12.08.2018 4 z 5

Klasická pohodovka s trochou anglického humoru. Na léto super oddychovka.

akdar72
01.03.2018 5 z 5

Zamilovala jsem si Ballybucklebo... Těším se na pokračování.

syskas
19.08.2017 5 z 5

Úžasná oddychovka. Ideálne čítanie pred spaním. Keďže majú kapitoly okolo 10 strán, tak sa dá čítať aj keď má človek len pár minút času.
Staršia dáma hodnotí policajta: Ten není schopen chytit ani rýmu uprostřed zimy.
A tá istá dáma označila slečnu - vraj je to "klobúková teroristka".

helenkan
07.03.2017 4 z 5

Docela mě příběhy pánů doktorů baví. Je to pěkné,zábavné čtení.

knihomolka525
03.07.2016 5 z 5

Platí totéž jako v komentu u knihy Doktore,fofrem jde o život

astroweb
05.04.2016 4 z 5

Příjemné oddychové čtení, není nutné přečíst na jeden ráz. Určitě si přečtu další díly.

janasim
16.08.2015 5 z 5

Pokračování příběhu vesnických doktorů je opět zábavné. Na čtení jsem se moc těšila a nebyla jsem zklamána, ale musím připustit, že první díl mě více rozesmál. No a na třetí díl se také moc těším. Odehrává se na Vánoce, tak si ho chci přečíst právě v zimě, ale vydržím to do té doby? Ne, asi ne...

trdlo1
08.07.2015 5 z 5

Kdo rád četl "Herriota", bude se mu líbit i tato kniha. I když pacienti jsou "jiní". 500 stránek jsem přečetla jedna dvě. :-)

Zdenik
01.02.2015 4 z 5

Další pohodová kniha autora. Kdo si chce přečíst něco nenáročného, humorného a odpočinkového, je to ta pravá volba.

zp87
15.12.2014

Není to vůbec špatné čtení, ale na mě až moc velká oddechovka. Chyběl mi tam nějaký větší děj - i když musím dodat, nestihla jsem knihu přečíst celou... U nás v knihovně jsou Taylorovy knihy "Doktore, ..." velmi oblíbené, tudíž v neustálém oběhu, takže než jsem zvládla oněch téměř 500 stran přečíst, musela jsem knihu vrátit.
A nestihla jsem ji přečíst, protože tam pro mě není takový ten hnací motor, kdy "si prostě musím jít číst, protože mi ten nedočtený příběh nedá spát".
Občas jsem se do čtení i nutila. Přitom příběhy jsou to mnohdy zajímavé, ale někdy i míň.

Ale rozhodně to je kniha, co si zaslouží být dočtená, takže si budu muset zase stoupnout "do fronty" rezervací.

Ovšem přátelům bych ji doporučila se slovy: "Zkus tuto knihu, není to nic akčního, ani žádný trhák. Je to poklidné čtení o poklidné vesničce a tamním doktůrkovi, který zažívá zajímavější a míň zajímavé, úspěšné a míň úspěšné dny."

Je to ideální čtení před spaním - nic napínavého, co byste nemohli odložit a museli číst do dvou do rána, nebo co by vás budilo ze spaní. Kdyby nebyla kniha tak objemná a těžká, bylo by to i ideální čtení do MHD.

Po přečtených asi 150 stranách to jsou pro mě tak 3*, bodovat ale budu, až knihu dočtu.

katerina8681
15.05.2014 5 z 5

Naprosto perfektní, vtipná a zábavná.

bookcase
12.05.2014 5 z 5

Moje oblíbená série..pohlazení na duši. Těším se na každé další setkání s doktory Fingalem a Barrym a svéráznými obyvateli Ballybucklebo.