Doktore, fofrem, jde o život!

Doktore, fofrem, jde o život! https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52321/bmid_doktore-fofrem-jde-o-zivot-udF-52321.jpg 4 530 152

Irish Country série

DOKTORE, FOFREM, JDE O ŽIVOT je poutavý kaleidoskop komických příběhů plných laskavého humoru a životní moudrosti, irská obdoba francouzských ZVONOKOS. Barry, čerstvý majitel univerzitního diplomu, získal první zaměstnání... nic zlého přitom netuše. Bude asistentem praktického lékaře v Ballybucklebo! Tuhle vesničku málem nenajde na mapě, ale na místě zjistí, že nechce žít nikde jinde než tady – v srdci smaragdových kopců a údolí severního Irska. Pak se však poprvé setká se svým šéfem, doktorem Fingalem O´Reillym. Tenhle starší muž, jehož základním ponaučením je „nikdy pacientům nedovol, aby ti přerostli přes hlavu!“, má velmi svérázné metody. Je prchlivý O´Reilly šarlatán prvního řádu, anebo naopak ten nejlepší učitel, od kterého Barry získá mnohem víc, než se kdy naučil na fakultě? Ať už tohle dopadne, jak chce, po seznámení s O´Reillyho pacienty – mezi nimiž se najdou opravdu rázovité figurky – je mu jasné, že minimálně o životě, a nejspíš i o lásce se tady dozví víc, než kdy doufal.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

An Irish Country Doctor , 2004

pepa4081
10.05.2020 5 z 5

Kniha mi trochu připomněla mého milovaného Jamese Herriota. Mám rád tyhle laskavé a humorné historky z anglického (zde irského) venkova. Jsem rád, že jsem objevil tohoto autora. Jdu si půjčit pokračování. Vřele doporučuji.
Velmi uspokojivé.

otesánek
06.05.2020 3 z 5

milé klidné a oddychové čtení. Neurazí , ale ani úplně nenadchne. I tak se těším na další setkaní s doktorem Fingalem O´Reillym

Richisa
10.04.2020 4 z 5

Příjemná odpočinková kniha. Četla jsem po chvilkách, na ukrácení čekání a pod.

Připomíná mi knihy pana Herriota, jen zde jsou pacienty lidé ne zvířata. Klid, úsměv a pohoda zůstává.

Líbilo...

hapac
19.02.2020 4 z 5

Moje první setkání - jak je tu níže napsáno od baterka.gs - Odpočinkové čtení plné radosti a dobra, pozitivní nalazení v dnešní hektické době. Mám z této série stejný fajn pocit.

monulam
09.02.2020 3 z 5

Moc milý příběh a při náročnější četbě se při něm krásně relaxuje

bekule
25.01.2020 5 z 5

Velmi milé překvapení, zábavná pohodová četba. Nepočítala jsem s tím přečíst celou sérii ale předevčírem jsem dočetla a už uvažuji že si musím půjčit další díl.Chytlo mě to, a bavilo , miluju Iry čím dál víc.

....................................................................................................................Výzva 2020/4

Petunka1302
20.01.2020 4 z 5

Skvělá odpočinková knížka

Stekl
01.01.2020 4 z 5

Příjemná oddychovka. Z pohledu mladé lékařky musím říct, že pacienti, lékaři i jejich pocity a pochyby jsou velmi věrně popsané a evidentně se ani během let nemění. Doporučuji.

Ana72154
27.12.2019 5 z 5

Těším se na další knihu z této série

MojeMonca
12.12.2019 2 z 5

Dobré, .

baterka.gs
07.10.2019 4 z 5

evask
05.10.2019 4 z 5

Ale jo, docela dobrý.
Napsané s humorem a občas je člověk i napjatý, jak to dopadne, třeba těhotenský test. Na dovolenou ideální čtení.

DomenicaRisa
16.09.2019 5 z 5

Byla jsem překvapená, že se nejedná o příběh že současnosti. Ale byla jsem příjemně překvapena, k čemu jsem se v rámci čtenářské výzvy dostala. Barry, kteremu sotva zaschl inkoust na diplomu se naučil, že ne vše se dá naučit z knih, že nesmí lidi soudit podle prvního dojmu a že je rozdíl znát pacienta jen jako bezejmenou tvar, nebo o něm vědět vše v rámci vesnických informačních cest. Doktor O'Reily byl místy cynik, místy starostlivý felčar. Takový doktor House o pár desítek let dříve. A Kinky srdečná hospodyně, která o tyto dva dobre muže pečovala.

kopretitinka
09.09.2019 4 z 5

Oddechovka jak má být :)

midure
12.08.2019 5 z 5

Milé a pohodové, odpocinkove cteni

kaja77
28.07.2019 5 z 5

Prostě příjemné, relaxační, pohodové, místy dojemné... nemám knize co vytknout.

Knofka
21.07.2019 4 z 5

Svérázný doktor, svérázné místo, ale stejně jako autor jsem v obojím postupně našla zalíbení

pip11
18.07.2019 4 z 5

Ještě že jsem nečetla sérii postupně, asi bych po dalším díle nesáhla. Zatím se mi více líbily ty nadcházející, tento byl pro mě dost obhroublý. Ovšem byly zde i zábavné chvíle, tak pouze uberu hvězdičku.

Kristy.Seb
16.07.2019 5 z 5

Hezký příběh z nádherného prostředí Irska. Příjemná oddychovka.

Drahuš
19.06.2019 5 z 5

Milá, laskavá oddechovka, kterou nebudete chtít odložit. A na pobavení je úplně dělaná...na dovču i mimo ni můžu jen a jen doporučit.