Invaze ženců

Patnáctiletý Chance a jeho téměř osmnáctiletý bratr Patrick bydlí na farmě kousek od zapadlého městečka, uprostřed lesů a polí, a prožívají své každodenní starosti dospívajících chlapců. Jednoho dne však spadne z nebe meteorit a poklidné dny se rázem změní v boj o přežití. Z dospělých se vinou neznámé infekce stanou chodící zombie, pro které jsou všechny děti do osmnácti let lovná zvěř. Odvážný Chance se snaží zjistit, odkud a proč hrozba přišla a kam se ztrácejí odchycené děti. Naučí se pohybovat v nebezpečném prostředí a bojovat o každodenní přežití, aby časem zjistil, že on i jeho bratr byli předurčeni k záchraně světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/369746/invaze-zencu-2iB-369746.jpg 43

Déšť (1.)

The Rains (2016)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Talpress

Kniha Invaze ženců

harrym
23.10.2018

Popravdě, kniha mě dost zklamala. Nevím zda to je překladem a/nebo stylem psaní autora, ale vyprávění mi připadá dost křečovité a neumělé, jako kdyby to byla snad prvotina nějakého puberťáka. Originální myšlenka v knize je v zásadě jen jediná, jinak je to v zásadě dosti skřípající sotvasourodá vykrádačka myšlenek z jiných horror a postapo knih. Postavy nejsou nijak zvlášť vykreslené, ani příliš uvěřitelné.
Při takové kvalitě knihy jsou to vyhozené peníze.

buldozer5
29.06.2018

Kniha vlastně čtenářovi nepřináší nic nového, jde o další příběh o vetřelcích ze vzdáleného vesmíru, kteří přiletěli na naši planetu, aby ji obsadili. Takovej typ námětu všichni určitě známe. Navíc mi v určitých částech přišlo, že autor čerpal inspiraci z jiných knih s podobným tématem. Jelikož ale do děje vsadil několik propracovaných a promyšlených linek, které čtenáře zaujmou, vznikne z toho oddechová kniha, která nenudí. Sice moc nechápu, proč je zařazená do kategorie Pro děti a mládež (ano, vystupují v ní dětské postavy, ale některé pasáže mi připadaly celkem drsné a někteří by po přečtění nemuseli mít zrovna klidnou noc), ale celkově mám po přečtení z knihy dobrý dojem. Navíc si myslím, že by si u nás autor rozhodně zasloužil více pozornosti.
Hodnotím čtyřmi hvězdičkami a jsem zvědavý na druhý díl. /85%/