InTyMně

InTyMně https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421379/bmid_intymne-2fp-421379.jpg 4 679 164

Od sametové revoluce přes Nagano až k dospělosti Všechno, co neuložíte, se jednou ztratí. A ztratit vzpomínky na dětství a dospívání v devadesátkách a na přelomu tisíciletí, to by byla škoda. V této knize nejsou ty vaše, ale spousta z nich vám bude povědomá. Jsou dětsky naivní, pubertálně vzdorné a taky dospělácky bolestné. Budete se u nich smát, pokyvovat hlavou a pocítíte úlevu, že v tom všem zmatku, co se v životě děje, rozhodně nejste sami.... celý text

hzd
15.02.2022 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a určitě se bude líbit i všem čtenářům Markéty Lukáškové a samozřejmě všem budĕjčákům. Díky Markéto za to, že jsem si mohla zavzpomínat, jak to tenkrát za mého dětství bylo. Jdu shánět Majonézu k snídani.

Mandlevest
12.02.2022 4 z 5

Pobavila jsem se, ale přece jen se mi více líbí autorčiny příběhové knihy. Kniha je to útlá, vzpomínková, chytře a vtipně napsaná, to autorka umí bezvadně. Nešetří vtipnými momenty z dětství i dospělosti, které zažila a umí je opravdu dobře vypointovat. Jen těch vulgarismů tam bylo pro mě zbytečně moc. A mimochodem, také doma říkáme Budějce ( táta se v tomto krásném městě narodil a prožil kus života než ho láska k mamince připoutala k Moravě ) a také Barcelona, to je město mého srdce, ve kterém jsem kdysi ,v minulém životě, určitě zažila mnoho krásného. Nedám na něj dopustit a často se tam vracím.

Italkaaa
26.01.2022 5 z 5

Je to kniha jako mnoho věcí v současnosti - spotřební text, který neurazí, plný myšlenek, které mnohé naštvou. :)

PetraBery
23.01.2022 3 z 5

Příjemné čtení na pár hodin. Jsem o něco málo starší než autorka, ale i tak se mi spoustu vzpomínek z dětství nebo dospívání oživilo. Současnost je těžšího charakteru, více osobní, ale mě se líbily obě části.

claire.dinner
20.01.2022 5 z 5

Strašně mě bavila. Nejlepší pro mě byl začátek, vzpomínání na 90.léta, všechny ty pocity, věci, zážitky, dospívání, lásky. Díky za to a za ty záchvaty smíchu. Jo, a su z Brna.

Lole
12.01.2022 3 z 5

Kniha je za mne povedeným nahlédnutím na vlastní dospívání. Markéta je dozajista zajímavou osobnosti a tím, že se v textu objevují pro mě až nostalgicky známé zkušenosti, tak kniha utočí přesně na ty emoce co má. Nejsme si jenom jista, jak bych na dílo reagovala, kdybych sama nebyla obdobné generace jako autorka.

anmaride
06.01.2022 5 z 5

Jeden večer, prosecco a InTyMně. Nečekala jsem to, ale tak moc mi to sedlo do nálady! Devadesátkový dětství sedělo do puntíku, dospívání a plácáni se v dospělosti, všechny ty životní situace, změny, nálady, panejo! Depka i sranda, hodně jsem se v tom viděla.

Nika2191
01.01.2022 5 z 5

oddechovka, která pobaví, skvěle napsané

makovec201
16.12.2021 5 z 5

Přečteno za dvě víkendová dopoledne, místy sranda, jindy trochu depka, rozhodně ale ne nuda.

evik2710
13.12.2021 4 z 5

Hezky se čte taková vzpomínka na devadesátky

mfajmanova
01.12.2021 3 z 5

Příjemná odpočinková knížka.

Formicka93
01.12.2021 4 z 5

I když nejsem cílová skupina, tak se mi knížka líbila.

oskli
29.11.2021 4 z 5

První polovina pro mě byla famózní. Jsem sice o něco starší než Markéta, ale dětství na jihočeském sídlišti jsme trávily v podstatě stejně. Jen já ten nástup internetu a mobilů zažila až na konci gymplu, nebo spíš až na začátku VŠ. Věčně jsem musela nahlas předčítat synovi, protože já spoustu toho důležitého zapomněla. A bylo úžasné si to díky knížce připomenout. Musím říct, že dospělácká část mě moc nebavila. Ač úplně nevím, jestli je to chyba knížky, nebo spíš moje. Že se mi prostě nechtělo číst nic vážného a možná až ponurého. Chtěla jsem jet dál na vlně radosti :-)

Katulinka69
27.11.2021 2 z 5

Taková jednohubka o mé generaci

reniboro
04.11.2021 4 z 5

Jiné než ostatní, ale velmi sympatické, protože jsme stejný školní ročník, stejné město, vedlejší sídliště, stejný gympl… překvapilo mě, jak moc Markéta mluví o sobě a hodně často jsem premyslela, co z toho je pravda a co je upravené… a protože už ji par let sleduju na sociálních sítích, jsem moc rada, ze jsem tam nacházela i vzpomínky na nedávná období. hvězdu strhávám za promlouvani do duše ke konci knihy, úplně mi to nezapadalo k tomu předešlém. Jinak ale vřele doporučuji.

Kaja1
25.10.2021 4 z 5

Vtipně napsaná kniha, která nás provede životem od dětství, přes dospívání až po dospělost. Ráda jsem si zavzpomínala, některé události jako by se odehrávaly u nás doma, když děti rostly. Už se těším na další knihu, jsou to takové jednohubky na jeden večer.

mia.com
24.10.2021 3 z 5

Moje druha kniha od teto autorky a rada urcite zkusim dalsi. Je to takova zpoved autorcina zivota. Nektere pasaze byly ultra vtipne, kdy jsem se nahlas smala, jine byly zase ultra nudne, takze ve vysledku prijemny prumer. Nejlepsi byla ta cast detstvi a dospivani, kdy jsem si jako devadesatkove dite rada zavzpominala.

Margaritta1987
02.10.2021 5 z 5

Kniha mě bavila a zavzpomínala jsem na některé své zážitky z dětství

Maky78
28.09.2021 4 z 5

Vtipné napsána,občas jdoucí do hloubky.
“Dokázat, že se pletou” a proč je to můj život…
Ale ta cesta k tomu nemuset nic dokazovat?!

bacouch
23.08.2021 5 z 5

Od M. Lukáškové je to má 3 kniha. Autorku jsem sledovala během jejího působení v Reflexu a moc se mi líbilo, že se nebála postavit se JXD. Teď jí sleduju na FB a s jejími názory většinou souhlasím. Tohle je dle mého její nejlepší kniha. Neuvěřitelně oceňuju, s jakou otevřeností píše o svých trápeních, mindrácích a komplexech. Při četbě jsem se v mnohém poznávala a často jsem si říkala "Jo, to je přesně vono." Ale autorka se nerochní ve svém neštěstí, pouze to analyzuje a poté nachází východiska a cestu z toho peklíčka ven, čímž byla pro mě velmi inspirativní. A velice se mi líbí její odvaha. Je to fakt frajerka.