Intriky, lži, protekce i hrdinství aneb utajované drama letu kosmické lodi Voschod 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243358/bmid_intriky-lzi-protekce-i-hrdinstvi-an-dg2-243358.jpg 4 15 3

Kosmonautika a její historie v SSSR ( šedesátá léta) a první kosmonauté, kosmické lodě Voschod 1, Voschod 2 ( Utajované drama letu kosmické lodi Voschod 2 ) a jak to bylo?

Boby17
07.01.2022 4 z 5

Zajímavá knížka o kosmonautice v zemi, kde zítra znamená již včera (jak mě v dětství učili). Dozvěděl jsem se spoustu nových informací a v duchu smeknul před prvními kosmonauty, jejichž životy byly v ohroženi nejen technickými haváriemi či nelítostným vesmírem, ale také (a někdy i zejména) lhostejnými ideologickými rozhodnutími komunistických vůdců a jejich řiťolezců.

medvidek
09.05.2016 4 z 5

Nikdy jsem o letectvi a kosmonautiku moc nezajimala, ale rozhodne me tyto pribehy zaujaly, vzhledem k dobe a politicko-ekonomicke situaci.

vysypanel
01.04.2015

Tyhle knihy jsou vždy zajimavé, zejména pro lidi, kteří si na to již pamatují :-)