Inteligence psů

Inteligence psů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224971/bmid_inteligence-psu-cmX-224971.jpg 4 20 7

Stočtyřicet století se člověk a pes svorně dělí o potravu, obydlí, radosti i starosti. Co však o svých nejlepších přátelích vlastně víme? Monografie se snaží odpovědět na nejčastější otázky, které jste si jistě někdy položili i sami. Přemýšlejí psi? Pokud psi přemýšlejí, mají vědomí, které je srovnatelné s lidským vnímáním? Mají psi vzpomínky na věci minulé a dovedou si představit i věci budoucí? Rozumějí psi lidské řeči? Mají psi systém či prostředky ke komunikaci s námi nebo s jinými psi? Liší se jednotlivá plemena psů v tom, co bychom mohli nazvat inteligencí? Znají psi pocity, jako je například vina, věrnost, ochranářství, emoce jako je kupříkladu radost nebo žal? Přestože na mnohé z těchto otázek si vnímavý majitel na základě vlastní zkušenosti se psem odpoví sám, tato kniha nabízí podrobnější, odborně naučné odpovědi, doložené řadou konkrétních příkladů a zajímavých příběhů.... celý text

Betti
13.04.2021 5 z 5

Úžasně napsaná kniha, kde je rozebráno psí vědomí, hlavně zaměřené na inteligenci. Autor zezačátku představuje, jak se na psí vědomí nahlíželo v minulosti a jak se na ni nahlíží dnes (i z hlediska náboženství). Inteligenci rozdělí do několika kategorií (prostorová, pohybová, intrapersonální, interpersonální, hudební, logicko-matematická, jazyková, instinktivní, adaptivní a pracovní), které potom podrobně rozebírá. Vysvětluje rozdíly mezi jednotlivými plemeny, které po dlouhých debatách s odborníky seřadil do tabulky podle pracovní inteligence. Součástí knihy je také interaktivní část, kde si můžeme vyzkoušet chytrost našeho vlastního psa. Během čtení čtenář pochytí spoustu tipů na výběr ideálního psa na jeho výchovu. Jsem ráda, že mám knihu doma, protože se k ní budu vracet.

Popko
28.07.2020 3 z 5

Kniha je psaná podrobně od původu, domestikaci a psychologii. Některé kapitoly byly nudné, jiné lepší.

Rodaw
26.12.2018 3 z 5

INTELIGENCE PSŮ: zajímavá knížka!!:) Autor Stanley Coren se tu detailně věnuje psychice a inteligenci pejsků. Knihu jsem (ještě) nepřečetla celou, spíše části.. Bylo to poměrně dosti odborné (a podrobné:)) a rozhodně to uspokojí náročnější čtenáře... A ať mi nikdo netvrdí, že pes nemá inteligenci a duši... :-) Tahle knížka je důkazem toho, že má... Jenomže s takovými lidma, co tvrdí tyhle blbosti (pardon), nemá smysl se hádat, bohužel to mám ozkoušené... :/ Takže doporučuji všem, které toto téma detailně zajímá. Autor ho zpracoval pečlivě a odborně..

Ruzaaa
12.04.2016 4 z 5

Zajímavá kniha, která poskytuje informace o psech jak z biologického, tak psychologického hlediska. Autor píše velmi ctivou formou, kniha je prolozena historkami z jeho života se psy. Ač jsou v knize některé kapitoly méně zajímavé, převládají ty skutečně skvělé kapitoly. Navíc se mi líbí, že kniha není ve stylu "pes musí spát v posteli a za všechno musí dostat pamlsek", protože obsahuje i doporučení, jak zacházet například s dominantními psy, jak neukazovat vlastní slabost a podobně. Již zmíněná tabulka plemen podle inteligence je celkem překvapující, když mého bernaka dává na stejnou pozici jako malinois. :D

Liana
13.11.2014 4 z 5

Pri tejto knihe som veľmi dlho uvažovala, na koľko hviezdičiek ju ohodnotiť, Zo začiatku som mala chuť jej dať nulu a aj som ju prestala čítať a založila na poličku. Ale potom mi to nedalo. Mam vo zvyku každú knihu dočítať, keď pre nič iné, tak z úcty ku knihám. Kniha zo začiatku nemala s názvom knihy absolútne nič spoločné, zdĺhavo opisovala vývoj psa z jeho praprapredkov a opis vlastností jednotlivých plemien. Najviac ma iritovali poznámky pod čiarou, ktoré dementovali celý predošlý odsek. A bolo ich dosť. Zaujímavé to začalo byť až okolo strany 170. Potom to už bolo OK a v konečnom dôsledku som dala knihe 4 hviezdy, pretože tam boli veľmi zaujímavé veci spomenuté. Kniha obsahuje aj IQ test pre psov ako aj test osobnosti psa v šteňacom veku, čo by som bola ocenila pri výbere šteniatka, teraz je už neskoro. Možno niekedy v budúcnosti. Zaujal ma aj postup akým autor danú problematiku skúmal aj ako k tejto metóde prišiel. Takže v konečnom hodnotení je kniha užitočná a zaujímavá, ale ten zdĺhavý začiatok...

Herby77
14.04.2014 5 z 5

Tou tabulkou inteligence bych se moc neřídila ale kniha je zajímavá a za přečtení stojí.

odejana
07.09.2011 4 z 5

Zajímavá a diskutabilní je tabulka, ve které je seřazeno 100 psích plemen od nejinteligentnějších po "nejhloupější" (ale sám autor tvrdí, že se to dá jen velmi těžko zjišťovat). Osobně se mi nejvíc líbily pasáže s návody a praktickými postupy, jak se dá zjistit inteligence všeobecná už u malých štěňátek. Jinak je tam hodně návodů, které na mě působily spíš tak, že se měří inteligence majitele psa - pejsek to má docela jasně srovnaný v hlavě, ale ti páníčci!!!

psi psi - výchova a výcvik kynologie psi - chování, etologie

Stanley Coren
americká, 1942
2007  94%Co má pes na jazyku
2008  92%Co má pes na mysli
1997  84%Inteligence psů
2015  88%Zdají se psům sny?
1998  80%Zloději spánku

Kniha Inteligence psů je v