Tajemství živých

Tajemství živých https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399841/bmid_tajemstvi-zivych-ixE-399841.jpg 4 248 87

Život mladé maminky Abigail vypadá zvenčí naprosto dokonale: má pohledného úspěšného manžela, který ji miluje, rozkošnou malou dcerku a honosný dům na předměstí. Jenomže Abigailina minulost je plná temných tajemství, která zřejmě někdo odhalil. Někdo, kdo začíná postupně ničit všechno kolem ní... a kdo nakonec unese i miminko Izzy. Vyšetřováním případu je pověřena inspektorka Robyn Carterová. I její minulost je plná tajemství, těžkých ztrát a pocitů viny. Robyn se vrací k policii po roční pauze, kdy se snažila vyrovnat se smrtí snoubence, a její první případ zprvu vypadá jen jako nevinné pátrání po pohřešovaném učiteli hudby. Jenže lidé z okolí ztraceného Lucase začínají záhadně umírat, a když Robyn vytuší, že mezi jejím případem a únosem malé holčičky existuje spojitost, pochopí, že pátrá po několikanásobném vrahovi. A jestli má zachránit Izzy, nemá moc času…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Little Girl Lost , 2017

putpuda
26.11.2023 5 z 5

Skvělá záležitost!!
Tuto knihu a to nekecám, jsem koupila na bazaru za 12 Kč. Kniha jako nová, hned mě zaujala obálka. Neskutečně čtivé, napínavé, zamotané, postavy sympatické.
Jen doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu s Robyn. Moc se těším!

Django
24.10.2023 4 z 5

Na to, že to dle doslovu byl první thriller autorky, to nebylo vůbec zlé. Rozuzlení je dávkováno postupně, vše se točí kolem pár postav, jen konec byl trochu slabší.

jitkapeldova
24.08.2023 5 z 5

Pěkné čtení, musim říct, že tentokrát jsem skoro do konce nevěděla, kdo za čím stojí.. zajímavé, napínavé.. rozhodně doporučuji a těším se na další díl.. myslim, ze tohle je úžasný začátek serie :)

berila
20.05.2023 5 z 5

Tak tohle je výborný začátek nové série. Pokračování si určitě nenechám ujít.

Olous1
08.03.2023 5 z 5

Tak tu máme novou sérii s inspektorkou Robyn Carterovou. A musím říct, že to není vůbec špatné,ba naopak. Skvělý začátek a konec byl ještě lepší. Takový thriller se mi líbí. Četbu jsem si rozhodně užila a těším se na další díl. Za mě 100% a rozhodně doporučuji.

moudivlacek
04.03.2023 5 z 5

Psychothriller té nejvyšší kvality!
Začínáme velice smutným příběhem z dětství dívenky Alice. Poté skok do přítomnosti, kde se rozbíhá příběh Abby a její "příčetnosti" a jednoho zlovolného člověka, který se ji snaží zprvu "rozhodit", poté psychicky zdeptat a později úplně zničit. Do toho se vracíme k útržkům dalšího života Alice. A najednou známé osoby z dětství Alice se objevují v přítomnosti a najednou zjistíme, že vše se zatím neznámým způsobem prolíná. A také smutná detektiv Robyn, která se po osobní tragédii vrací k policii, je někdo, kdo mi přilnul k srdci. Stejně tak jako její bratranec Ross s velmi "širokým a laskavým srdcem", ale vynikajícím policistou ve výslužbě nyní soukromým detektivem.
I když jsem velice rychle zjistila, kdo chce zničit Abby, na čtivosti příběhu to vůbec neubralo. Naopak, čím víc se blížíte ke konci, tím se vše prolíná a vysvětluje. A konec byl pro mne smutnou, ale pro mne uvěřitelnou tečkou.
Knihu doporučuji milovníkům psychologických románů a thrillerů.

Majulle
15.02.2023 4 z 5

Právě jsem dočetla tento thriller a můžu říct, že super oddychovka Střídá se děj minulosti s budoucností, děj detektivky, vraha a dalších lidí a je opravdu čtivá a napínavá. Je tam sice více postav ale postupně se člověk zorientuje a vše mu dává smysl a navazuje na sebe

Emma27
07.12.2022 2 z 5

Napínavé a čtivé.

Laura99
06.12.2022 5 z 5

Skvělé napínavé čtení, těšila jsem se až budu moci vzít knihu do ruky a užívat si četbu.

Ketrin.TR
14.11.2022 5 z 5

Tak tohle mě bavilo, za mě super thriller, které tak ráda čtu! Čtenáře zpočátku může odradit víc postav a chvíli trvá, než se s nimi člověk seznámí a zapadnou mu do příběhu, ale pak už to fičí jedna radost. Oproti jiným thrillerům, tady není úplně těžké vystopovat hlavního padoucha, mě se to povedlo někde v půlce knihy, i tak ale jedete ve čtení a pátrání s inspektorkou Robyn dál, protože knížka rozhodně nepostrádá napětí a šmrnc.

Zunka616
30.10.2022

Za mě oříšek hodně postav ale docela jsem ji zkuste a uvidíte

Lexie321
08.09.2022 5 z 5

Osobne si myslím, že je to dobrá kniha. Príbeh je zaujímavý a napínavý a aj keď som si nejaké veci domyslela už skôr aj tak stojí za prečítanie. Sľubný začiatok novej detektívnej série.

petronella1
10.08.2022 5 z 5

tak to byla jízda, naprosto skvělá kniha (na prolog jsem byla trošku připravená díky recenzím)

Evule *
31.07.2022 4 z 5

Napínavé a čtivé, téma příběhu kruté a pomsta dokonaná. Vraha jsem odhadla správně, další díl s Robyn si ráda přečtu.

zdendula31
14.06.2022 5 z 5

Asi se nám rýsuje nová skvělá detektivní série.Četla se mi bezvadně.

kob
03.06.2022 5 z 5

Šok člověku způsobí hned začátek a napětí se stupňuje. Moc dobře se mi tahle knížka četla a ani chvíli jsem se nenudila.

janastok
08.05.2022 3 z 5

Thriller pro ženy, který asi zapadne v množství jemu podobných, ale na prvotinu docela dobrý. Střídá se minulost se současností, kuje se pomsta, děj odsýpá a vyšetřovatelka ( samozřejmě s traumatem) je sympaťačka.

Jenny46
29.04.2022 4 z 5

Ani nevím, kde začít prolog byl pro mě hned na začátku drsný vůbec jsem nevěděla jestli budu číst dál. Na začátku strašně chaotické, ale postupně se četlo dobře. Bolestný mrazivý příběh, pachatel mě napadl, ale nebyla jsem si úplně jistá. Postupně se tajemství odkrývají, strašně mě bylo líto hlavní hrdinky Alice - vyrovnat se s démony nebylo jednoduché, smutné až depresivní čtení...

kachnat
04.02.2022 5 z 5

I přes velké množství postav a rozdělení kapitol, do sebe vše nakonec zapadlo. Zajímavý příběh, vraha jsem sice předpokládala, Ale to nevadí :-)

EvaApple
28.01.2022 5 z 5

Musím říct, že Prolog mě málem odradil, nechutný hned na začátek. Ale udělala bych chybu, kdybych nečetla dál. Ze začátku jsem byla trochu zmatená, ale postupně všechno začlo do sebe zapadat skutečně jako puzzle. Kniha se čte moc dobře a je skutečně napínavá až do konce, i když si už myslíte že víte, kdo má všechno na svědomí, nastane obrat...

thrillery pro ženy

Carol Wyer