Ukradené životy

Silniční dělník objeví ve výkopu tělo těhotné dívky. Téhož dne se u dveří inspektorky Lottie Parkerové objeví cizinka se synkem a prosí o pomoc při hledání ztracené přítelkyně. Když tentýž kopáč najde další mrtvolu, vyšetřovatelka musí mobilizovat veškeré síly a vypátrat, jak jsou tyto dvě oběti propojeny. Jenže záhy zmizí další dvě dívky… Ukradené životy jsou druhou knihou z celosvětově velmi úspěšné detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou, která se teď střetne s takovými zrůdnostmi, jako je obchod s bílým masem a lidskými orgány či sebepoškozování, a tento případ je tak snad ještě temnější než ten předchozí, který se u našich čtenářů a čtenářek setkal s velkým ohlasem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/418471/ukradene-zivoty-QJm-418471.jpg 43

Inspektorka Lottie Parkerová / Inšpektorka Lottie Parkerová 2.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Kalibr

The Stolen Girls, 2017

Kniha Ukradené životy

agatha2
09. prosince

Autorka mě opět nezklamala. Napsala hodně dobrou thrillerovou sérii, vůbec se nedivím, že je tak úspěšná. Je temná, drsná, upřímná, na nic si nehrající. Sama hlavní hrdinka není ani náhodou vzorem dokonalosti, ba právě naopak. A i když bych ji někdy nejraději roztrhla jak hada, stejně ji mám ráda.

Tento díl byl pro mě hodně smutný, sledování rodiny Lottie, jak se rozpadá víc a více, bylo strašné.

Ukradené životy nejsou jen obyčejným thrillerem, ale opět zpracovávají spoustu současných ožehavých témat - obchod s bílým masem, lidskými orgány, problematiku ilegálních přistěhovalců, krizi rodinných hodnot, psychické problémy dospívajících dětí. Rozhodně to není lehké čtení, ale je výborné.

Patricia Gibney
irská, 1962