Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412851/bmid_andele-smrti-IhM-412851.png 4 1018 302

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

The Missing Ones , 2017

Pavlina50
24.01.2022 4 z 5

Takové klasické irské téma – zneužívání a týrání dětí církevními představiteli. Skoro začínám mít dojem, že v Irsku snad ani jeden kněz není zcela normální. Ale co naplat – je to pořád téma vděčné a velmi oblíbené, přitahující pozornost a zaručující docela široké spektrum čtenářů. Já mezi ně patřím.
I když toto zpracování bych asi v žádných superlativech nehodnotila, Lottie mi zatím nijak zvlášť k srdci nepřirostla.
Identita hlavních padouchů zas tak překvapivá nebyla, dala se docela dobře odhadnout, takže brada, v rozporu s tím, jak je avizováno na obálce knihy, mi na konci knihy nespadla vůbec.
Ale jinak docela fajn čtení, i když něco tomu prostě chybělo. Možná lepší vykreslení postav, se kterými se dá lépe ztotožnit a chápat jejich chování, možná méně chaotická a logičtější zápletka nebo možná lépe zpracovanější ty avizované zvraty, aby ke „spadnutí brady“ byl opravdu důvod.
Ale autorce dám rozhodně další šanci. Jednotlivé knihy této série mě totiž dost přitahují především svými krásnými obálkami, takže nemůžu odolat. Třeba těm dalším dílům tu poslední hvězdičku dám.

shelma
24.01.2022 5 z 5

Povedená prvotina, napínavé až do konce. Určitě si přečtu i další díly série.

hs777
07.01.2022 5 z 5

S novým rokem jsem objevila novou skvělou sérii a sympatickou vyšetřovatelku Lottie Parker. Tak trochu Kim, tak trochu Erika, svých problémů má taky dost, ale na rozdíl od dvou jmenovaných má tři děti (i když matkou roku rozhodně není). Případ to byl zamotaný, některé scény hodně brutální, ale i díky krátkým kapitolám se čte velmi rychle a dobře. Hned jdu na další díl.

ElikaS
04.01.2022 4 z 5

Na knížku Andělé smrti jsem se dlouho chystala, ale neustále jsem ji odkládala až pak vyšla jako audiokniha a vyskakovala na mě všude, tak jsem se do ní konečně pustila. Musím tedy říct, že při poslechu audia jsem si musela chvíli zvykat na interpreta, ale po chvíli už to bylo v pohodě.
Celkově se mi knížka celkem líbila. Námět byl zajímavý, příběh byl napínavý, celkem jsem ocenila i nepříliš obvyklý konec. I přesto mám jedno velké ALE. V knížce bylo opravdu hodně postav a byly představeny tak nějak zmatečně, že jsem se ztrácela v tom, kdo je vlastně kdo a jaké mají vzájemné vazby. To mi ubralo na čtivosti příběhu.
Ani v této knížce se autorka nevyvarovala typickým klišé v postavě hlavní vyšetřovatelky, skoro si začínám myslet, že tuhle práci nemůže dělat nikdo normální a vyrovnaný.
Co se týče dalších knížek, pokud vyjdou jako audioknihy, tak se do nich určitě pustím, ale ke čtení mě první díl úplně nenalákal.

konicekbily
31.12.2021 3 z 5

Na knihu budou různé názory. Jedni budou prvotinu vychvalovat do nebes - hurá je tu nová autorka s novou řadou! A ti druzí na startovní čáře nové série budou knize vytýkat - příliš mnoho postav na úvod, děj se místy zbytečně rozvětvuje a ztrácí tempo. A já: zlatá střední cesta mi velí vyčkat a počkat na další pokračování a pak se uvidí!

Ajinka79
30.12.2021 3 z 5

Téma určitě zajímavé. Ale proč musí mít hlavní vyšetřovatelka tři děti, o které se kvůli případu nedokáže starat?
Nejen z tohoto důvodu další knihu ze série číst nebudu. Vraha jsem objevila celkem brzy a přišla mi chvilkami chaotická.

Toňula
27.12.2021 4 z 5

První kniha této autorky a určitě ne poslední, čtivá, napínavá, nenechá vydechnout, navíc sympatická vyšetřovatelka řešící osobní problémy..sice tu vše již bylo, ale autorka vypráví natolik poutavě, že jsem jí to odpustila a ponořila se do příběhu..

Deia
20.12.2021 3 z 5

Opäť som po dlhšej dobe dostala chuť na nejakú kriminálku a túto knihu som mala v čítačke už dlho. Tak som si povedala, že nastal jej čas, ale bohužiaľ, nenadchla ma až tak, ako som dúfala.Opäť som po dlhšej dobe dostala chuť na nejakú kriminálku a túto knihu som mala v čítačke už dlho. Tak som si povedala, že nastal jej čas, ale bohužiaľ, nenadchla ma až tak, ako som dúfala.
Kniha sa mi čítala dobre, dej je celkom svižný a strany mi rýchlo ubiehali. Ale niečo mi tam chýbalo. Prípad bol síce tiež zaujímavý, mŕtvoly, ktoré pribúdajú, opustený detský domov, zneužívanie detí, dávne vraždy... len nebolo to úplne ono. Hlavná postava mi nejak nesadla, prišla mi taká nemastná-neslaná a trochu nereálna, ako chápem, že Lottie ako inšpektorka musela byť hlavne v práci, ešte keď išlo o toľko mŕtvol, ale nemyslím, že by naozaj nechala doma svoje tri deti (aj keď relatívne veľké) bez poriadneho nákupu. Celkovo bola príliš chaotická. Takisto jej doťahovanie s parťákom mi vôbec neprišlo vtipné, skôr trápne. Kniha sa mi miestami zdala aj celkom zdĺhavá. Možno to bude aj tým, že nedávno som rozčítala inú, podobnú, kriminálnu sériu od Grahama Mastertona (séria Katie Maguireová), ktorá sa tiež odohráva v Írsku, akurát mi príde lepšia a hlavne s oveľa lepšou atmosférou. Andělé smrti až takú atmosféru nemali (možno kvôli tomu, že mestečko je vymyslené), ale nevylučujem, že sa niekedy do druhej časti pustím, až tak zlé to nebolo, iba priemerné (a to mi u kriminálok niekedy aj stačí).

March
06.12.2021 5 z 5

Knihu jsem našla náhodou a úplně jsem ji zhltla. Tedy to bylo něco, jako většina jsem dala 5*, škoda, že není 6:) dala bych ji hned. Vyprávění, tajemná minulost a současnost, no wau. Napětí, by se dalo krájet, občas jsem ani nedýchala, ještě, že jsem četla o víkendu, protože do práce bych jit nemohla, četla a četla až dočetla. A MUSÍM na další díl.

Kubajzz
26.11.2021 5 z 5

Moje první knížka od autorky a musím říct, že mě oslovila. Už se těším na další díly série.

JajaPaja
21.11.2021 5 z 5

tak si představuji pěknou detektivku zamotané, překvapivé, napínavé

JaKa1974
16.11.2021 5 z 5

Temný, děsivý, mrazivý příběh, opuštěný klášter... Snad to není skutečnost.

ivoiro
14.11.2021 5 z 5

Myslím si, že to byla výborná kniha. Napětí bylo až do konce. Určitě se budu snažit tuto sérii sledovat dál.

Majuš333
09.11.2021 4 z 5

Plný počet bodov dať nemôžem, niečo mi tam chýbalo a niečo mi tam vadilo... Plusom boli určite krátke kapitoly, ale takých pár kapitol by som vypustila, keďže dej sa dlho nehýbal... Neoslovil ma ani vzťah Lottie k rodine a postavy vyšetrovateľov mi skôr pripomínali studené čumáky... Ale šancu pokračovaniu určite dám :)

„Černý měsíc,“ pronesla Lottie.
„To je, když se v jednom kalendářním měsíci dvakrát vystřídá nov,“ ozval se Kirby zepředu.
„Kdy po zemi chodí zlo,“ dodal O’Malley.

Elapheg
04.11.2021 5 z 5

Předně bych chtěl na začátku poděkovat mojí knižní kamarádce Šánce za recenzi, díky níž jsem knihy Gibneyové zakoupil. První díl jsem zvládnul celkem v pohodě, i když se jedná o temné vyprávění. Lottie Parkerová je přivolána k vraždě ženy, nedlouho poté, dojde k vraždě muže. Ze začátku se zdá, že nemají nic společného. Nakonec však dojde k odhalení, že oba vyrůstali v klášteře svaté Anděly a že zde je odpověď na to, proč museli oba zemřít. Zápletka je velmi dobrá a to mě ponoukalo číst dál. Líbí se mi, že paní autorka alespoň v této knize zmíní, co se stalo, ale popisné brutality zde nejsou, i když ubližování dětěm je kruté vždy. Tim Weaver je tedy pro mne ostřejší, uvidíme v druhém díle, Ukradené životy, zde autorka asi přitvrdí. Lottie i Boyd mi byly sympatičtí a psychologie všech postav je v této knize bravurně vystavěna, takže někomu fandíte a zloduchy by jste odstřelili. Líbilo se mi, že linka vyšetřovací, zde byla proložena linkou osobního života Lottie a jejích dětí. Zloducha jsem neodhalil. Doporučuji všem thrillerovým fandům. Pět hvězd a doporučení.

m_martina
31.10.2021 5 z 5

Tak jsem začala číst další sérii, nechala jsem se inspirovat svými oblíbenými. A je opravdu hodně dobrá. Kniha se dobře čte a já už mám nachystané pokračování.

85098211
18.10.2021 5 z 5

Za mne skvělá kniha a zároveň vynikající začátek nové série se sympatickou vyšetřovatelkou Lottie Parkerovou! Případ začíná na sklonku roku 2014, kdy dojde ke dvěma vraždám, které spolu sice úzce souvisí, ale původně to tak vůbec nevypadá - a navíc je nutné zjistit, jak ;-). To všechno má na starost právě tým kolem Lottie, která má za úkol nejen vyšetřit již zmíněné vraždy, ale současně se musí postarat o své tři dospívající děti. A to opravdu není vždycky jednoduché... Kromě toho je zde druhá dějová linka ze 70. let, která je neméně zajímavá a napínavá. Případ je hodně spletitý, postupně se komplikuje stále víc a navíc dochází k dalším zločinům, no a jeden z nich se osobně dotkne i Lottie... Jak to všechno nakonec dopadne, už samozřejmě prozrazovat nebudu ;-). Knihu si určitě přečtěte, podle mého názoru je nejen výborná, ale i poutavě napsaná a doslova neodložitelná ;-). A já ji doporučuji všemi deseti!!! :-)

lucakuca
11.10.2021 3 z 5

Spadla mně brada spíše z vyšetřovatelky... Takový chaos a motanice! Asi podle ní vznikla Teorie chaosu, za jistých podmínek s efektem motýlích křídel....

hanap
28.09.2021 4 z 5

Napínavý az mrazivý detektivní příběh. Dvojice vyšetřovatelů mě bavila.

vera4669
23.09.2021 4 z 5

Tak se mi do rukou dostala další série.. Kniha mě bavila, byla napínavá, možná trošku zdlouhavá, ale zajímavé téma a krátké kapitoly nutí ke čtení.. Trošku rozporuplné pocity ohledně detektivů, od těch jsem čekala asi více, ale určitě zkusím i další díl :)

Patricia Gibney
irská, 1962