Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412851/bmid_andele-smrti-IhM-412851.png 4 1011 302

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Kalibr

The Missing Ones , 2017

Alisa1980
09.07.2022 4 z 5

Knihu jsem nepřečetla na jeden zátah, takže jsem se trochu ztrácela. Orientace - hodně postav, podobná jména, to mi dělalo trochu problémy. Ale styl psaní krátké kapitoly, to se mi líbilo. Lottie mi sympatická moc nebyla, ale to jen můj názor. Ohledně tématu, nic pro slabší povahy. Jako milovnice Cartera jsem na ledacos zvyklá, ale tohle bylo prostě jiné. Ale knihu jsem dočetla a dávám palec nahoru.

Jessica007
08.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od autorky a zároveň i její prvotina. V poděkování, doslovu a dopisu pro čtenáře píše, proč ji psala. Hlavní vyšetřovatelka Lottie mi byla sympatická a zajímala mě i její rodina, soukromý život. Současné vyšetřování proniká i do minulosti. Jinak opravdu otřesné prostředí kláštera, kde se děly hrozné věci, velmi smutné, že právě tam.

janina66
05.07.2022 5 z 5

Audiokniha.
Skvělá, napínavá detektivka až do konce. Vyjímečně jsem vraha tušila. Velmi drsné prostředí kláštera.

Timkim
03.07.2022 3 z 5

Opravdu nechápu nálepky "světový bestseller". To už to musí prodat za každou cenu?
Co bych na knize vyzdvihl jako pozitivní, jsou krátké kapitoly. Ale i přes to, se v některých pasážích nepodaří udržet tempo a začíná to břednout jako všude přítomný sníh. A opět, další z autorů, kteří musí poslat své vyšetřovatele do mrazu, vody, plískanice....to se nemůže vraždit v létě???? Klišé klasického thrilleru??
Námět dobrý, jen mi přišlo, že už jsem o něčem podobném četl...ale to bude asi tou církví se kterou mám osobní problém já.
Navíc dost postav a chvílemi docela překombinované. No, ale na prvotinu to úplný propadák není. Jen bych tomu nedával tu nálepku a nechal to víc na lidech, jestli to bude, nebo nebude bestseller. Za mě dobrý střed 60%.

Dumicek
01.07.2022 5 z 5

První seznámení s novpu sérií a za mě musim říci že velmi povedené. Inspektorka,která nedávno ovdověla a zůstala sama na své 3 děti..vztah se svou matkou také není ideální..inspektorka Lottie se pouští do velmi zamotaného případu,který sahá až dávno do minulosti..téma církve a to co se tam odehrávalo a bohužel se někde za zavřenými dveřmi stále odehrává je silný a velmi uvěřitelný. Napětí v knize také bylo a konec byl za mě velmi povedený..rozhodně si přečtu i další díly.

Lexie321
29.06.2022 5 z 5

Ja som bola s knihou spokojná. Dobré a zaujímavé krimi so vynikajúcimi postavami a zápletkou.

Gibis
28.06.2022 4 z 5

Velmi dobrý začátek nové série, stylem hodně připomíná sérii s vyšetřovatelkou Kim Stoneovou Angely Marsonsové. Inspektorka Lottie Parkerová taky není úplně sympaťačka, občas reaguje nepříjemně a protivně, ale tak nemůžou být všichni pořád sluníčkoví :) Ovšem téma zneužívání dětí hnusnými slizkými fráterníky člověku nedělá úplně dobře. Pokračování si ujít nenechám.

edimka
22.06.2022 1 z 5

Ano, bylo to děsivé. Děsivé tím, jak pitomá, nevděčná, sebestředná a neschopná vyšetřovatelka byla. Nepostřehla jsem, že by něco vyšetřovala, přesto byla neustále vyčerpaná, nevyspalá a hladová. Jo, a byla jí zima a stále někdo narušoval její osobní prostor. Příběk splácaný z několika thrillerů. Hvězdu dávám sobě zato, že jsem to zvládla dočíst.

LisbethS
18.05.2022 5 z 5

Této knize jsem se dlouho vyhýbala kvůli tématu, které lze bohužel z popisku obsahu odhadnout. Nakonec mě příběh pohltil tak, že knihu nešlo odložit. Víc k tématu asi psát nechci.

knihomolka74
13.05.2022 5 z 5

Donedávna jsem se vyhýbala čtení detektivek, krimi apod. Nebyl to muj "šálek kávy". Knihu mi půjčila kamarádka a já začínám věřit, že bych těmto žánrům mohla dát šanci. První díl série o inspektorce Lottie Parkerové mě hned od začátku dokázal vtáhnout. Nenudila jsem se, příběh byl plný zvratů a překvapení a napětí. Určitě si nenechám ujít další pokračování série.

lachtan77
04.05.2022 5 z 5

kniha se mi líbila. Bylo tam vše akce, zápletka i napětí. Autorka si vybrala téma hříšné církve a to je nekonečná studnice možností bohužel zneužívání dětí je jedno z nejhorších. Lottie je zajímavá a počítám, že v dalších dílech odhalíme víc z její minulosti. Jdu to zjistit :)

moudivlacek
30.04.2022 5 z 5

Detektiv inspektorka Lottie mi poprvé zasáhla do života. Je to vdova, matka tří dětí a zrovna se pouští do vyšetřování podivné vraždy. Jenže vše je mnohem víc komplikované, než se na první pohled zdá. Tajemný, dnes již zavřený, klášter svaté Anděly odmítá zprvu vydat své děsivé tajemství. Lottie bojuje se svými vlastními problémy, s dětmi, které dospívají a snaží se zvládat život bez otce, věčně prudící šéf Lottie, nejbližší kolega Boyd, který ji chápe a zná víc než ostatní kolegové. Jenže Lottie se řítí do propasti, přibývá mrtvých a i podezřelých.... Jenže Lottie ví, že pro ni není cesta zpět, ona musí vše vyřešit a možná si přitom sáhnout i na samé dno své duše....
Děkuji uživateli Elapheg, který mě ke knize přivedl.

Olga8480
06.04.2022 5 z 5

Úžasný první díl série. Příběh plný zvratů a napětí u kterého nemáte tušení jak to nakonec dopadne.
Moc se těším, až se letos vydá i pátý díl.

WaN635
02.04.2022 5 z 5

Když jsem knihu začínala číst, vůbec jsem netušila, že se z ní stane 5hvězda. Každopádně zaslouží si každou z těch hvězdiček.
Ke knize samotné, příběh neuvěřitelně vtáhne, prolínání zvěrstev v minulosti a vyšetřování současných vražd dodává knize napětí. Při vzpomínkových částech jsem trnula hrůzou, a bylo mi špatně, čím si děti musely projít od někoho, kdo by měl být morálním vzorem. Vyřešení zmizení Lottiina bratra bylo smutnou třešničkou na dortu.
K Lottie samotné, výborná vyšetřovatelka, ovšem nevím co napsat ke vztahu k jejím dětem (i to pro mě bylo smutné čtení).
Boyd je pro mě jediná postava, kterou jsem si v sérii oblíbila, drsňák, férový chlap a představuju si ho jako fešáka :) . Určitě si přečtu pokračování série.

Handulenka
19.02.2022 5 z 5

Napínavé od začátku do konce. Moc pěkná a čtivá kniha.

Simmminek
06.02.2022 5 z 5

Začátek byl pro mě nelehký. Trvalo než mě příběh pohltil. Druhou půlku knihy jsem však už nemohla odložit a každá další stránka byla napínavější. Vynikající zápletka, ze které mi spadla brada. :-) Lottie a Boyd mě bavili a těším se na další setkání s nimi.

Jana65
05.02.2022 5 z 5

Další série, kterou budu číst. Kniha se mi moc líbila, už mám připravený druhý díl.

Petra101
29.01.2022 5 z 5

První knížka s Lottie, čtive napsáno, byla jsem napnutá a rychle se to četlo. Dělalo mi špatně zneužívání dětí a také vraha jsem odhadla už poměrně brzy. Přečtu si i další a uvidíme,jak se Lottie vyvine. A snad se bude už více starat o děti !

jaroiva
27.01.2022 2 z 5

No, mám z toho takový pocit, že si autorka řekla, že se pokusí napsat nějakou napínavou knihu a ta snaha je tam strašně vidět. Ale bohužel se podle mého nepodařilo tento záměr uskutečnit. Připadá mi, jako napsané podle nějakého receptu "jak napsat thriller", není tam nějaké to něco... kus srdce autora, zdá se mi to psané tak nějak nezúčastněně, nevím. Namícháme tam nějaké zneužívání dětí, to by mohlo zabrat, nějaký ten únos, to se v thrilleru žádá...
Nezafungovalo. Prostě jsem si neoblíbila inspektorku, ani nedokázala najít antipatie k padouchům. Nebála jsem se o oběti... Bez chuti, bez zápachu.
Začínám chápat nálepku Světový bestseller jako synonymum toho, že to mělo světově největší marketingovou podporu. Za mě určitě obsah nesplnil očekávání, které bych do nálepky vkládala.

Sumatrae
25.01.2022 4 z 5

Na prvotinu si myslim, ze dobry start. Sice jsem pachatele odhalila pomerne brzy, ale na ctivosti to knize neubralo. Vytku bych asi mela k popisu hlavnich postav, nektere vedlejsi jsou vykresleny pomerne podrobne, ale treba u Lottie nevime v podstate, az na vysku, vubec nic. Libi se mi naznak osobniho zivota, do ktereho je nakouknuto tak akorat, aby si clovek udelal predstavu, ale neunudil se k smrti salodlouhymi popisy, ktere stejne k deji podatatne vubec nejsou. Uz mam zakoupeny i ostatni dily, takze se k autorce vratim urcite... :)

Patricia Gibney
irská, 1962