Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412851/bmid_andele-smrti-IhM-412851.png 4 1011 302

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: ekniha , Kalibr

The Missing Ones , 2017

MichaelaS081
29.09.2022 5 z 5

Super.

mataj
13.09.2022 5 z 5

Velmi povedený první díl série, který má vše, co má správná detektivka obsahovat. Kniha je čtivá a svými krátkými kapitolami nutí číst pořád dál. Zajímavý námět a děj s postupně se odkrývajícími střípky temné minulosti odehrávajících se v prostředí kláštera svaté Anděly - kdysi domova opuštěných, nešťastných dětí. Co a kdo stojí za současnými vraždami musí odhalit sympatická vyšetřovatelka Lottie a její tím.

Cady
11.09.2022 4 z 5

Moc hezká detektivka. Z tohoto žánru toho přečteno moc nemám, takže nemůžu moc posoudit s ostatními, ale musím říct, že se mi nejvíce líbilo jak moc může trauma z minulosti ovlivnit postavy a co za monstra se z nich může stát. Krátké kapitoly se krásně četly. Do konce knihy jsem opravdu nevěděla, kdo ze skupiny podezřelých je opravdový vrah a konec mě i lehce překvapil. Jen jsem moc nechápala, co v příběhu dělala polovina vedlejších postav.

veronika3141
09.09.2022

Zajima a napinava kniha,tuhle serii si asi oblibim,pekne napsane ..

AndreaOn
05.09.2022 5 z 5

Za mě super..

MarianP
02.09.2022 5 z 5

Super detektívka, ktorá sa pomerne rýchlo číta, aj keď má cez 500 strán. Nechýba dobrá zápeltka, kopu vyšetrovania, ale hlavná inšpektorka mi prišla trošku spomalená. Kniha je však plná zvratov a napätia - hlavne na záver keď sa už hľadá vrah. Odporúčam.

playada
31.08.2022 1 z 5

Doposloucháno s vypětím všech sil. Nuda, nuda a nic než nuda. Nedoporučuji k četbě, sáhněte radši po něčem jiném.

J.Clouseau
28.08.2022 5 z 5

Velmi dobře napsané! Je to promyšlené do nejmenšího detailu. Už se těším na další díl.

papeha
25.08.2022 5 z 5

Příběh jsem si poslechla jako audioknihu a je opravdu úžasně namluvený. Moc mě to bavilo a těším se na další případy inspektorky Parkerové, která není žádná superžena. Třeba si v dalších knihách trochu uspořádá svůj osobní život...

mfajmanova
22.08.2022

"Nedočteno" Poslouchala jsem jako audioknihu, ale nebavilo mě to a po patnácti kapitolách jsem to vzdala.

The_Kim
21.08.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale zároveň nic, co bych si do budoucna pamatovala nebo měla důvod se ke knize vracet. Dělat ze všech kněží pedofily a úchyly mi taky nepřišlo moc ok. Hlavní vyšetřovatelka sama moc nevěděla co chce, věčně na nějakých prášcích, ačkoliv má doma x dětí... To si podle mě autorka mohla odpustit.

VasnivaCtenarka
14.08.2022 5 z 5

Andělé smrti, které jsem si poslechla jako audioknihu, slibují opravdu výjimečně kvalitní posluchačský zážitek. Musím uznat, že tento první díl knižní série Inspektorka Lottie Parkerová je mimořádně povedený. Ať už co se týče samotného příběhu a jeho propracování a promyšleností, tak i co do vyprávění Lukáše Hlavici, který této audioknize propůjčil svůj hlas.

vekkr
07.08.2022 2 z 5

Audiokniha.Dobře načtená,ale..sousta klišé.Vyšetřovatelka chlastá a zobe tbl,kněží pedofilové a spousta jmen ve kterých se ztratíte.

BlackBlade
04.08.2022 4 z 5

Dobrá detektivka. Líbí se mi, že hlavní postava je žena a v knize se řeší velmi temná (a bohužel častá) stránka křesťanské církve, která se snaží vše zamést pod koberec a dělat, jako že se to nestalo (podobně, jako u jiných problémů).

cedos
04.08.2022 5 z 5

Moje první kniha od této autorky ... podlehla jsem skvělým recenzím a rozhodně jsem neudělala chybu.

Allena24
31.07.2022 3 z 5

Poslouchala jsem audioknihu (dobře namluvenou, chválím). Bohužel jen po chvilkách a to se projevilo ve výsledku. V ději knihy jsem měla zmatek...hlavně v postavách. Inspektorka mi zatím k srdci nepřirostla. Pokud se zadaří, přečtu si další díl.

FoxFox
27.07.2022 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha, zpracování bylo výborné.
Autorka píše poutavě, zápletka byla dobře propracovaná. Dozvěděli jsme se i něco z osobního života hlavní vyšetřovatelky, která si - jak už je u těchto typů detektivek zvykem - nese z minulosti nějaké ty šrámy na duši. Celou dobu jsem chtěla knize dát pět hvězd, ale trochu mě zklamal způsob skoncování s hlavním padouchem, to mi přišlo strašně nereálné. Ale je to jen drobnost, kniha určitě stojí za přečtení.

janinkahh
23.07.2022 3 z 5

Zajímavý příběh, ale mnoho postav...Ztrácela jsem se ve jménech, postavách.

Terka1975
20.07.2022 5 z 5

Našla jsem díky vám milé komentátorky novou oblíbenou vyšetřovatelku. Lottie mi sedla, má spoustu nedořešených osobních problémů, na krku děti a vyšetřovací tým. Mrtvá Susan je jen začátek nechutného chování těch, kdo si říkají, ze zastupují Boha na zemi. Z toho mi bylo opravdu zle. A nenechalo mě to chladnou, naopak mě to nažhavilo, abych s Lottie mohla postupovat rychle k vyřešení. Ne opět jsem neodhadla, kdo za tím stojÍ, ale podezření jsem měla.

rafan65
10.07.2022 5 z 5

Kniha Andělé smrti je napínavý, do podrobností propracovaný krimi thriller. Velmi je sympatická nejen postava inspektorky Lottie Parkerové, ale i další členové jejího týmu. Ty detaily někdy byly sice velmi kruté, ale prostě to do sebe vše skvěle zapadalo. Milovníkům dobré krimi určitě doporučuji a těším se na další případ.

Patricia Gibney
irská, 1962