Andělé smrti ekniha

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412851/andele-smrti-07w-412851.jpeg 4.1468

Inspektorka Lottie Parkerová / Inšpektorka Lottie Parkerová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno (ekniha), Kalibr

The Missing Ones, 2017

Kniha Andělé smrti

Ignis

Docela dobré, jen zbytečně dlouhé. Být to tak o třetinu nebo aspoň čtvrtinu kratší, byla bych spokojenější. Takhle jsem se v půlce už začínala trochu nudit, naštěstí konečně objeví další stopy a už to jede. Ale ke konci mě už hlavní hrdinka občas vysloveně štvala.

Kristy21

Když jsem pročítala recenze na tuto knihu, neměla jsem od ní vysoká očekávání.
Proto jsem byla mile překvapena, jak je kniha zajímavě psaná. Rozdělená na dny a ty jsou rozděleny na různý počet kapitol.
Líbilo se mi, že kapitoly jsou krátké, psané v úhledných odstavcích, které se snadno a rychle četly.

Na začátku knihy je nalezeno tělo mrtvé ženy, případ je přidělen inspektorce Lottie Parkerové a jejímu týmu.
Lottie jsem si ihned od začátku oblíbila, je to osoba, která si stojí za svým, nevzdává se. Když je nalezena druhá mrtvola, visí kolem případů čím dál tím víc otazníků a je víc a víc podezřelých.

Kniha mě vtáhla do děje hned od první strany. Byla napínavá od začátku do konce.
Měla jsem dva vytipované vrahy, ale až do posledních stránek jsem netušila, kdo to byl. Závěr byl velice překvapivý.

Už se těším, až si přečtu další díly.
Knihu rozhodně doporučuji.

PavkaHu
31.12.2020

Žádná sláva, nějak jsem se nemohla začít.

Jana8774
28.12.2020

Kniha není špatná, jen jsem ji kupodivu velmi dlouho četla. Možná jsem čekala větší spád děje. I tak doporučuji.

ddkk
26.12.2020

Další z knih, které otevírají dlouho utajované hnusné a odporné činy katolické církve. I z mnoha komentářů vidím, že to už vlastně není žádné zvláštní téma ani pro čtenáře. A přitom to není zdaleka vyřešený problém, stačí se podívat do sousedního Polska...Nicméně - je to zdařilý krimiromán, s další kontroverzní vyšetřovatelkou (a já ji často chápala, ten vnitřní boj matky a profesionálky), trochu osamělou, trochu nanicovatou, trochu závislou...ale skvělou ve své práci.

Docela se mi to líbilo, doporučuji.

Pavlína2019
23.12.2020

Dlouho jsem na knihu čekala. A moc se mi líbila! Mám připravený další díl, těším se. Cítila jsem s autorkou, promítá se zde i její smutek. Děj je napínavý. Super krátké kapitoly. Vše rychle odsýpá. Nedá se přestat číst. Příběh jde do minulosti, což mám velmi ráda. Doporučuji!!

Kekik
16.12.2020

Skvělá kniha. Zajímavá zápletka, z které až mrazí. Taková zvěrstva páchána na dětech. Hrůza.

Povětšinou sympatická vyšetřovatelka Lottie Parkerová má před sebou zamotaný příběh. Potěšilo mě, že v životě hlavní vyšetřovatelky figurují děti. Je pro mě o to více lidštější. Většinou jsou hlavní postavy v detektivkách osamělé bytosti bez vlastního soukromého života. I přesto ale v životě Lottie došlo k mnoha tragickým událostem.

Autorka začala psát po smrti svého milovaného manžela. Je mi líto její tragické ztráty. Se smutkem se vyrovnává tím, že píše, a to jí jde vážně skvěle. Hned po prvním díle z této série jsem si její tvorbu oblíbila. Těším se na další díly.

jeny-v
12.12.2020

Napínavá detektivka do poslední stránky a hlavně super zápletka odvíjená ve dvou časových obdobích. Seznamujeme se s inspektorkou Lottie Parkerovou a jejím týmem - Markem Boydem, Marií Lynchovou a Larrym Kirbym, kteří vyšetřují uškrcení Susan Sullivenové a následně oběšení Jamese Browna. Oba pracovali na odboru plánování rozvoje města Ragmullinu. Co je spojovalo - minulost nebo současnost? Stopy se točí kolem kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, kde bylo v minulosti několik dětských očí svědky děsivého rituálu. Jaká je temná spojitost mezi ředitelem úřadu Dunnem, developerem Rickardem, bankéřem O´Brienem a biskupem Connorem? Ubíhající čas je pro detektivy neúprosným nepřítelem, jelikož mrtvých přibývá a smyčka se začíná stahovat i kolem rodiny Lottie.

Patricia Gibney
irská, 1962