Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406643/bmid_andele-smrti-QOH-406643.png 4 1011 302

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Missing Ones , 2017

Termina
09.03.2023 3 z 5

Ale jo, ze začátku jsem se trochu musela nutit do čtení, uprostřed to začala být pekelná jízda a konec dost očekávatelný ale jak už jsem zmínila .. ale jo, dobrý .. DÍK!

KatyM.
08.03.2023 3 z 5

tato kniha byla pro mě celkem zklamání. Četlo se to dobře, ale žádná hitparáda, děj slabý, závěr předvídatelný. Příliš mě nesedl styl psaní. Spíše průměr.

dlabikk
05.01.2023 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu. Líbila se mi doprovodná hudba, která dodala napětí. První díl s inspektorkou Lottie díky krátkým kapitolám utíkal. Napětí bylo taky hodně, ale na pět hvězd to tentokrát není. Nemám ráda, když je v knize moc postav a jisté věci jsou celkem předvídatelné (ale nebudu spoilerovat). Za přečtení rozhodně stojí :o)

kokosek
18.12.2022 4 z 5

Zase jedna nová řada z Británie. Dá se srovnávat s Bryndzou, je tam dost podobností.
A stejně jako u Bryndzy je hlavní postava celkem protivná, ale asi to tak musí být. Já být kriminalistou v Británii tak jsem asi stejný. To je šílený systém.

sarkaditt
07.12.2022 3 z 5

Hlavní hrdinka mi byla dost nesympatická... Protivná, nepříjemná, neuváženě se chovající. To samé její nadřízený, tam mi to přišlo úplně postavené na hlavu, místo nějaké spolupráce jen nadával a dupal po ostatních. Není to spíš kontraproduktivní, když se detektivové potřebují soustředit na případ? Místo toho je jen stresoval a nenechal je pracovat.
V postavách jsem se občas i ztrácela, zvrat, ze kterého by mi spadla brada, také nepřišel... Nemastné, neslané - učitě další díly číst nebudu, znám lepší knihy tohoto žánru.

martineknatasa
05.12.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, hned jsem začala číst další díl a přidala jsem si autorku do oblíbených. Také zkuste, bude se vám líbit.

Andrea7272
02.12.2022 5 z 5

Moc vydařená kniha a věřím , že i celá série :-)
Lottie je tedy tvrďačka , ale sedí to !!! Jdu na další díl !!

tomvall
19.11.2022 1 z 5

Nedočteno. Nesympatické postavy, které se hloupě chovají, nezajímavý děj, navíc nelogicky vyprávěný. V textu se nacházejí perly typu "Vítejte v domě mrtvých", jíž přivítá patoložka příchozí vyšetřovatele, aby jim na odchodu popřála "Dobrý lov" a podobné.
Není to dobře napsané, není to čtivé, nedoporučuji.

Lexi7892
12.11.2022 1 z 5

Nedočetla jsem, posílám dál. Nějak mě nezaujala, nevyznám se ve jménech, hlavní postava zanedbává děti, neustále kouří, bere xanax a už mi to lezlo krkem. Prostě mi nesedla.

edith79
11.11.2022 4 z 5

A je to tu zase. Další série, které neodolám. Když odhlédnu od osobního života vyšetřovatelky Lottie, které život nakládá /jak jinak/ snad ještě víc než vyšetřovatelům z jiných sérií, tak dojem z prvního dílu je hodně dobrý. Návraty mám ráda, i když u této knihy se mi nad kapitolami z minulosti téměř obracel žaludek. Toto je opravdu těžké téma. Krátké kapitoly mi nedovolily vydechnout a zvědavost mnou přímo cloumala. Něco jsem odhalila, něco mě překvapilo, ale celkově jsem velmi spokojená. Jenom mě trochu zaráží, že Lottiiny děti, z nichž jedno je dospělé a druhé dvě téměř taky, musí chodit hlídat babička. Tak jestlipak je uhlídá?

lištička123
08.11.2022 5 z 5

Skvělá, napínavá,čtivá. Krátké kapitoly. Takové to-ještě jednu.. ještě jednu...a jste na konci.

mirinda973
07.11.2022 3 z 5

Příběh špatný nebyl, ale vzhledem k tomu, že jsem se úplně ztratila ve jménech jsem ji nedokázala ocenit. Konec to trošku vylepšil, ale i tak můj požitek byl spíš průměrný

katerina6763
29.10.2022 5 z 5

Výborná kniha, plná překvapení a zajímavého rozuzlení děje. Velmi dobře se četla; mám ráda, když jsou kapitoly spíše kratší. Určitě se vrhnu i na další díly této série.

Šárka88
17.10.2022 5 z 5

Audiokniha
Bylo to super k poslechu, opět skvělá hudba, hlavně na konci vyprávění. Lukáš Hlavica skvěle předčítal. Příběh z farností, ač se zdá být reálný. Tohle se prostě děje i v normálním světě. Homosexualita a zneužívání dětí. Ze začátku mi Lottie nebyla moc po chuti, ale později mi ji bylo velmi líto v soukromém životě. Pravda a rozpletení, které vyleze na povrch, vám hned docvakne, proč byla taková. Snad najdu i další díly od této spisovatelky a jsem zvědavá na její vztah s Boydem.

netopýrek1985
16.10.2022 5 z 5

No další autorka od které si budu muset přečíst další díl. Opět napínavé od první do poslední stránky.

Jansey
16.10.2022 5 z 5

Parádní kniha, už se těším na další díl. Lottie mi ze začátku nebyla moc sympatická, ale postupem času si jí určitě zamilujete. Knihu jsem snad ani nepustila z ruky, moc se mi líbila i vedlejší linka Lottiina soukromého života a vztah mezi ní a jejím kolegou Boydem. Jsem moc zvědavá, jak se to dále vyvine.

Atlantis
04.10.2022 2 z 5

Já to asi nechápu. Buď dostávají místní hodnotící za podobné komentáře odměnu, nebo nikdy nečetli kvalitní detektivku. A nebo je problém u mě a jsem totálně mimo mísu. Andělé smrti jsou totiž až bolestivě nudnou záležitostí s hlavní postavou, která aktivně zanedbává svoje děti. Navíc má tik, který výrazně ovlivňuje její práci, ale nebojte, autorka na něj během dvaceti stran zapomene. Mraky postav, jedna nudnější a nezajímavější než druhá, prostředí Irska absolutně nevyužité. A téma? Bože, kolikrát jsme tohle už viděli. Kněží a zneužívání dětí. Koho to ještě dnes zaskočí? Přidejte si fakt, že finální odhalení bylo tak trapné, že jsem si ani neuvědomil, že mělo být tajemstvím (mini spoiler - jedna postava se přejmenuje z Brian na O'Brian, no šok jak svině). Tohle se nepovedlo, další díly rozhodně nechci.

slaska77
02.10.2022 5 z 5

Klasická detektivka, napsaná moderním stylem, příběh od začátku nepřekombinovaný, postavy s uvěřitelnými motivy, vyšetřovatelé přiměřeně sympatičtí, za mě plně splňuje zadání pro tento odpočinkový žánr. Za mě super v rámci žánru, který čtu jen velmi okrajově, určitě přečtu i pokračování. Zajímavá je i antologie života autorky s vyšetřovatelkou Lottie, proto velký obdiv. Citace str. 100: "Zoufale jim chtěla všechno povědět. Matce, která tu stála s čajovou konvicí v ruce, a otci, který seděl jako hlupák a kapesním nožem odřezával kousíčky ze špalíčku tabáku, chtěla jim povědět, že za to všechno může právě tento kněz."

kudrdlinka
01.10.2022 5 z 5

Pro mě to byla první kniha od autorky a musím říct že povedená. Poslouchala jsem jako audio. Přiznám se ale, že jsem asi slabší povaha a ze začátku jsem to chtěla i vzdát, drsné thrillery navíc když jde o děti nemusím. Nakonec jsem vždycky přeskákala části z minulosti, to jsem opravdu nedávala, a s chutí jsem poslouchala dál. Přála jsem si, aby Lottie celý ten temný propletenec šťastně rozmotala. Ke konci jsem se vůbec nemohla odtrhnout.

ElizPetrova
01.10.2022 3 z 5

Detektivní příběh, jehož největší předností je autorčin styl psaní. Kniha je rozdělená do krátkých, svižných kapitol a čte se poměrně rychle. Hlavní vyšetřovatelka Lottie mi bohužel sympatická nebyla vůbec. Zápletka s knězi a církví je také již poměrně otřepané téma a nijak zvlášť mě nenadchla. Ale určitě dám ještě sérii šanci.

Patricia Gibney
irská, 1962