Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406643/bmid_andele-smrti-QOH-406643.png 4 1011 302

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Missing Ones , 2017

Peggy2711
31.08.2023 4 z 5

Dva zavraždění hned na úvod, hodně postav, krátké kapitoly, nějací podezřelí a navíc změny jmen. Příběh vyžaduje pozorného čtenáře, který si to nakonec dovede užít. Je to propletené s minulostí, často si řekneme, že už je to jasné, že víme, kdo to udělal a nakonec to tak není nebo je? Oceňuji osobní linku vyšetřovatelky, která má děti, to mi v mnoha podobných detektivních sériích chybí, jako by ty vyšetřovatelky nemusely prát a vařit, ale tady je to jiné a to mě dost bavilo. Atmosféra na pracovišti mnohdy vře, ale to je také ze života, takže příběh uvěřitelný, propracovaný a propletený, konec trochu přemrštěný. Určitě přečtu další díl.

RanMori
30.08.2023 1 z 5

Když jsem knihu uviděla, první co mě napadlo, bylo: 3 reklamy jen na obálce? Tak to smrdí průserem!
A taky že jo. Prvních asi 100 stran jsem se násilně nutila do pokračování, ale byla jsem zvědavá na tu proklamovanou bombu, tak jsem to nechtěla vzdát. Pak jsem se jakž takž už začetla. Lottie je opravdu protivná megera, ale ono se to mezi těmi ostatními ztratí - tam není sympatický nikdo. Štěkají po sobě úplně všichni. Proto mi bylo úplně fuk, co se s kým stane. Nemluvě o tom, že je tam postav jako máku, takže ani nevíte, kdo bude důležitý.
Děj je plytký, motivace chabé. 2 linky - kdo je vrah a kdo je utajené dítě. Vlastně si nejsem jistá úplně, co bylo tím mega zvratem myšleno. Možná ta identita utajovaného dítěte? A co se tím jako změnilo?? Celkově jsem nepochopila, proč s tím vůbec byly takové tajné čachry. Nebo odhalení vraha? No vzhledem k tomu, že podezřelí postupně z různých důvodů odpadali, moc těch variant už nezbývalo...
Podivuhodná je i anotace, která se vymyká zažitým zvykům - jinde většinou shrne max první čtvrtinu knihu, tady se na zmizení mladíků dostane až na samotném konci.
Celkově se mi to hodně špatně četlo, kniha má mizerný rytmus vět (samé krátké věty za sebou).

lucisek5056
16.08.2023

Hodně jsem se tešila na tuhle knížku.Ale bohužel špatně se to četlo.Podle obsahu jsem čekala uplně něco wau.Za mně bohužel propadák.Do čtení jsem se musela nudit.U 195 stranky jsem to vzdala.Nedočetla jsem to.Někomu se ta knížka možná líbi ale mně bohužel né.Chtěla jsem jí přečist celou ale bohužel to nešlo.

Lupis
15.08.2023 4 z 5

Hlavni postava, zapletka a kratke kapitoly mi sedly. Urcite budu v serii pokracovat. Jen mi ze zvratu nespadla brada.

bumble
12.08.2023 3 z 5

Ožehavé téma, o kterém se raději moc nemluví. Za to si první díl série zaslouží plus, ale bohužel moc dalších jich není.
Inspektorka Lottie je trochu zvláštní vyšetřovatelka. Její touha po alkoholu, cigaretách a prášcích (pravděpodobně z důvodu úmrtí jejího manžela Adama) je asi nejdominantnější charakteristika její postavy. Překvapilo mě i ne zrovna přátelské ovzduší v jejím týmu a to už vůbec nemluvím o jejím nadřízeném, který se chová hrubě a inspektorku v jednom kuse ponižuje.
Nedá se však říct, že by byla detektivka vyloženě špatná. Vyšetřování se dotkne mnoha postav a určit, kdo je vrahem a o co všechno jde, není snadné.
Závěr s chlapci byl trochu navíc, ale ...... uvidíme, co nám nabídnou další díly.

Arwen777
18.07.2023 3 z 5

Tíživé téma, které se špatně vydýchává - ústředním motivem je zneužívání dětí církevními představiteli. To je jedno z témat, které mě vždy zasáhne a vzbudí ve mně neskutečný vztek. Nevím, jestli bych knihu poslouchala, kdybych věděla, čeho se týká.
Co do kvality - za mě je to průměrná detektivka, jakých je mnoho. Ani vyšetřovatelka ničím nevyniká. Další z mnoha rychlovek, které se dobře čtou, děj ze současnosti se prolíná s vyšetřováním dávné minulosti a do toho nějaké osobní problémy.
Neurazí, nenadchne. Jako audiokniha ideální.

Kayla
05.07.2023 odpad!

Knihu jsem musela odložit. Vůbec se to nedalo číst. Nelogické věci, spoustu postav. Nechápu ten humbuk kolem této knihy, za mě hrozně zklamání.

milena9798
03.06.2023 5 z 5

Inspektorka Lottie mně byla sympatická se svým uvěřitelným osobním životem a jen malé mínus za zápletku s chlapci na konci příběhu.

Toledo
21.05.2023 3 z 5

Moc jsem se na (pro mě) novou detektivní serii těšila, ale nějak mě neoslovila. Občas jsem se ztrácela v množství postav a celkově pro mě nebyl příběh atraktivni a moc mě ani nebavila hlavní vyšetřovatelka Lottie.
Do dalších dílu už se tak pouštět nebudu, protože mám na seznamu x dalších knih co si přečtu raději.

Arlienen
14.05.2023 4 z 5

Po knize Andělé smrti jsem sáhla, protože jsem potřebovala změnu žánru a možná něco oddechovějšího. No, oddechové čtení to pro mě vůbec nebylo. Bylo to drsné a měla jsem husí kůži. Kdykoliv se v knize objeví zneužívaní, mám z knihy špatný pocit. Nemám ráda tohle téma. Lépe snáším krváky od Chrise Cartera nebo opravdu kruté a zvrhlé vraždy od Jo Nesba. Teď jsem malinko odbočila..... Kniha se mi četla dobře. Vlastně jsem měla problém se od ní odtrhnout, jak byla napínavá a čtivá. Na první díl začínající série to bylo vážně dobré a jen mě to navnadilo k četbě dalšího dílu.

Lottie mě úplně neohromila. Mám na ni spíše neutrální názor. Chápu, že se snaží svůj život dál žít po smrti svého manžela, do toho vychovává tři děti a pracuje u policie. Vůbec to nemá lehké. Do toho problém s alkoholem.
Boyd se mi líbil. Akorát jsem si říkala, co vlastně na té Lottie vidí.

Nelly
07.05.2023 3 z 5

Na to, že to byla debutová kniha autorky, tak dost dobré. Sice jsem ji četla déle, než by to bylo u jiných knih tohoto žánru, ale přesto mi při pohledu zpět nepřipadá, že by byla nějak roztáhlá, s hluchými místy. Před nedávnem jsem četla čtvrtý díl této série a ten mne ponoukl začít číst od počátku kvůli osobnímu životu Lottie - a budu pokračovat dál, za přečtení kniha jistě stojí. Za 3,5 hvězdičky.

ujira
16.04.2023 5 z 5

Po delší době docela povedená detektivka ze zajímavého prostředí s vyšetřovatelkou v hlavní roli.

Mousí
06.04.2023 4 z 5

Velice povedený příběh, kniha se četla skvěle. Doporučuji

Belanna
03.04.2023 4 z 5

Andělé smrti ... první knížka od autorky, kterou jsem četla. Už nyní mohu říct, že poslední rozhodně nebyla.
Příběh a prostředí se mi líbilo, krátké kapitoly dodávaly na svižnosti a pohledy do minulosti byly chvílemi hodně drsné.
Škoda jen, že autorka neustále poukazovala na klíčové momenty a tím vlastně odkryla směr, kterým se bude příběh ubírat dál.

rumova_kulicka
31.03.2023 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani žádné wow. Téma sice otřesné, ale nijak revoluční. Zápletka byla zapletena dost, ale i tak se to dalo prohlídnout. Jak pročítám komentáře, tak vidím, že jsem nebyla jediná, kdo byl ve jménech hlavních postav ztracen. Hlavní vyšetřovatelka si mé srdce zatím nezískala, ale zkusím ji dát ještě šanci.

monte
25.03.2023 5 z 5

Napínavé a kvalitní čtení

Mišák240
24.03.2023 4 z 5

Je to má první kniha od autorky a určitě ne poslední. Posloucháno jako audiokniha. Nechybí v ní napětí. Hůře se mi poslouchaly pasáže, kde zneužívají děti.

Miriam
20.03.2023 3 z 5

Pořídila jsem si všechny dosud vydané díly této série na doporučení. Co se týká obsahu, tak zneužívání dětí v klášteře církevními hodnostáři, o tom se nečte dobře. Téma jako takové již mnohokrát rozebíráno i v jiných detektivkách, proč ne, to by nevadilo, ale kvalitou to byl pro mě spíše ten průměr. Respektive ničím kniha nevybočovala, ničím extra nepřekvapila, co se týká vraha, tak to také nebylo žádným velkým překvapením.
Asi bych za to všechno dala 3,5*.

klokan.1905
14.03.2023 4 z 5

Andělé smrti...
Jedná se o první knihu od Patricie Gibneyové, která se mi dostala do rukou... Zároveň se jedná o první knihu ze série, která byla nazvaná Inspektorka Lottie Parkerová...
V katedrále města Ragmullinu je objeveno tělo zavražděné ženy, o několik hodin je objeven i oběšený muž... Provedenou pitvou je zjištěno, že oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné tetování... Co měli tito dva ještě společného?
Nejen na tyto otázky bude muset najít odpovědi inspektorka Lottie Parkerová a její tým...
Kniha rozhodně nebyla špatná, sérii si určitě přečtu celou... Něco málo mi však do pěti hvězdiček chybělo... ;-) U mě to má Patricia Gibneyová za čtyři... Ve škole by zamrzelo, tady snad potěší... ;-)

astroweb
13.03.2023 5 z 5

První kniha autorky, kterou jsem přečetl, nikoli pohodové, ale zajímavé a napínavé čtení, i když téma je již několikrát napsané.

Patricia Gibney
irská, 1962