Andělé smrti

Andělé smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406643/bmid_andele-smrti-QOH-406643.png 4 1018 302

V katedrále je nalezena zavražděná žena a o několik hodin později je objeven oběšený muž. Oba mrtví mají na vnitřní straně stehna stejné, amatérsky udělané tetování. Ti dva měli cosi společného, jenže co? Případu se ujímá inspektorka Lottie Parkerová a stopy ji zavedou do kláštera svaté Anděly, bývalého dětského domova, nešťastně propojeného s minulostí její vlastní rodiny. Zatímco si inspektorka začíná uvědomovat souvislost mezi současnými oběťmi a nevyřešenými dávnými vraždami, ztratí se dva dospívající chlapci. Lottie musí najít vraha dřív, než znovu zaútočí. Jenže nevystavuje kvůli pátrání smrtelnému nebezpečí i své vlastní děti? Napínavý, znepokojivě temný a do děsivých podrobností propracovaný thriller je skvělým debutem irské autorky Patricie Gibneyové a první knihou z nové detektivní série s inspektorkou Lottie Parkerovou. Za jediný rok se prodalo přes milion výtisků knih z této série!... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

The Missing Ones , 2017

Radim027
06.08.2020 5 z 5

Zajímavá krimi, hlavní vyšetřovatelka - no, uvidím v dalších dílech, někdy byla docela otravná, ale příběh jako takový byl zajímavý, promyšlený...Určitě stojí za přečtení.

jarka2222
30.07.2020 5 z 5

Já naopak byla spokojena. O podobných temných tématech se sice čas od času mluví, ale pak stejně vyšumí do prázdna. Určitě je dobré si někdy připomenout, že není všechno zlato, co se třpytí a i mezi beránky občas přijdou vlci. Pro mě osobně, pokud je příběh zasazený do prostředí duchovna a zlo páchájí přímo představitelé církve , je ještě zrůdnější, než kdyby se odehrával v prostředí třeba poklidného sídliště. Takže, když chci mít husí kůži, sáhnu po tomto žánru. "Husí kůže byla, zafungovalo to." Byla to dobrá volba.

čef
27.07.2020 4 z 5

Nevím, co bych této knize mohl vytknout kromě toho, že jsem se příliš nebavil. Také číst o zločinech na dětech a vraždách asi není příliš zábavné, že. Příběh byl vymyšlen snad dobře, jenom těch náhodiček a rodinných vazeb bylo na mne trochu moc, ke konci jsem se už cítil tak trochu jak ve hře Vítr z hor. Není to špatná kniha, jenom mně moc nesedla.

JezinkaJ
17.07.2020 4 z 5

No jo, irské trauma, převýchova padlých dívek... Ale chápu to, je to vážně kruté a ukazuje se neuvěřitelná síla církve.
Příběh, který se dobře čte. Zajímavá je i postava vyšetřovatelky. Její životní situace je komplikovaná a slibuje různé možnosti vývoje. Hlavně není žádná dokonalá matka. Což oceňuji. Těch je kolem mě celkem dost. :)
Čtení, které se zarývá pod kůži tématem. Představa, že by mě chtěl někdo prevychovávat za pomoci katolické církve, je tedy dost strašná sama o sobě. Přečtu si určitě i další díl této, pro mě nové, série.

magic11
16.07.2020 2 z 5

Tak jsem čekala, kdy přijde zvrat, ze kterého mi spadne brada, ale nepřišel. Začátkem jsem se musela prokousat, až díky konci jsem ji vzala na milost. Takže od druhé poloviny už to celkem i odsýpalo. Ale zřejmě další díl hledat nebudu...

Drahuš
08.07.2020 4 z 5

Velmi čtivá kniha, napínavá, krátké kapitoly super. Závěr žádné velké překvapení, ale nezklamal.

aliisalounu
01.07.2020 3 z 5

Za mě průměr. Začátek mě nebavil, ale přibližně od poloviny mě knížka docela zaujala. Trochu jsem se ztrácela ve větším množství postav, občas jsem nevěděla kdo je kdo a jakou má v příběhu roli. Pořád jsem čekala na ten slibovaný zvrat na konci, ale za mě to ve finále nebylo nic moc překvapivého, dost věcí bylo odhadnutelných.

anája
11.06.2020 4 z 5

Komentáře mě málem odradili, ale začala jsem číst a musím říct, že se mi kniha líbila, nechybělo napěti a akce. Jen nevím který zvrat, byl na mysli. Bylo jich tam dost..... Přečetla jsem jedním dechem

Keporkakyně
01.06.2020 3 z 5

Co? Zvrat? A kde??? Vždyť bylo vše tak odhadnutelné... Podle mého pouze lepší průměr.

Avila
24.05.2020 2 z 5

No co napsat? Další vyšetřovatelka v dalším thrilleru která má problém s alkoholem, léky... a osobní trauma.... Ne každý to umí nosit s grácií, zde mi to přišlo spíš jako klišé.
Žádná z postav v příběhu mi nepřirostla k srdci a nejméně Lottie. Anotace mě hodně nalákala ale postupně jsem se musela do každé další stránky nutit.
Postrádala jsem napětí a akci, celý příběh se dost táhl. Brada mi z toho rozhodně nespadla..... škoda potenciál tady byl.

alzbeta4340
22.05.2020 5 z 5

Čtivá detektivka, která zpracovává téma neblahé "péče" o irské děti v tamních siročincích. Zločiny jsou těžké, nicméně autorka je popisuje snesitelnou formou bez použití podrobných popisů násilí. Okruh podezřelých je jasně daný, ale já se správně netrefila. Doufám, že brzo vyjde další případ inspektorky Parkerové, určitě si ho přečtu.

Katania
15.05.2020 4 z 5

Tady mi přišla zápletka velmi zajímavá. Knihu jsem přečetla za dva dny. Líbí se mi postavy Boyda a Lottie ( i když ta mi trochu vadí).

pavla.ba
10.05.2020 5 z 5

Moc hezky napsaný thriller. Na můj vkus je tam možná až moc vjemů, ale jinak jsem ji přečetla jedním dechem.

perpe2a
07.05.2020 3 z 5

No, už mám dost thrillerů načteno a i když toto nebylo úplně špatné, za mě hodnotím jako průměrné. Vadilo mi, že v kapitolách byly velké skoky z myšlenek, z dějů.... Celé by to chtělo více rozepsat, dopracovat a rozvést dějové linky. Takže průměr.

Sudin
01.05.2020 4 z 5

Na to že se jednalo o prvotinu to nebylo špatné, nicméně dlouho mi v paměti asi nezůstane. Na můj vkus trochu moc postav.

ivana1924
24.04.2020 3 z 5

Takový průměr...mám radši knihy, kde to odsýpá, chytne a nepustí...tato kniha to bohužel neměla. Ale na prvotinu to šlo.

twiggynka
23.04.2020 4 z 5

Příběh byl dobrý, ale některé postavy mi byli nesympatické. Původně jsem knize chtěla dát jen 3 hvězdičky, ale nakonec si myslím, že si 4 zaslouží.

Hvězdinka
22.04.2020 2 z 5

Dělalo mi problém se začíst, zorientovat se v postavách a rozhodně mi nespadla brada. Neurazila, nenadchla.

Ivik3
14.04.2020 4 z 5

Přiznávám se, že tato kniha Andělé smrti je mým vůbec prvním přečtenym kriminálním thrillerem.A moc se mi líbil.
Kniha je velice čtivá, krátkost a napínavost kapitol vás nutí číst stále dál.Je napínavá opravdu až do samotného konce.
Už se chystám na další díl z této série.

adaba
10.04.2020

Hodně povedená detektivka, čtivá a napínavá, rozuzlení až na posledních stránkách, takže je čtenář pořád v nejistotě, jak to tedy bylo. Na to, že to byla autorčina první kniha, tak hodně povedená, už se těším na další díl.

Patricia Gibney
irská, 1962