Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360148/bmid_temne-hlubiny-NMr-360148.jpg 5 3192 804

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Dark Water , 2016

kudrdlinka
04.04.2022

Tohle byla moje druhá kniha od R. Bryndzy a líbila se mi víc než Dívka v ledu. Možná to ale bylo tím, že jsem poslouchala audio v podání M. Stránského. Každopádně to mělo spád , řešení více než dvacet let staré vraždy mě bavilo a konec byl překvapivý, i Erika mi byla sympatičtější.

soupik2012
02.04.2022 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha z celé série. Krimi příběhy na mě nikdy nezapůsobí příliš citově, protože nějaké to zlo, se předem očekává, ale právě v tom je tato kniha úplně jiná. A důvod? Příběh je napsaný zcela věrohodně. Tentokrát bez přimhouřených očí. Opravdu reálný příběh a to se v krimi žánru nestává příliš často. V této sérii mě baví také osobní rovina příběhu. Není ho mnoho, ale o to je zajímavější. Nejraději mám Mossovou a její vtipné hlášky. Audioknihu načetl jeden z mých nejoblíbenějších narátorů pan Martin Stránský.

moudivlacek
19.03.2022 5 z 5

Strach! Co ten všechno dokáže, dokáže z nás dostat to nejlepší, donutí nás se bránit v nouzi nejvyšší, bohužel někdy nás strach zažene do úzkých tak, že člověk dělá neodpustitelné chyby. A tak vzniknou lži, a aby někdo udržel lež při životě, naklade na ni další lež. Ale najednou se lži začnou bortit a pravda se klube dravě na povrch. Ale to někdo nemůže dopustit, a tak "likviduje" ty, kteří by vše mohli ohrozit. Tentokrát Erika zakusí i strach o svoje blízké. Na druhou stranu Erika zažije i nečekané s Petersonem, jenže na rozdíl od něj není na budoucno připravená. Žije zatím jen pro případ. A ona je rozhodnuta dopátrat pachatele a postavit je k odpovědnosti.
Láska, která má být čistá, a která byla " zneužita" fanatismem v lidech. Těším se na další díl.

tereza8
19.03.2022 5 z 5

Další příběh s Erikou Fosterovou, který mě zatím bavil asi nejvíce. Svižný děj, super zápletka a výborné rozuzlení na konci. Přečteno za pár dní a četla bych dál.

Maevie
17.03.2022 4 z 5

Z Dívky v ledu jsem příliš nadšená nebyla, ale Temné hlubiny mi zabrnkaly na tu správnou notu. Holt případ z minulosti, kde není pořádný podezřelý ani dostatek stop, a je nutné ho pomaličku rozplétat, má svoje kouzlo. V kategorii oddychových detektivek se zajímavou zápletkou jasné čtyři hvězdy.

JoMia
10.03.2022 5 z 5

Kniha byla super. Hodně čtivá detektivka se zajímavou zápletkou. Bryndza opět nezklamal.

KnightFive
20.02.2022 5 z 5

Kniha je velmi dobrá, akorát mám jenom dvě výtky. Jedna se týká překladatele - nemohla část, kde na sebe mluví Erika s Lenkou či s jejími dětmi být přeložená do slovenštiny? Chápu, že v originále by slovenské části být nemohly, ale pro české čtenáře by to mohla být zajímavá ukázka přechodu z angličtiny do slovenštiny. A druhá výtka se týká Eriky s Petersonem - kdyby ti dva lépe poslouchali, mohl být případ vyřešen mnohem dříve.

PaníLenka
03.02.2022 4 z 5

Ani napotřetí jsem se při výběru knihy na oddechové čtení nespletla - napínavá detektivka se zajímavou zápletkou. V sérii se sympatickou Erikou budu určitě pokračovat.

chrastova.m
31.01.2022 5 z 5

Velmi povedená kniha, opět pan Brynza nezklamal :-) skvěle vymyšlený příběh, napínavý až do konce, rozuzlení bylo pro mě překvapující. Tak jako všechny knihy pana Brynzy, byla tato velmi čtivá a hned mě stáhla do děje. Za mě super!

Dada077
22.01.2022 5 z 5

(audio, jedno z tých lepšie interpretovaných)

páčilo sa mi aj na detektívku nezvyčajné rozuzlenie.

keiko33
11.01.2022 5 z 5

Prvé dve knihy boli taký priemer. Toto už bolo niečo iné. Napínavé od začiatku do konca. Erika sa mi začína čím ďalej, tým viac páčiť. Je ako motýľ. Pomaly začína odhadzovať kuklu a prestáva trúchliť za manželom. Príbeh bol zaujímavý, už len tým, že šlo o starý nevyriešený príbeh dieťaťa. Ako vystrihnuté z môjho obľúbeného seriálu Odložený prípad. Lenkina návšteva odľahčila smutné vyšetrovanie. Autor sa postupne zlepšuje, no aj tak mi tu chýbala ponurá atmosféra Londýna.

LuckaWeiss
08.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Páni, tak tohle jsem vůbec nečekala! Přijde mi, že s každým dalším dílem je příběh lepší a lepší. Stejně jako předchozí dvě knihy i tato se četla sama. Nedokázala jsem se od knihy odtrhnout a četla jsem kdykoliv jsem měla čas, i když to bylo třeba jen pár minut. Robert Bryndza prostě umí! Knihu doporučuji všemi deseti.

Část obsahující vyzrazení určitých informací z knihy:

Jsem opravdu nadšená, že ačkoliv je kniha Temné hlubiny kriminální román, je zde v malém měřítku lehká romantická linka a to mezi Erikou a Jamesem, která mne potěšila a zaručeně nenechala mé srdce chladné.

Erika stále nedokáže zapomenout na Marka (kdo by dokázal zapomenout na svého zemřelého manžela) a přestože ji stále tíží pocit viny z jeho smrti, přece jen touží po lásce, po tom, aby ji někdo objímal a také po společnosti v posteli a to ne jen z důvodu sexu.

V půlce knihy jsem byla lehce deprimována, že se vyšetřování nikam neposouvá, doslova jsem cítila to, co Erika, což vypovídá o tom, že pan Bryndza píše opravdu skvěle a když se do toho přidá lidská empatie, vznikne něco unikátního.

Konec příběhu mne zasáhl, líbilo se mi, že byl případ rozuzlen retrospektivní kapitolou (kapitola 77) a musím říct, že jsem si to ve své hlavě během čtení přehrávala jako film, opravdu skvělé!

V knize jsem tentokrát nenašla nic, co by mi nedávalo smysl, jen mi přišlo zajímavé, že Erika, žena upřednostňující tlačítkové telefony, má iPhone. :)

astroweb
02.01.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, zajímavé, i když ne příliš originální námět, ale oproti jiným současným detektivkám to málo "odsýpalo".

Lenka339
01.01.2022 4 z 5

Opět velmi povedená kniha.

Karoley
28.12.2021 5 z 5

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta...

Detektivky od Roberta Bryndzy jsem si zamilovala. Jsou neobyčejně čtivé, hltáte stránku za stránkou, ani na okamžik se nenudíte a najednou je konec.. a potřebujete nutně další díl ;)
Po dočtení celé série s Erikou Fosterovou musím říct, že se mi nejvíce líbily Temné hlubiny, Dívka v ledu a Do posledního dechu. Už se moc těším na novou sérii s Kate Marshallovou!

terimila
28.12.2021 3 z 5

Dobrý, ale že by mě to bůhvíjak strhlo, to ne. Četlo se to teda skvěle, zhltnuto za jeden večer. Ale od thrilleru čekám asi trochu něco víc vtahujícího, mrazivějšího. Překvapilo rozuzlení s poměry v rodině, nicméně samotné vysvětlení smrti holčičky už skoro vůbec.
Postavy starý dobrý známý, místy mě vytáčely, místy jsem hluboce soucítila (Lenka s famílií okupující Eričin byt, a udatně přemoživší vetřelce, no ty vo*e... vs. Amanda Bakerová). No... sečteno, podtrženo, tady to na víc než průměr nevytáhnu. Myslím, že mi to hodně brzy zapadne, splyne s jinejma knihama... ale aspoň si to zase budu moct přečíst znova a budu mít další fajn večer. :)

robin9739
14.12.2021 5 z 5

Rozhodně povedená kniha. Roberta Bryndza prostě umí a jeho knihy většinou nezklamou. Velké plus za zajímavý a nečekaný konec

Parwana
09.12.2021 3 z 5

Tentokrát autor složil poměrně přesvědčivý reparát za předchozí díl, i když kniha nebyla tak čtivá jako jeho prvotina. Konec mě též překvapil. Těším se na další díl.

Evkae36
01.12.2021 4 z 5

Ten zajímavý konec mě velmi překvapil a taky to, že tentokrát nechali Eriku dělat co si zamanula bez větších průtahů jako v předchozích knihách.

Dominka09
29.11.2021 5 z 5

Za mě další skvělá detektivka od autora, která mě jen utvrdila v tom, že když si chci přečíst dobrou detektivku tak sáhnout po některé od pana Bryndzi není nikdy krok vedle. Knížka mě od začátku až do konce absolutně pohltila, nenarazila jsem snad na jedinou nudnou pasáž, strašně mě zajímalo co se s malou Jessicou stalo a kdo muže za její smrt.
Takže za mě určitě oba palce nahoru a vřele doporučuji.