Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360148/bmid_temne-hlubiny-NMr-360148.jpg 5 3192 804

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Dark Water , 2016

pipa36
01.05.2018 5 z 5

Povedená detektivka - jak to vlastně bylo, jsem začala tušit až těsně předtím, než nám to spisovatel naservíroval... Trošku mě rozčilovala Eričina sestra, která k ní přijela na návštěvu - hrozná pipka. Nejde ani tak o tu spoustu dětí a spoustu hluku v malém bytě, ale ty názory... Jak se říká - rodinu si člověk nevybírá, ale stejně je miluje :-)...
Kniha se mi líbila, četlo se to samo. A protože se v knize konečně začalo šetřit tituly jednotlivých policistů (detektiv superintendant ten a ten...), kniha byla výrazně přehlednější a srozumitelnější. Za tuto "úsporu" dávám o hvězdičku více, než tomu bylo v minulých dvou dílech - a doufám, že tomu tak bude i nadále.

novina
01.05.2018 5 z 5

Poutavý příběh s nečekaným koncem. Rodina Collinsovych skrývala děsivé tajemství, ale Erika Fosterová spolu se svým týmem dokázala to klubko lží a intrik rozplést.
Knihy od Bryndzy jsem objevila před nedávnem, ale moc se mi líbí jeho styl psaní a rozhodně se chystám na další.

em75
29.04.2018 5 z 5

Ani třetí díl mě nezklamal. Napínavé od začátku a Erika se mi tady asi líbila nejvíc. Žádné velké hádání a trocha romantiky.. Už se těším na další díly.

lenka7679
26.04.2018 5 z 5

Erika se do mě zakousla od prvního dílu, spisovatel vede mistrně své pero a její kroky těmi nejbrutálnějšími zločiny. Jsem velká čtenářka, takže knihy opravdu hltám a to co mě baví jsem schopná přečíst během půl dne, přesně, jako tento díl. Už se těším na další pokračování.

J.x
23.04.2018 5 z 5

Jako vždy úžasné čtení. Sice se mi zdál tenhle díl trošku slabší, než ty další, ale už se těším na další knížku tohoto autora.

Janinak
22.04.2018 5 z 5

Kniha se dobře čte, má spád a zajímavé rozuzlení. Už se těším na další.

Zrzavá_Tereza
21.04.2018 5 z 5

Pro mě asi nejlepší Bryndzovka, tak nějak se mi nejvíc dostala pod kůži.

Brambu
21.04.2018 3 z 5

Tento díl mi přišel maličko slabší, ale i tak mne autor nepřestává bavit. Erika si stále umí vydupat to, po čem touží a tak se opět vracíme k vyšetřování vraždy, tentokráte malé holčičky. Ikdyž se zdá, že policie nemá žádné stopy, Erika svým vyšetřováním vypátrá záhadné tajemství a pravda opět vyjde najevo. Těším se na další díl.

Axis
20.04.2018 4 z 5

Velmi čtivá "klasická" detektivka, jen to pomrkávání na čtenáře aby poznal o co v jádru jde 100 stran před koncem si autor mohl odpustit.

Beruska18
19.04.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha, od začátku napínavá, nenechá vás chvíli v klidu. A závěr tedy ten měl opravdu spád a takový jsem tedy nečekala. Můžu jen doporučit.

Fzuzik
17.04.2018 5 z 5

S velkým potěšením musím říci, že jak pro mě byla předchozí kniha Noční lov velkým zklamáním, tato kniha byla naprosto skvělá!
Od začátku do konce jsem se od ní nemohla vůbec odtrhnout.
Příjemná změna u Eriky, která se konečně už nemotá jen ve svém zpackaném životě.
S chutí si přečtu další knihu od autora!

Zdeničkačteráda
17.04.2018 5 z 5

Tento 3-tí díl Bryndzy a jeho Eriky Fosterové byl opět jasná volba - už se těším na Do posledního dechu...
Erika je super, člověk nemůže jinak, než jí fandit a tento díl mi přijde zatím úplně nejlepší ze všech. Nemohla jsem se od toho odtrhnout, hltala jsem další a další stránky, byla jsem neustále napnutá a zvědavá, co bude dál. A spojení Anglie a Slovenska mě taky moc baví, člověku je to pak takové blízké. Potřebuju víc Bryndzy. Fakt hodně Bryndzy.

mirka71
16.04.2018 5 z 5

Příběh od příběhu lepší....opět knížka, která se mi líbila, bavila mě, přečteno za dva večery. Nejsem si jistá, jak reálné by bylo vypátrat vraha po víc jak 20ti letech, ale každopádně námět velmi zajímavý, jen ta Erika mě pořád ještě štve....Kompenzuje si svůj chudý soukromý život honbou za kariérou, ale třeba se to změní. Těším se na další díl.

princesse
13.04.2018 5 z 5

Tak opět se to povedlo. Mě se četlo velmi dobře, stejně jako dva předchozí příběhy s Erikou a určitě si koupím i další díl. Povedená detektivka. Tento autor mě prostě baví a skvěle se mi čte. Doporučuji, určitě stojí za přečtení.

čef
13.04.2018 5 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka s propracovaným příběhem a složitým pátráním. Jednotlivé komponenty díla - psychologie a výběr postav, napětí, složitost děje - jsou výborně vyváženy, takže je radost knihu číst. Spolu s mnoha dalšími čtenáři detektivek se těším na mnoho dalších úspěšných knih tohoto zajímavého autora.

sachista
12.04.2018 5 z 5

Famózní, dosud nejlepší díl, za mě osobně velká spokojenost. Od začátku strhující, napínavé, neustále jsem si lámal hlavu nad tím, kdo mohl ublížit malé holčičce a přitom případ vypadá celou dobu naprosto beznadějně. Jsem doslova natěšený na další případ Eriky Fosterové.

pavčape
09.04.2018 4 z 5

Další příběh Eriky se mi líbil. Záhada 26 let starého zmizení malé Jessiky, kterou postupně rozplétá, byla neotřelá. Líbí se mi postupný vývoj hlavní hrdinky i to, že to není žádná supermanka, ale holka z masa a kostí, hodně svéhlavá a tvrdohlavá. Jsem ráda, že se konečně vymanila z traumatu Markovy smrti a jsem ráda, že se v životě posunuje dál. Snad její nový vztah vydrží. Co mi ale trochu přijde zbytečné, je ta spousta homosexuálů kolem. Nejsem v žádném případě zaujatá proti této skupině lidí, ale zdá se mi, že se jich v Bryndzových knihách motá až příliš. Jak říkám, nevadí mi to, ale přijde mi to zbytečné. Stačí jen na jejich sexuální orientaci neupozorňovat. Ale co? Na čtivost knih to nemá vliv. Takže za tento díl palec nahoru! :-)

martanci2
08.04.2018 5 z 5

Super napínavé čtení

hana2111
06.04.2018 5 z 5

Když já mám prostě Bryndzu ráda... :)

Jeho knížky jsou maximálně čtivé, děj má spád, dává smysl. A u tohoto dílu zvláště oceňuji, že způsob a "motivace" vrahů (nechci spoilovat) se odhaluje až na posledních stránkách. Opravdu mě toto vlastně vůbec nenapadlo... Jo, a Erika je má krevní skupina, to je další plus. Takže za dva dny bylo po jednohubce a rozhodně vřele tuto detektivku doporučuji! :)

lisc
06.04.2018 4 z 5

Jsem nadšená, příběh mě rychle strhnul a určitě si přečtu i jeho další knihy. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo téma homosexuálů (i když je sám autor gay, podle mě nemusí tohle téma vyzdvihovat).