Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360148/bmid_temne-hlubiny-NMr-360148.jpg 5 3188 803

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Dark Water , 2016

sassenkka
20.07.2018 5 z 5

Třetí Erika Fosterová byla zatím nejlepší! Příběh se tentokrát netočil pouze kolem zamotaného případu, ale přidala se i láska, což bylo fajn. Dvakrát "zpátky do minulosti" mi přišlo jako skvělé nezprostředkované odhalení toho, co se vlastně tenkrát stalo. Tento příběh se od prvních dvou také lišil tím, že byl mnohem více poklidný. Na závěr nečekejte žádný zběsilý zápas či honičku, ale super překvápko.
Bylo to napínavé, nevěděla jsem, koho podezřívat dříve. Bryndza píše neskutečně čtivě a jeho knihy jsou čím dál lepší. Do posledního dechu bude muset být stejně dobrá, protože mi došly hvězdičky :)

sabca
20.07.2018 5 z 5

Tak tady nešlo dát méně jak 5 hvězdiček. Knihu mně zaujala hned od začátku a nedala se odložit. 200 stránek jsem přečetla na jeden zátah. Šefinspektorka Erika je mi sympatická a rozuzlení bylo nečekané. Doporučuji

EleanorJane
18.07.2018 3 z 5

Pomalejší a klidnější děj - to je velké plus! Příběh tak působil realističtěji. Nechybí ani rozumná dávka humoru, lásky a osobních problémů.

Dorca
18.07.2018 5 z 5

napínavé od začiatku do konca. ďalší vynikajúci príbeh

MartulkaS
15.07.2018 5 z 5

Další super kniha. Knihy s Erikou Fosterovou jsou čtivé, napínavé, děj ubíhá rychle a vy se nemůže od čtení odtrhnout.

monte
12.07.2018 5 z 5

Výborná, čtivá detektivka, které nechyběl spád a napětí

MortRainey
09.07.2018 4 z 5

Musím souhlasit s jinými čtenářkami a čtenáři, že se opravdu jedná o nejlepší případ Eriky Fosterové! Přece jenom tzv. cold case/odložený případ dodá příběhu jistou mystiku a napětí při retrospektivě a odhalení nových příčin od původního vyšetřování. Zároveň však nemá takový rozjezd jako "čerstvá" vražda:-)
Nemůžu si však pomoci, možná i díky delšímu čtení, autorovu modelu znovupředstavování (které může být jinak důležité, kdyby čtenář sáhnul až po "trojce"), opět to není na 5 hvězdiček, ale ze všech tří Bryndzů určitě 4,5*;-)
Doporučuji, pro čtenáře předchozích dvou malé překvapení z Eričina soukromého života;-) (nejde o spoiler!), a těším se na další případy DCI Eriky Fosterové a Bryndzův Londýn...

ZuzanaHabi
08.07.2018 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá knížka, která by byla skvělá na filmovém plátně. Neváhejte, nebudete zklamaní, zejména pokud jste přečetli knihy předešlé. Robert Bryndzda prostě psát umí.

barush89
08.07.2018 5 z 5

Další skvělá kniha v sérii. Ani chvilku jsem se nenudila a do poslední chvíle opravdu nevíte, kdo byl pachatelem. Těším se na další případ Eriky Fosterové.

knihomolka78
07.07.2018 5 z 5

Další skvělá kniha ze série Inspektorky Fosterové. Na začátku jsem tedy trošku znejistěla, a přemýšlela, jestli se opravdu bude kniha zabývat tou 20 let starou záležitostí, ale po pár stránkách mě kniha zase rychle chytla (jako zatím všechny Brynzovky). Jen už by se měl autor konečně trošku zaměřit i na posun hlavní hrdinky, která se stále utápí ve svém žalu. Je mi jí dost líto. Je tak chytrá a schopná, ale není schopná "žít". Na konci to už vypadalo trošku nadějně, tak snad se nad ní v dalším díle autor smiluje...

ibrahimgilbert
06.07.2018 5 z 5

Skvěle zpracovaný příběh, u kterého až do konce nevíte, kdo to doopravdy udělal. Měla jsem nějaké tipy, nicméně finální přiznání bylo ještě mnohem lepší, než jsem čekala. Precizní vyprávění, nikde nic nechybělo ani nepřebývalo, čtenář je vtáhnut do děje hned od první stránky a potom knihu není možné odložit.

verca0794
06.07.2018 5 z 5

Opět pěkné počteníčko s překvapivým koncem. Bryndza nezklamal, zase super díl. Už začínám číst jeho poslední, tak doufám že co nejrychleji napíše něco dalšího :-)

Evule81
03.07.2018 5 z 5

Bryndza opět nezklamal. Už se těším na čtvrtý a zatím poslední díl.

Evka27
01.07.2018 3 z 5

Další kniha, u které už si za pár měsíců nevzpomenu o čem vlastně byla. Ale určitě si přečtu další případ Eriky. Baví mě krátké kapitoly a čte se dobře.

Nikol117
01.07.2018 4 z 5

Nějakých 200 stran mě poměrně nudilo, nic se tam defakto nedělo. Pak kniha nabírá příjemný spád a začne být více napínavá a o to zajímavější. Překvapivý konec. Ještě mám od tohoto autora Do posledního dechu. Tak jsem zvědavá.

BariEli
01.07.2018 2 z 5

Předem avizuji, že předchozí dva díly jsem nečetla.

No, já nemám slov. Jsem v šoku z té hvězdičkové hysterie. Nechápu to.
Děj vůbec neměl spád, střídaly se nudné etapy s ještě nudnějšími, dialogy mrtvé, charaktery žádné, autor se nejspíš rozhodl s nimi příliš nemazat. Čas neztrácel ani popisy prostředí. Mechanismus zločinu a motiv byly s odpuštěním až trapné! Za mě velmi podprůměrné dílo. Bryndza se mě ani nesnažil stimulovat k přemýšlení o tom, kdo je vrah. Bylo mi to fuk! To se mi ještě NIKDY nestalo! Nechápu tak brutálně vysoké hodnocení. Lituji.

amanda99
01.07.2018 4 z 5

Robert opět nezklamal,další díl se nedal lehce odložit,doporučuji.

Arsi
01.07.2018 5 z 5

Další skvěle napsaná detektivka. Svižná, čtivá a zajímavá zápletka. Robert Bryndza prostě nezklame.

Kočičáci
27.06.2018 5 z 5

Já když se do nějaké série zamiluji, tak neznám bratra, ani kritiku :-) Prostě mám pro Robertovy knihy slabost... Erika je perfektní ženská i vyšetřovatelka a úplně mi vyhovuje. Každé její vyšetřování je hezky proloženo i jejím soukromým životem a to příběhům dodává šťávu. I toto pátrání po vrahovi malé Jessiky bylo napínavé a zajímavé. Přiznám se, že jsem od začátku měla tušení, které se mi potvrdilo, ale na příběhu mě to neochudilo, protože je to opravdu hezky zamotané.
Chcete znát vraha? Čtěte! Opět doporučuji.

Kamčučák
24.06.2018 4 z 5

Kdybych měla shrnout všechny přečtení díly, tak tenhle se mi zdál nejslabší. Něco mi v tom chybělo, ale nevím co. Nemohu říct, že by kniha byla špatná ba naopak! Opět skvěle propracováno, ale jak zmiňuji výše něco tomu chybělo.