Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348685/bmid_temne-hlubiny-Zfb-348685.jpg 5 3160 800

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Dark Water , 2016

estuska
estuska
23.02.2024 2 z 5

Kniha se četla jedním dechem, v tom klobouk dolů. Ale ze závěru jsem byla velmi zklamaná. Rozuzlení mě sice překvapilo, i když jsem viniky tipovala od začátku. Ale celkové chování některých postav, pro mě bylo příliš neuvěřitelné. A některé sexuální scény (hetero i homosexualni) byly podle mě zbytečné a za hranicí dobrého vkusu, možná to byl záměr. Ale knize to dalo punc lacinosti a výrazně mě to odradilo od čtení dalšího dílu.

Alethea_k
Alethea_k
16.02.2024 3 z 5

Po dočtení jsem opět v rozpacích, stejně jako z prvního dílu. Autorovi podle mě šokování příliš nešlo, protože osobu, která za vše může tutlal moc dlouho. Obávám se, že píše strašně šablonovitě, proto jsem osobu odhalila hned v okamžiku, kdy se objevila v knize poprvé. Nepřemýšlela jsem nad tím, proč by někdo něco udělal (příčinu smrti dívky), ale uhodla jsem člověka. A vzhledem k tomu, že prostě čtu, nepřemýšlím nijak moc a stejně to poznám, pro mě dokazuje, že to zas tak dobře napsané nebude...
Stejně tak mě fascinuje, jak policisti celé vyšetřování zpackali (ať už v minulosti, nebo podruhé)... Erika se sejde s někým, kdo ví více informací než policie, přitom otevřeli pátrání nejspíš před týdnem? To jako fakt?
Vědí již na začátku, kdo byli hlavní podezřelí, ale neprojedou si jejich život v žádném registru atd. takže jsou pořád při vyšetřování všichni strašně překvapení?
Pozitivně ale hodnotím změny v Eričině životě. Konečně se rozhodla trochu pohnout a, i když je tato linka také extrémně předvídatelná, je příjemné o tom číst.

(možná SPOILER)
Opravdu si nikdo při žádném vyšetřování neprojel KRÁTKÝ život holčičky, tj. oběti??? Podle mě je ta detektivka parodie, protože toto bylo naprosto zpackané vyšetřování. Jestli se takhle vyšetřuje doopravdy, tak se nedivím, že je tolik nevyřešených případů... Občas je pečlivost 90 % úspěchu :D
Stejně tak nechápu jak je možné, že jim někdo lže do očí, vidí to, mluví se o tom, že někdo volal a nikdo neprověřuje, kdo to byl, dokud nehoří u zadku... :D Spousta věcí je tu nelogických a nedotažených.

GaleW
GaleW
02.02.2024 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu super, napínavé až do samého konce, ze všech 3 dílů série (čtu popořadě) za mě nejlepší. A už se těším, až si koupím a následně hlavně přečtu pokračování.

Monns
Monns
31.01.2024 5 z 5

(SPOILER) 3ti díl se mi zatím líbil nejvíc, víme hodně o hl. postavě Erice, víc se vyvíjí její soukromý život.. její postava je mi sympatická a doufam, ze se její vztah s Petersonem posune dal.

Dasa1313
Dasa1313
22.01.2024 4 z 5

Třetí případ Eriky.
Lom a mrtvá holčička. Ta představa, že se člověk koupe, či bruslí na různých vodních plochách a přitom neví, co je pod nimi je dost strašidelná.
Ač kniha začíná tak, že je Erika na protidrogovém oddělení, nechá se přeložit tam, kde má být a to na vyšetřování smrti malé holčičky.
Jsem ráda, že je zde opět Moosová a Peterson, je to sympatický vyšetřovací tým, ale doufám, že sestra Lenka si najde lepšího manžela:)
Skvělý děj, postavy, povahy, životní příběhy.

m2056
m2056
16.01.2024 4 z 5

Kniha nabízí velmi dobrý příběh který vás baví od začátku do konce jen co mě vadilo bylo opět doprošování nadřízených aby Erika vůbec mohla vyšetřovat zločin tahle byrokracie mě prostě vadí jinak bych dal plný počet hvězdiček.

kalache
kalache
15.01.2024 5 z 5

Pátá hvězda je za to,že pan Bryndza žije na Slovensku. Jeho příjmení jej k tomu přímo předurčuje.

zanekzoltecu
zanekzoltecu
15.01.2024 5 z 5

Carter to není, ale poměrně špica lóskatelná bichla. Vylovené zagreblé datel z vasrůfky aus po šestadvaceti jařinách, nečekaná zápletka ve finále. Doporučuju, du do dalších bichlí!

Tereyciiik
Tereyciiik
12.01.2024 5 z 5

Moc se mi to líbilo, i když předchozí díl byl pro mě poutavější.
Každopádně Erika zas parádní a jsem ráda za lehkou osobní vsuvku. Také se těším na rozvinutí linky s Petersonem.

Zuzulinka
Zuzulinka
18.12.2023 5 z 5

Pecka jako vždy!!

Evkaha
Evkaha
06.12.2023 4 z 5

Skvělá zápletka a jako vždy svižné čtení.

Dalgiona
Dalgiona
05.12.2023 5 z 5

sice nečtu knihy tohoto autora po sobě tak jak je napsal, ale opět jsem se skvěle bavila a děj plynul tak rychle, až mě překvapilo, že jsem již na konci. Copak asi tak vezmu do ruky příště? A co vy, stojí to za to.

SumýšIrena
SumýšIrena
05.12.2023 5 z 5

Konečně přestali nadřízení Erice házet klacky pod nohy a já si mohla vychutnat klasickou detektivku. Proto dávám plný počet hvězd.

MarciLiška
MarciLiška
24.11.2023 4 z 5

Tato kniha se tzv. četla sama. Byla napínavá. Mohu jen doporučit.

TerezaaBaarova
TerezaaBaarova
22.11.2023 3 z 5

Třetí díl, ten ty dva předchozí strčil do kapsy...Zatím lepší, takže doufám, že bude série gradovat a pak si konečně sednu na zadek... Zatím mě to moc nebaví, ale je to výzva. Erika už konečně začíná být trochu sympatická a dozvídáme se o ní trochu víc, než to, že je zapšklá vdova :) ...

Ronny97
Ronny97
21.11.2023 5 z 5

I když jsem hned na začátku správně tipla, kdo je do případu zapletený, tak mě kniha vážně bavila. Moc dobře se četla a myslím, že jsem si Eriku postupně oblíbila.

zdenaR
zdenaR
10.11.2023 3 z 5

Čtivá kniha, ale poněkud slabší detektivní zápletka.

le21nka
le21nka
06.11.2023 4 z 5

Skvělé. Třetí případ Eriky Foster. Tentokrát jsem si na prozrazení pachatele musela počkat až na samotný závěr. Do té doby jsem neměla tušení, kdo to je.
Velmi čtivé.

rengers
rengers
02.11.2023 5 z 5

Starý případ který řeší už nám známá Erika Fosterová, vypadá neřešitelně. Sedmiletá dívka zmizí a po dobu 26 let se nepřišlo kde, dokud nebylo její tělo vyloveno z hlubin vod. Tentokrát se autor více zaměřuje na charakter hlavních hrdinů a na dramatičnost příběhu. Konečně to nepřehání z popisováním okolí, osob a interiérů. Čte se to velmi dobře, doporučuji.

mila2411
mila2411
31.10.2023 4 z 5

Zatím nejlepší Erika a spol. Současnost vs. minulost funguje i v této "severské" britské kriminálce.

vraždy pro ženy napětí nevyřešené případy

Robert Bryndza
britská, 1979