Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405037/bmid_smrtici-tajnosti-Y8q-405037.jpg 5 2266 570

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit dívku na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu během vánočních svátků? Po posledním, velmi bolestném případu se detektiv šéfinspektor Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne se svým týmem na vraždě krásné tanečnice burlesky pracovat, najdou souvislosti s útoky ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou. Jen toto napadení však skončilo smrtí…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

Jenny055
28.01.2023 5 z 5

Bryndza to teda vie. Všetky jeho knihy sú veľmi dobré a ani táto ma nesklamala. Vraha som neuhádla, podozriví boli naozaj všetci. Počúvala som audioknihu a Martin Stránský bol ako vždy skvelý. Už sa teším na Osudné svedectvo.

VendulaB
15.01.2023 5 z 5

Tato detektivní série má trvale vzestupnou úroveň. Opět velmi povedený příběh, který má spád, napětí, zajímavou zápletku a užila jsem si i pus v soukromých životech policistů. Trochu ustřelená byla jen postava vraha, nicméně knihu jsem si velmi užila.

VeruMalfoy
11.01.2023 5 z 5

Pamatuji si, že když jsem začala číst tuto knihu, tak jsem si říkala: a JJ, už se blížím ke konci série, co budu číst dál? A skutečně, už se opravdu blížím. S každým dalším dílem, který si od tohoto autora přečtu, mi tyto detektivky přijdou lepší a lepší. Možná je to tím, že už jsem si na autora prostě zvykla i na jeho postavy v této sérii. Erika už mě to teď nevydaří, protože je prostě jaká je. Její vyšetřování se mi líbí víc a víc. Případy jsou vždy napínavé a zajímavé. To samé můžu říct o tomto případu. Vše je popsané tak, že si to prostě představujete spolu s detektivkou Erikou. Moc doporučuji přečíst. :)

jirina4159
07.12.2022 5 z 5

Opět spokojenost, a jako vždy překvapil pachatel!

veruptackova
02.12.2022 5 z 5

Tato série od robertabryndzy mě před lety přivedla ke čtení detektivních thrillerů. Erika Fosterová patří jednoznačně k mým nejoblíbenějším vyšetřovatelům a já Smrtící tajnosti dlouho odkládala, protože jsem se s oblíbenou vyšetřovatelkou nechtělaloučit. Nedávno však po dlouhém čekání vyšel další díl Osudné svědectví a já setak s nadšením pustila do šestého dílu.  Tentokrát jsem zvolila audioknihu,protože mi poslední dobou detektivní příběhy sedí více v audioverzi a rozhodněto byla dobrá volba. Načetl ji totiž Martin Stránský, který zcela právem patřík nejoblíbenějším interpretům audioknih.  Případ samotný je prostě skvělý.Rozhodně se zařadil k mým nejoblíbenějším, protože má propracovanou zápletku,kterou neodhalí každý a motiv vraždy byl pro mě třešničkou na dortuskvělé detektivky. Navíc mi přišlo osvěžující, že autor zasadil děj právě dopředvánočního času a já tak po knize sáhla v tu správnou dobu.  Pokud hledáte knihu na předvánočníčas, ale neholdujete romantice, rozhodně sáhněte po Smrtících tajnostech.

Hakate
20.11.2022 4 z 5

Opět velmi čtivá a rychle odsýpající, akční, napadivá, odpočinková detektivka.
Příběh lepší než v minulém díle, zápletka mě v bavila. I když v minulém díle se mi o krapet více líbil vrah a způsob zabíjení. Ale opět mě musím strhnout bodík za rozuzlení. Vrahové jsou odkrýváni moc brzy a pozorný čtenář, pozná vraha už od začátku. A tak stále čekám, zda bude nějaký wau na konci, a že si nás Robert trochu povodil a pohrál se čtenáři. No bohužel. I když v tomto případě zase lehký zvrat k konečném odkrytí.
V součtu pěkná oddechovka na nedělní relax.

Čmeláček
20.11.2022 4 z 5

Za mě nejslabší díl, ale pořád se to ještě dalo :). Bryndza píše dobře, ale u téhle knihy jsem měl tak trochu pocit, že mu tak trochu dochází nápady. Teď si proto dám chvilku od Eriky pauzu a zkusím zase něco jiného.

Knihomolka506
18.11.2022 5 z 5

Konečně další Bryndza z knihovny :)

Slečnu zvanou a po různých klubech, kde pracovala jako tanečnice burlesky známou jako Medový diamant jednoho dne objeví bez života na ledové zemi s proříznutým hrdlem.
Komisařka Erika může opět nastoupit do práce. Spolu se svým forenzním a krimi týmem má totiž po jednom náročném případu co dělat. Objeví se skutečností které mnohé z vás určitě překvapí a když si říkáte aha teď je případ vyřešený, tak není:D Vždycky je v této sérii nějaké To WOW, něco, co vás nakopne a přesvědčí o omylu a o tom, že děj se vyvíjí zcela jinak .

juliesze
07.11.2022 5 z 5

Pro mě byl 6. díl Eriky asi ten nejlpší ze všech. Zajímavé zvraty ve vyšetřování, změna rolí. Konec, ke kterému to trochu spěje, ale nejste si jisti. Míň balastu, efektivní detektivní práce. Míň honiček a tak nějak vyvážený děj. To se mi líbilo opravdu moc!

Pajina68
04.11.2022 5 z 5

Další skvělá kniha. Již se těším na další čtení od Roberta Bryndzy.

zimolka
03.11.2022 5 z 5

Opět úžasný velmi čtivý příběh, jsem ráda za další díl a hned se a něj vrhnu. Od knih p.Bryndzy se nedá odtrhnout,

Lenča727
28.10.2022 4 z 5

Moje první setkání s Bryndzou:-)Nějak jsem se k němu až doteď i přes veškeré chválozpěvy nedostala…A musím konstatovat,že byly oprávněné.Čtení jednoduché,svižné,děj odsýpá,postav tak akorát,vyšetřovatelka chytrá sympoška… Navíc zavražděná je krasavice živící se nejen jako burleska mající vysoké životní cíle a mnoho obdivovatelů.A městem po nocích krouží tajemný úchylák v plynové masce,který své útoky pořád stupňuje. Jen ten vrah mě opravdu překvapil (neprozradím),ale tady pan spisovatel na můj vkus hooodně ale fakt hoooodně “ulítl”,no co už…

vekkr
18.10.2022 5 z 5

Audiokniha.Interpret mi nevyhovuje,ale asi můj problém(Helga Čočková).Děj mě bavil a zápletka byla zajímavá.

Lily101
13.10.2022 4 z 5

Moje druhá kniha od autora a rozhodně mnohem lepší čtenářský zážitek, než u první čtené knihy (“Do posledního dechu”).

Nevíme pachatele, což zvyšuje napětí knihy. Na konci skvělá zápletka zápletky (víc kvůli možnému spoileru neuvádím, ať nikomu nekazím čtenářský prožitek a odměnu za čtení knihy).

Pořád mi vadí brutálnost (velké množství krve, naturalistický popis činu, kde krev všude stříká a popis další trestné činnosti, který se v knize objevuje) a navíc mi v této knize vadí to, že děj je pozvolnější a vše nabere nesmírný spád až prakticky na konci knihy.

hana1039
09.10.2022 5 z 5

Audiokniha:
Tak, teď budu čekat na další díl,abych se dozvěděla, jestli se Erika v životě posunula dál, protože se mi zdálo, že v tomto díle si to v sobě konečně poskládala a urovnala... přeji ji to ze všech sil, zaslouží si už žít, né jen přežívat... Martine Stránský,s Vámi mi den utíká hodně rychle :-)))

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Jeden z mých nejoblíbenějších autorů :) Přečetla jsem celou sérii o Erice od začátku a všechny knihy jsou krásně napsané. Napínavé, čtivé a napínavé.

ElikaS
22.09.2022 5 z 5

Bryndza je pro mě sázkou na jistotu a to nejen díky samotné knížce, ale i vzhledem k interpretaci Martina Stránského, díky kterému jsou pro mě tyto detektivky povýšeny ještě o ležel výš.
Další díl ze série Eriky Fosterové si drží laťku předchozích dílů a baví mě nejen samotné vyšetřování zločinů, ale i vzájemné vztahy jednotlivých vyšetřovatelů. Tentokrát vyšetřované zločiny nebyly extrémně brutální svým provedením, ale o to lepší byla samotná zápletka, motivace a celé vyšetřování. Musím vyzdvihnout úplný závěr, který mě překvapil a jednalo se o zajímavý zvrat.
Zatímco série Kate Marshallové má pro mě tendenci sestupnou, tak Erika mě baví s každým dílem snad víc a víc. Už se těším na novinku :-)

Nikol681
21.09.2022 4 z 5

Pan Bryndza opět nezklamal - výborná detektivka, napínavá, četla se úplně sama :)

knihomolka_eli
22.08.2022 5 z 5

Ďalšia dobrá knižka tejto série. Erika ako vyšetrovateľka ma veľmi baví. Páči sa mi aj smer, akým sa uberá jej súkromný život a ako sa postupne vysporiadava s nešťastím, ktoré ju v minulosti postretlo. V tejto knižke autor venuje priestor jej svokrovi a Erika musí spraviť rozhodnutia aj ohľadom jeho života.

Čo sa týka samotného prípadu, je iný než na aký sme zvyknutý. O to viac zaujímavejšie to bolo. Celý čas som si myslela, že viem, kto je páchateľ a mala som aj niekoľko tipov na motív, ale netrafila som sa ani náhodou. Páchateľ a aj jeho motív absolútne prekvapil.

Páči sa mi, že členovia tímu ostávajú, až na pár výnimiek, tí istí. A sedia mi všetci.
Mossová si vyskúša aj pozíciu šéfky, prípad chvíľu povedie a dostane sa aj do veľmi náročných situácii.
Peterson a jeho vzťah s Erikou tiež prekvapil. Čakala som niečo úplne iné...toto by mi určite nenapadlo.

Verím, že pribudne ešte pár častí so zaujímavými prípadmi a hlavne so šťastným koncom pre Eriku. Prešla samými ťažkými, smutnými a zlými obdobiami, už by som jej naozaj dopriala spokojný život.

Celú sériu určite odporúčam a teším sa na ďalšie autorove knižky.

Emma27
14.08.2022 5 z 5