Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/bmid_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 5 2263 570

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

Šárka88
předevčírem 4 z 5

Audiokniha- Helga Čočková
Tento další díl o Erice nebyl špatný , překvapivé rozuzlení jsem netušila, ale nesedlo mi předčítání paní Čočkové, kniha dostává jiný směr, místy až nudný( hlavně vyjádření pocitů postav), ale za to spisovatel nemůže. Kdybych četla, dala bych o jednu hvězdu více. Těším se na další díl , tentokrat s M. Stranským.

Hkk935
14.04.2024 5 z 5

Napínavé, velmi dobře se to četlo. Rozuzlení překvapivé, samozřejmě jsem tipovala, ale zase vedle :-).

le21nka
14.04.2024 4 z 5

Skvělý díl, velmi dobře se četlo.

miša63
04.04.2024 5 z 5

Poutavý příběh od začátku až do konce, překvapivé rozuzlení.

Jaruš7
28.03.2024 5 z 5

Audiokniha skvělá.
Poutavé se vším co autorův talent pro dobrý detektivní příběh ovládá na jedničku.
Vyšetřování vraždy a stíhání postrachu města se navzájem prolínají až ke konci, kdy pocit uvědomění, že to byl ten zahozený tip na pachatele co se blížil pravdě, byl jen kousek vedle, jak ta jedle.

Fajn poslech.

naad
01.03.2024 3 z 5

Knihy R.Brynzy se dobře čtou. K této serii jsem se vrátil po nějaké době, taky mi vadí ten sexuální kontext v každé jeho knize. Taky mi moc k srdci nepřirostla hlavní hrdinka Erika. Na závěr mě velmi pobavilo jak seržantka vykládá jak by se postavila a bokovala proti nacistům.

alnovka82
19.02.2024 2 z 5

Pro mě má tato série od čtvrtého dílu sestupnou tendenci. Tohle mě vůbec nebavilo. Přesto, stejně jako ostatní knihy RB, je velmi čtivá.

SumýšIrena
16.02.2024 4 z 5

Výborná detektivka, standardní Brynza. Jednu hvězdu ubírám za sexuální násilí. Je v téměř každé jeho knize a začíná to být unavující.

Kolistka
13.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha, četla se jedním dechem. Bylo pro mě překvapením, že vrahem byla stará dáma, spíše jsem typovala, že je to její syn. Po knihách spisovatele Bryndzy, vždy ráda sáhnu.

Lucie89
03.02.2024 5 z 5

U par předchozích knížek jsem měla problém se začíst, což se o této knížce říct nedá. Děj byl zajímavý hned od zacatku, navíc tam pro me bylo par překvapeníjedno z nich třeba to, ze Erika odjela v části vyšetřování pryč a přenechala vyšetřování někomu jinému. To bylo z meho pohledu na charakteristiku její postavy z dřívějších dílu překvapením .. tj. za me super díl. Jen mi prijde trosku za vlasy pritazeny vrah

zanekzoltecu
21.01.2024 5 z 5

Bryndza je návykové. Erika je samorost, kerýho bych nevydéchal, občas zralá na tečku, ale celkově je vše špica, betálně se to lóská. Storka betálná a z teho jak bachařku, vo tři roky mladší než hnědý uhlí, poslali ve finálce do kameňa, sem vařil těžké radovanec.

Fazolecek
07.01.2024 5 z 5

Začínám si na Eriku zvykat. V tomto díle mi byla sympatičtější než v předchozích. Slušné krimi, já jsem spokojená =)

baji42
25.11.2023 5 z 5

Pro mě asi nejlepší díl z této řady. Robert Bryndza píše velice čtivě, děj plyne rychle, žádné zbytečné a rozvleklé pasáže, jako je tomu někdy u některých autorů.

martiline
05.11.2023 5 z 5

Po předchozím díle opět zdařilá detektivka. Vtáhla mne do děje hned od první stránky. To mám ráda u Roberta Bryndzy. Ten sešup a jak to „odsejpá“. Nepřišlo mi tam nic přidané, nic vynechané. Pravda – závěr byl trochu méně pravděpodobný a pro mne překvapivý, ale i to odpouštím. Prostě jsem si to užila.

snimcibdim
04.11.2023 3 z 5

Bryndza je taková spotřebka, kterou člověk celkem bezbolestně schroupe a zapomene. Což platí i o tomto dílu. Zde zápletka stojí na vcelku obstojném nápadu, takže konec i maloulinko překvapí. Samozřejmě se člověk nesmí zaobírat věrohodností. Škoda, že si Bryndza víc nepohrál s pasáží, kdy bylo podezřelých vícero - ale takový mistr on zase není.

mila2411
31.10.2023 4 z 5

RB drží laťku pořád neskutečně vysoko! Už pošesté a pořád to má styl a úroveň.

Hana.Jirků
30.10.2023 3 z 5

Já jsem asi moc cimprlich, ale podle mě knihu sráží překlad paní Kateřiny Elisové. Držení se anglického slovosledu, používání slov, které člověk snad nikdy v běžném životě nepoužije... Jinak se ztotožňuji s komentářem Snapeové.

Dalgiona
14.10.2023 5 z 5

Opět kniha, která se krásně četla, byla napínavá, prolínají se tam nakonec vlastně dva případy. Překvapil i závěr a vrah, kterého hledali. Kdo ještě nečetl něco od tohoto spisovatele, touto knihou neprohloupíte.

dr.romca
12.10.2023 3 z 5

Tak já nevím , jak hodnotit. Příběh a námět je velmi dobrý. Ale postava Eriky mně opravdu k srdci nepřirostla. Někdy mě připadá, že celá londýnská policie by byla bez Eriky v koncích.

Satyrka
07.08.2023 5 z 5

Opět čteno ve slovenštině a přestože se pohybuji ve společnosti Slováků a nemám problém jim rozumět, je super, jak literatura rozšiřuje jazykové obzory!
...
Tato série mě velmi baví! Tentokrát jsme začali případ dramatickým nástupem Eriky: "Vzala si odznak a kabát a vystúpila.
"Ukážte mi miesto činu," požiadala."
Úplně jsem ji viděla s plápolajícími vlasy, neohroženou a připravenou do bitvy!

Do tohoto dílu jsem vletěla od první stránky. Zhltla jsem ho asi za nejkratší dobu oproti ostatním dílům, no stejně pro mě zůstává nejlepším dílem ten druhý.
Eriku jsem v prvním díle nemusela, pak se to postupně zlepšilo, no v tomto byla zase na přesdržku občas. Neštvala mě ale tak moc, jako "nešvar", co vídám v detektivkách čím dál častěji - hlavní hrdina/detektiv, v tomto případě Erika, je totiž neomylný a geniální, tak moc, že ostatní vedle něj vypadají jako naprostí hlupáci, bez něj by evidentně nebyl případ úplně nebo správně vyřešený. By mě zajímalo, co bez Eriky všichni dělali, když ještě nebyla detektivem? Stejně mě takhle štve i Robert Hunter. Já chápu tu myšlenku, ale prosím, proč občas na něco zásadního nepřijde zase někdo jiný? Což mě dostává k menšímu spoileru - Byla jsem nadšená, když případ na chvíli převzala Mossová, protože jí mám ráda, jenže zas přišlo zklamání, když to celé nedávala a Erika se tak zase ukázala jako superžena (dobře ji popsala Melanie). Na druhou stranu, ano, je dobré vidět, že každý je jiný a předurčený k něčemu jinému. Já bych byla stejná jako Mossová.
Opět - tohle není shazování díla, jen takové postěžování, které ale nemá vliv na moji nadšenost z této série. Jenom ji můžu doporučit!
- No a rozuzlení případu? Nějaká moje část asi tušila, že půjde o dva pachatele, protože jsem si zprvu vraha představila nějak, a toho zločince, co nezabíjel, zase jinak. Ale teda nečekala jsem, že do toho je tak silně zapletená paní Fryattová. Spíš jsem se sázela na jejího syna. Což byl opět super tah od spisovatele, když jsme díky Erice viděli, že je pořezaný.
- A jak je to tedy s tím, že Mandy nic neslyšela? Pochopila jsem to prostě tak, že alkohol dělá své.
...