Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332637/bmid_nocni-lov-EAm-332637.jpg 4 3467 814

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

eM.017
23.06.2023 4 z 5

#2 - tento 2.díl mě tolik nechytl - ze začátku. Nejvíc mě to začalo bavit, až když do děje vstoupil pachatel a já četla jak postup vyšetřovaní, tak i myšlenky vraha.. A vůbec se nedivím, že udělal, co udělal.. jen jsem nepostřehla, jak přišel na to, kde hledat Vévodu.
parta kolem Eriky mě baví, Marsh a Oukley mi tak nějak vadí - nevěřím jim.. Čekám, že v dalších dílech udělají nějakou botu..

GaleW
16.06.2023 4 z 5

Pokračuji v sérii o detektivce Fosterové a i když čtu momentálně i sérii od Chrise Cartera, která je tedy brutálnější a vrah není během příběhu známý, i tak se mi knížky moc líbí, zápletka je zajímavá, hlavní postavy 3 detektivů sympatické, už jsem si objednala třetí díl!

MiraRunaway
12.06.2023 4 z 5

Obvykle v knihách podobného ražení ocením, když mě autor převeze a nepodaří se mi odhalit pachatele. V této knize se dozvíme, kdo je pachatel a tím se uzavře prostor pro spekulace. Kupodivu ale tato skutečnost neubere na napětí a gradaci příběhu. Líbilo. Nedoporučuji odvykajícím kuřákům. Detektiv inspektorka Erika hulí jako komín.

Jessybelle
11.06.2023 4 z 5

Nemůžu srovnávat s prvním dílem, protože ten jsem četla už před hodně dlouhou dobou. V tomhle díle mi přišla Erika docela sympatická až na to věčné vzpírání autoritě. Ovšem mnohem raději mám její kolegy Petersona a Mossovou.
Příběh je zajímavý i dobře podaný, ale něco mu ještě chybí. Tak za nějaký čas se vrhnu na další díl.

uzivatel6305
04.06.2023 3 z 5

Tento díl byl trochu slabší než ten první, ale pořád je to Bryndza a pořád to čte Stránský, takže to má spád a je to dobré. Tento díl byl opět promyšlený do puntíku, i překvapení se událo. Erika mi vůbec nesympatická nepřijde, je prostě nešťastná a dává se do kupy a v práci si nenechá nic líbit a je upřímná, což jsou pro mě klady. Jsou i akčnější detektivky, ale Bryndzův styl mi prostě vyhovuje. Brzy půjdu do další.

derminator
22.05.2023 5 z 5

Bryndza dokazuje že je mistr krimi thrillerů, dokáže skvěle vystihnout temného zabijáka a jeho metody zločinu. Jeho knihy mají výborný děj a mnohdy se od nich nedovedete odpoutat, toto vše má i kniha Noční lov a proto knihu doporučuji a dávám 85%.

Khalidah
21.05.2023 5 z 5

Výborně napsaná kniha ve stylu severských detektivek, které mě tak baví. Velmi zajímavý byl popis z pohledu pachatele a odkrývání jeho minulosti a pohnutek. Za mě se mi líbila o něco víc než Dívka v ledu.

icezero
17.05.2023 2 z 5

čtení bylo na začátku příjemné, ale pak mi to plutí proti proudu vedení přišlo až moc umanuté. To že byla pachatelka čtenářům autorem odhalena vlastně v polovině knihy mi taky nevadilo, spíš mi pak to vysvětlení důvodů přišlo ne úplně reálné, ale přece snad jen je to románová zápletka. Jen se pak pachatelka stala hodně nesympatickou - aspoň pro mě.
Jinak od autora pěkně vymyšleno a napsáno, čte se příjemně, takže sérii dám ještě šanci, snad se to Eričino plutí proti proudu trošku zmírní

Anasa
08.05.2023 3 z 5

Četba plynula, dokonce mi Erika přišla sympatičtější než v prvním dílu, ale v půlce můj zájem polevil. Vrah byl jasný. Přišlo mi, že víc než o vraha jde o vztahy na pracovišti a soukromý život policistů. Možná zkusím jinou sérii.

Verrrunka
02.05.2023 3 z 5

Robert Bryndza to umí. Umí psát čtivě, umí udržet linku napětí, vymyslet celkem originální zápletku.
Jenže...
Na mě to teď bylo nějaký moc instantní, nebo jak bych to nazvala. Poslední detektivka, kterou jsem četla, měla přes 900 stránek, bylo to neskutečně komplexní. A tak mi teď Noční lov připadal vlastně strašně plochý a jednoduchý, trochu mě naštvalo, že vrah je prozrazen už za půlkou a pak člověk jen čeká, až se k němu dostane hlavní vyšetřovatelka.
Což je mimochodem dost nesympatická a nezajímavá paní.
Takže jo, četlo se to skvěle, svým způsobem mě to bavilo a plní to svůj účel, ale bylo to hodně mainstreamové a pro mě vlastně zapomenutelné.

Snapeova
30.04.2023 4 z 5

V druhém díle nám autor odhalil totožnost vraha zhruba v polovině knihy. Hodnotím to kladně, jako příjemnou změnu. Mohla jsem tak sledovat jak vrah uvažuje a pochopit, kdo je. Umožnilo to také pochopit jeho motivy k jednotlivým vraždám. Příběhu to nijak neubralo, bylo zajímavé sledovat cestu za dopadením tohoto pachatele. Druhý díl byl fajn, i když přetrvávají drobná negativa, která jsem viděla už v první knize.

le21nka
23.04.2023 4 z 5

Skvěle napsáno. To, že vraha známe cca od poloviny knihy vůbec nevadí, protože stejně potřebujeme vědět jak a kdy ho dopadnou.

Sansli
14.04.2023 4 z 5

Příběhům od Roberta Bryndzy většinou není co vytknout. Stejně jako u předchozích dílů i tady dostanete přesně co očekáváte a co by detektivka neměla postrádat - akci, napětí, humor... vyšetřovatelé v čele s Erikou Fosterou opět nezklamali a třeba postava Mossové byla výborná.
Přesto mi to nedá a musím přiznat, že skutečně mě to začalo bavit až téměř ve druhé polovině knihy - teprve po druhé vraždě, která celý případ obrátila o 180°. To, když vyšetřovatelé narazili na stopu, díky níž se museli na všechny dosavadní poznatky a důkazy podívat z jiného úhlu pohledu. Pak se mi vše tak nějak poskládalo dohromady a najednou všechno začalo dávat smysl. Pak už nebylo těžké uhádnout, jak bude pachatel postupovat dál. Tedy pro mě jako pro čtenáře:)

Holly.W
12.04.2023 3 z 5

Jako ono to nebylo úplně špatné, ale když to srovnám s Carterem (nemůžu se tomu ubránit), jehož novinku Genesis jsem nedávno četla, tak Brandza Carterovi nesahá ani po kotníky.
Erika je celkem sympatická ženská, ale v některých pasážích mi už lezla na nervy. A to její vzpírání se rozkazům nadřízených už začíná být otravné a ohrané a jestli to tak bude i v dalších dílech, tak to potěš.
Hloupost některých policistů v této knize je do nebe volající a čtenář nad tím může jenom kroutit hlavou.
A vadilo mi, že autor brzo, až moc brzo prozradil, kdo je vlastně pachatel.

januska82
10.04.2023 5 z 5

Taka kľudná detektívka. Kniha sa čítala sama. A aj napriek tomu, že vraha odhalil autor už uprostred knihy, myslím, že na príbehu to nič nepokazilo a bolo to napínavé až do konca.

Arella
08.04.2023 4 z 5

Trochu slabší díl než Dívka v ledu, ale dostala jsem, co jsem očekávala. Fajn detektivka na odpočinutí.

monika0356
07.04.2023 5 z 5

Skvele cteni, za me urcite doporucuji! Tesim se na dalsi dily.

LivN
03.04.2023 5 z 5

Mrzí mě, že jsem si nepřečetla knížky pěkně díl po dílu jak mají být. Protože mám teď chaos v postavách. Čtete jeden díl a tam nějaká postava umře najednou čtěte druhý a ona ještě žije. Jinak toho homosexuálu mohlo být malinko míň. V každé skupince lidí musel být homosexuál. Nemám nic proti nim, ale tady to Bryndza trochu přehnal. Jinak super kniha jako vždy za mě 5 hvězd.

Nikca153
23.03.2023 5 z 5

Upřímně se mi moc líbí, jak jsou knihy psané rozdílně. V prvním díle se dozvíte, kdo je vrah až na samém konci knihy. Kdy jste si absolutně jistí, že moc dobře víte, kdo to udělal a na konci zjistíte, že jste úplně vedle. V této knize víte téměř celou dobu, kdo je vrah a nemůžete se dočkat, až to zjistí i hlavní hrdinka. Každá kniha je jiná a přesto je spojuje jedno slovo - Perfektní!
Těším se na další knihy ze série, až zase překvapí :).

MatBla
17.03.2023 5 z 5

Napínavé od začátku až do konce.
Ale co ten konec? Nesnáším nespravedlnost.
Těším se na další díl.