Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348685/bmid_temne-hlubiny-Zfb-348685.jpg 5 3186 802

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Dark Water , 2016

Nofar197
29.07.2022 5 z 5

Vynikající, právě ji čtu. Jsem zvědavá na rozuzlení.

_Brunetka_
20.07.2022 4 z 5

Sice je tohle už třetí díl ze série s Erikou Fosterovou, ale to mu stále neubírá na čtivosti a napínavosti. Erika mi sice k srdci stále nijak nepřirůstá, mám oblíbenější detektivy, ale nevadí mi. Za to mezi mé oblíbence patří sympatický patolog Isaac, který má nejblíž k tomu stát se Eričiným opravdovým přítelem a jen oplývá pozitivní energií. Námětem se mi líbila tato kniha ze všech tří dílů, co jsem doposud četla, nejvíc. I rozuzlení stálo za to. I když já mám radši daleko složitější zápletky a ono se to ještě nějak víc zamotat určitě dalo, tak jsem s koncem byla spokojená .

Emma27
09.07.2022 5 z 5

Třetí díl mě opět nadchnul,konec se možná trochu víc natahoval,ale hodnotím dobře.Těšim se na další dil.

Šárka88
07.07.2022 5 z 5

Audiokniha- Martin Stránský je prostě nejlepší. Jeho hlas vás okamžitě vtáhne do případu. Začátek knihy se sice trošku táhl, ale později má děj rychlí sešup. Moc mě baví postavy ze Slovenska v podání Eriky a sestry Lenky a jejich dětí. Začala mě bavit i Mossová, flegmatická a sympatická holka. Závěr knihy byl překvapující a těším se na další díl.

Canniosh
06.07.2022 5 z 5

Vynikající kriminálka, která má temnou atmosféru hned od počátku. Postupné rozplétání případu má grády, děj je temný, pořád se vyvíjí a čtenáře nenechává ani jednu kapitolu v klidu, a to se mě moc líbí. Škoda jen závěrečné pointy, asi jsem čekal nějakou "bombu", ale ta nepřišla. I tak musím hodnotit plnými body, protože Bryndza píše skvěle a zajímavě a já už vyhlížím další případ Eriky Fosterové v pořadí.

Pajina68
27.06.2022 5 z 5

Napínavá kniha, která mne opravdu "dostala". Děj byl zajímavý a závěr se mi také líbil. Zatím nejlepší ze série s Erikou F.

Péťa1950
24.06.2022 3 z 5

Temné hlubiny - skutečné i hlubiny v myšlení i jednání všech hlavních postav. Je možné žít klidný život a vytěsnit to zlé? Zajímavá zápletka, policie zaměřená pouze jedním směrem, Erika, její nevyrovnaný osobní život, zbytečně zmařené životy. To vše tady najdete. Pomalý rozjezd, druhá polovina knihy čtivější, více akční. Od autora moje první kniha. Zkusím i další.

Olga8480
22.06.2022 5 z 5

Opět jsem si knihu velmi užila. Stránky jsem přímo hltala očima a těšila se z toho jak se tento skoro zapomenutý případ o malé Jassice a samotný život Eriky vyvíjí.

Pine
19.06.2022 2 z 5

Do kapitoly 8 jsem měla hodně velké nutkání s tím seknout. Do kapitoly 50 se nic nedělo. Měla bych si gratulovat, že jsem to nakonec dala celé. Výrazně k tomu přispěl Martin Stránský, před ním klobouk dolů.
Nebudu tvrdit, že je to odpad, rozumím, že se najdou čtenáři bez nároků a toto jim stačí, ale pro mě je to nuda a nepochopím Bryndzovský fenomén. Ne a ne a ne. Pořádně se nic nevyšetřuje, pak rozuzlení téměř ve stylu deus ex machina. Nesympatické postavy, zbytečně moc popisů kolem. Divný překlad (jak si mám vysvětlit "jasná a šedá obloha" - úvod kapitoly 23)... Očividně píšu recenzi na jinou knížku, protože aktuálním 91 % vážně nerozumím.

bery11
15.06.2022 5 z 5

Velmi čtivá knížka.Autor mi byl blízký ,tím , že pochází ze Slovenska a jeho styl psaní mě oslovil.Knížka byla napínavá do poslední stránky

Cheynn
11.06.2022 5 z 5

Děj je zezačátku nečitelný, spletitý, zhruba v půlce knihy přijde zlom a jde to ráz na ráz, že se od knihy nejde odtrhnout. Zásadní průlom ve vyšetřování přišel znenadání, až do poslední chvíle mě nenapadlo, jak by to mohlo dopadnout.

Jaruš7
24.05.2022 5 z 5

Audiokniha s poutavým námětem.
Autor shrnul spoustu společenských tabu problémů, které v morálce společnosti mají vždy přednost před pravdivým lidským přístupem.
Rodina postižená ztrátou jednoho člena je v hledáčku policie, tak jako podezřelí devianti.
Soukromí vyšetřovaných i vyšetřovatelů je tradičně všestranně lidsky pestré a dětský motiv hraje virtuózně na city.

Líbila se mi.

Monnyska
21.05.2022 5 z 5

Hodně mě kniha bavila, byla svižná, prakticky stejný scénář jako v předešlých dílech, ale neomrzí. Dlouho dlouho nic, a najednou se to strhne se vším všudy. Zajímavá dějová linka, námět mě hodně bavil. Vracela jsem se už ke starým známým, nějaký vztah jsem si k hlavním postavám už udělala, a tak jsem měla radost, že se s nimi znovu setkávám :) místy přitažené za vlasy, ale zkousla jsem to. Snad jen nakonec nějak moc mrtvých, ale knihu bych doporučila :)

Veňa2
20.05.2022 4 z 5

Opět skvělá kniha, od které jsem se nedokázala odlepit. Děj hodně zajímavý, nicméně jsem už od začátku měla pocit, že do toho budou dcera a přítel zapletení, kdežto u Dívky v ledu jsem do poslední chvíle netušila, kdo je vrah.

Julinka679
14.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Není tajemstvím, že thrillery od Roberta Bryndzy prostě miluju a jsou mou srdcovkou!
Hlavní hrdinku Eriku Foster jsem si zamilovala vcelku okamžitě a přála bych si aby série s ní nikdy neskončila!
V tomto díle tu máme hodně starý případ, který má hodně zajímavé rozuzlení. Co na první pohled vypadá jako vražda je vlastně nakonec jen nehoda, ovšem v rodině, která má příliš mnoho tajemství.
A teď pro ty kdo jako já čekali, že Erika bude s Petersonem, nečekali jsme marně! Sice je to mezi nimi komplikované ale je to tam! Uf, už jsem ani nedoufala :D

Hodnotím 4,5* a jako obvykle naprosto doporučuji! :-)

IHT
25.04.2022 4 z 5

Robert Bryndza umi psat zajimave pribehy a jeste lepsi je, kdyz je muzu poslocuhat skvele nactene :)
Treti pribeh Eriky F je po detektivni strance trochu pritazeny za vlasy. Respektive neni jasne, proc se jej nepodarilo vyresit jiz pred 26 lety (jasne, po bitve je kazdy...). A jeho zaverecne rozlousknuti je vlastne dilem stastne nahody, urcite ne pdiyk peclive detektivni praci (byt i ta by zrejme mohla vest ke zdarnemu konci, jen by to asi bylo jeste o 100 stran delsi). Velmi pekne jsou ale popsane vedlejsi linie, slepe vysetrovaci ulicky (byt nekdy vystavene spise na efekt), a soukromy zivot Eriky. Pevne doufam, ze v dalsim dile se opet posuneme nekam dal (a ze si Erika udrzi svuj tym).

eliska8413
20.04.2022 2 z 5

Detektivka, která neurazí. Člověk si přečte knížku někde na dovolené a pak ji daruje do knihobudky. Postavy jsou zde vykreslené velice povrchně, příběh dře a v mnoha případech musí autor použít zásah shora, aby se to někam posunulo.
To z jakého důvodu je záhadný 25 let starý příběh vyřešeny během pár dní, vlastně souvisí skoro s turnusem na té dovolené při které si čtenář knížku zchroupne. Obávám se, že úmysly postav a jejich další konání zůstanou trochu záhadou stejně jako samotné "rozlousknuti" případu.

lucifess
09.04.2022 5 z 5

Opět povedený kousek. Robert Bryndza jako autor mě opravdu baví a bez váhání ho kdykoliv doporučím. Kniha mi tentokrát ničím úplně nevynikala jako jiné jeho příběhy. Nicméně i tak je to pořád za plný počet hvězd.

kudrdlinka
04.04.2022

Tohle byla moje druhá kniha od R. Bryndzy a líbila se mi víc než Dívka v ledu. Možná to ale bylo tím, že jsem poslouchala audio v podání M. Stránského. Každopádně to mělo spád , řešení více než dvacet let staré vraždy mě bavilo a konec byl překvapivý, i Erika mi byla sympatičtější.

soupik2012
02.04.2022 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší kniha z celé série. Krimi příběhy na mě nikdy nezapůsobí příliš citově, protože nějaké to zlo, se předem očekává, ale právě v tom je tato kniha úplně jiná. A důvod? Příběh je napsaný zcela věrohodně. Tentokrát bez přimhouřených očí. Opravdu reálný příběh a to se v krimi žánru nestává příliš často. V této sérii mě baví také osobní rovina příběhu. Není ho mnoho, ale o to je zajímavější. Nejraději mám Mossovou a její vtipné hlášky. Audioknihu načetl jeden z mých nejoblíbenějších narátorů pan Martin Stránský.

vraždy pro ženy napětí nevyřešené případy

Robert Bryndza
britská, 1979