Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348685/bmid_temne-hlubiny-Zfb-348685.jpg 5 3182 802

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Dark Water , 2016

uzivatel6305
25.06.2023 4 z 5

Další skvělý díl, napínavé od začátku do konce. Pachatele jsem sice uhodla, ale bylo to stejně pořádně zamotané, překvapivé a plné akce. Erika je čím dál sympatičtější, její praštěné příbuzenstvo, i soukromý život mě opravdu baví. Objevuje se i pár humorných situací a to vše nám ještě perfektně předčítá jeden z těch nejlepších, pan Martin Stránský. Jděte do toho!

Lotuska96
12.06.2023 4 z 5

Robert Bryndza prostě umí! :)

macrelka
31.05.2023 5 z 5

Tak to byla jízda! Přečteno za den, hodně napínavé, rozmanité, detektivní stopy dávaly smysl. Pecka!

jana1874
26.05.2023 5 z 5

Tady jsem si tentokrát vraha neuhodla, ke konci byl překvapivý zvrat v ději. Kniha se mi moc líbila

Khalidah
25.05.2023 5 z 5

Tak to byla zase jízda! Další napínavé čtení od RB. Pachatele autor odhaluje až na posledních stránkách knihy a byl to teda opravdu překvapivý twist na závěr. A zase si mě získali vždy sympatičtí vyšetřovatelé Erika, Mossová a Peterson.

Holly.W
12.05.2023 4 z 5

Tahle se mi líbila více než minulý díl. Konečně se splnilo mé přání, Erika se tolik nebabrala ve své smutné minulosti, ani neměla neustálé spory se svými nadřízenými. Ocenila jsem i to, že v tomto díle se nikdo nesnažil zabít hlavní hrdinku. Příběh samotný svižně plynul, detektivní práce postupovala krok za krokem kupředu. Vyústění příběhu překvapivé.

januska82
08.05.2023 4 z 5

Tretí prípad detektívky Eriky Fosterovej.
Za mňa jeden z tých slabších príbehov.

Trošku mi vadí, že v každej časti sa opakuje že Erika je páchateľom/-mi napadnutá, alebo jej vylúpia byt, resp ublížia nejakým spôsobom jej rodine.

Ale v konečnom dôsledku... Zápletka bola zaujímavá, a fakt som až do konca nemala tušenia, kto za tým všetkým stojí. Pre mňa to bolo veľké prekvapenie....

Snapeova
30.04.2023 3 z 5

Čte se to dobře, ale musím to zatím označit za nejslabší díl. Vyústění bylo skvělé a nečekané, ale přišlo mi, že Erika na vyřešení až tak velký podíl neměla. První část knihy byla trochu o ničem a rozuzlení na konci pak bylo až moc rychlé. Pár věcí mi tam nesedí a úplně nezapadá do sebe. Erika mě trochu štve svým chováním a tím, že se prostě nepoučí. Taky mi už přijde ohrané, že v každém díle je buď napadená nebo se někdo vloupá do jejího bytu. Potěšil mě ale určitý vývoj v jejím osobním životě.

Martasek5
29.04.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl. Do samotného konce jsem neměla tušení kdo za tím stojí.

judith141
21.04.2023 5 z 5

I když jsem měla hodně velké tušení, kdo v tom má prsty, tenhle díl byl za mě zatím nej!

monika0356
16.04.2023 5 z 5

Od zacatku jsem mela podezreni na osobu, ktera ve finale s tim mela hodne spolecneho. Ctive az moc, zmakla jsem to za 2 dny :)

2509
07.04.2023 5 z 5

Tentokrát jsem do posledních kapitol nevěděla. Četla jsem jedním dechem

Barbaanek
23.03.2023

(SPOILER) Upřímně nechápu ty nadšené komentáře. Zápletka Je zajímavá, to ano. Ale v patovém okamžiku postrádá logiku a motivy osob jsou dost nepochopitelné (zapojení osoby XY do celé tragédie a přesun těla) a rozčilovaly mě hloupé chyby v příběhu (na jedné stránce osobu nevzbudí ani hlasy a smích lidí z televize, na následující stránce ji vzbudí telefon a následně si zapne ztlumený zvuk televize, jednu chvíli si Erika všimne, že si dotyčná obarvila vlasy a vypadá líp, o pár stran dál jí na pitevně shrnující prošedivělé vlasy na stranu...). Osobně jsem o knihách od tohoto autora měla lepší mínění, jsem spíš zklamaná.

_Lucie_97
20.03.2023 5 z 5

Zatím za mě nejlepší díl ze série! Konečně Erika tolik netruchlila, i když stále tam takové scény byly zbytečně moc natlačené. Celkově příběh se mi líbil zatím úplně nejvíc a musím se přiznat, že jsem absolutně nevěděla do posledních pár kapitol, jak příběh dopadne. Velmi mě rozuzlení překvapilo a to mile.

mary2019
12.03.2023 5 z 5

Další příběh Eriky, který vás naprosto pohltí a budete mít pocit, že jste součástí jejího vyšetřovacího týmu. Případ je 26 let starý a nyní se znovu otevírá. Celou dobu jsem netušila, kdo je vrahem malé holčičky a závěr mě velice překvapil. Trochu mi začíná vadit Eriky truchlení a to, jak je chladná vůči ostatním mužům. Knížka se četla velmi dobře a rychle, ale to je u Bryndzy naprosto běžný. Hodnotím 5/5 a doporučuji všem, co mají rádi napětí.

VeronikaInken
10.03.2023 5 z 5

Velice čtivý příběh s mnoha zápletkami, jež osvěžují děj,takže se čtenář nemůže od knihy odtrhnout.U první knihy jsem četla negativní komentář na Eriku.Musím trošičku souhlasit,protože její osobnost mě lehce irituje.S podřízenými jedná jakoby byla něco víc,nerespektuje nikoho a nic a vpodstatě se jen žene za případem.Nicméně i tak ráda čtu,co zase komu vyvedla a co vše kvúli případu porušila.Mohla by být trochu lidštější ale neva:)

whiolet
08.03.2023 4 z 5

Celkem čtivý příběh se zajímavým rozzuzlenim.
Erika mi zde nelezla na nervy ani jednou a pointa příběhu nebyla hned rozpoznatelná, takže já jsem více než spokojená.

malen
27.02.2023 4 z 5

Píše fakt dobře. Série s Kate Marshallovou se mi líbila víc, ale Eriku určitě ještě zkusím. :)

malýčtenář
17.02.2023 5 z 5

Sledujeme další osudy a případy Eriky Fosterové. Opět kniha, která zaujme hned od první stránky. Obdivuji p. Bryndzy , jak může ještě vymyslet něco, co zde ještě nebylo. Stačí dva večery a kniha je přečtena . Hurá na další díly.

Vydra57
28.01.2023 4 z 5

První kniha od autora. Čtivé, má to spád. Dá se odhadnout ,kdo bude mít máslo na hlavě ,ale vyvrcholení příběhu mě dost překvapilo-

vraždy pro ženy napětí nevyřešené případy

Robert Bryndza
britská, 1979