Temné hlubiny

Temné hlubiny https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348685/bmid_temne-hlubiny-Zfb-348685.jpg 5 3182 802

Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Dark Water , 2016

Bobina74
27.05.2018 4 z 5

Tak tohle klidně ano. Robert Bryndza píše stále ve stejné laťce, což mně těší. Po dočtení jsem si uvědomila, že v knize vlastně skoro žádná akce nebyla jen popis vyšetřování. Kdyby mi to někdo řekl, tak po knize nesáhnu, ale tady se žádná nuda nekonala a navzdory tomu, že knihou netekly potoky krve a nikdo nikomu neodřezával maso mně kniha prostě bavila.
P.s. : další dvojice detektivů z červené knihovny a davy šílí....mezi nimi i já ;-)

Hannik
24.05.2018 5 z 5

Četla jsem všechny knížky od tohoto autora týkající se Eriky Fosterové a musím říct, že tahle mě zatím chytla nejvíc. Skvělá zápletka, děj nepokulhával a konec mě překvapil. Už se těším na další díl.

david5746
24.05.2018 4 z 5

Až teď zjišťuju, že mi utekl druhý díl a že toto byl třetí, no naštěstí to moc nenavazuje.
Temné hlubiny je další z příběhů inspektorky Eriky, tady se jedná o 26 let starý zločin. Překvapivě se i po té době najde kupa stop a zločin je ve finále zdárně vyřešen. Ikdyž pár logických děr se tam najde. Soukromá linka je hodně v pozadí a sestra ze slovenska spíš na ozdobu, nejspíš předehra k dalším dílům.
Děj dobře plyne, kniha se dobře čte. A co do čtivosti se mi to líbilo víc, než díl první.

kululinka
23.05.2018 5 z 5

Zatím nejlepší, co jsem od autora četla. Dokonce i Erika už mi tolik nelezla na nervy a byla sympatičtější :-)

Kláraaa20
23.05.2018 5 z 5

Po dočtení knihy můžu říct jenom:OMG! To bylo dokonalé. Měla jsem vymyšlené různé teorie, jak by mohla kniha dopadnout a přesto mě závěr neuvěřitelně překvapil dávám 467347/10. ÚŽASNÉ!!

Awča
22.05.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Fakt mě Erika baví. Oblíbila jsem si i ostatní postavy kolem ní. Styl autora mi vyhovuje.

Vikos
21.05.2018 5 z 5

Mám ráda případy s Erikou (heart) a tenhle díl byl naprosto úžasný! Stejně jako ty dva předchozí a těším se na dalšíííííííííííííííííííííííí!

nicole1990
21.05.2018 5 z 5

ze všech tří dílu se mi temné hlubiny líbili nejvíc :-) mám ráda případy Eriky

Altaira
15.05.2018 4 z 5

Oproti predchádzajúcim dvom dielom o trošku slabšie. Občas mi príde, že autor sa snaží vykresľovať hlavnú postavu ako nezávislú ženu, ale v konečnom dôsledku z nej robí totálnu kravu. Je pravda, že je to možno tým, že je to chlap a píše o žene, fakt neviem. :) Každopádne hlavná hrdinka mi nie je chvíľami moc sympatická - a to už od začiatku. Inak dejová línia slabšia, záver nakoniec síce super, ale predtým trošku naťahané na môj vkus. Som každopádne zvedavá na 4. časť.

muchomurka
14.05.2018 3 z 5

Námět dobrý, ale... Ale nemám ráda, když je většina knihy o tom, jak vyšetřovatelé nic nového neobjevují, pořád tápou na místě a jenom doufají. Všechno podstatné se jim děje za zády, napíchnuté telefony, kapitoly z pohledu pachatelů, atd. Do toho spoušť v citové rovině hlavní vyšetřovatelky a nečekaný příjezd rodiny. Na mě trochu moc a zároveň nic. Zmatek, Erika pořád někam utíká, pořádně s nikým nemluví, vůbec nechápu, proč ji u policie trpí.
A náhlý převrat ve vyšetřování až v poslední čtvrtině knihy, to bylo dlouhé čekání. Závěr byl lehce nečekaný, ale hrozně rychlý. Za mě nic moc.

Shanib
12.05.2018 5 z 5

Tak trochu jsem tušila, kdo za tím vším je, ale byla to pořád jen domněnka a motiv jsem neuhádla vůbec, takže posledních 100 stránek jsem naprosto hltala s otevřenou pusou. Také jsem ráda, že Erika byla konečně trochu uvolněnější a občas si sundala tu drsnou masku.

danalis
12.05.2018 3 z 5

Třetí díl ze série měl pro mě až moc jednoduchou zápletku, uvidíme jaký bude čtvrtý

pepa4081
08.05.2018 4 z 5

Během týdne jsem přečetl Dívku v ledu, Noční lov a Temné hlubiny, proto zhodnotím všechny knihy najednou.
MOC se mi líbily. Styl jakým jsou napsané mi opravdu sedí. Detektivky jsou napínavé, zápletky neotřelé, neobsahují nadbytek morbidních podrobností a soukromí život hlavních postav je líčený bez zbytečně dlouhých pasáží. I když mají knihy okolo 400 stran, nejsou v nich hluchá ani nudná místa. Hlavní vyšetřovatelka Erika je sympatická, vždy čekám, co zase vyvede. Také je mi sympatický její boj proti kastovnímu systému v Anglii. I když jsem vždy předem uhodl pachatele, až do konce jsem byl napnutý, kdo mu pomáhá a proč vlastně vraždí. Jen jednu malou poznámku: nezdá se mi, že by v Anglii žilo tolik homosexuálních párů, kolik se jich v příbězích vyskytuje.
Pan Bryndza je po nějaké době autor, jehož knížky si rád přečtu za čas znovu a už se těším na další.
Nanejvýš uspokojivé.

Šánka
08.05.2018 5 z 5

Sérii čtu postupně a Temné hlubiny jsou pro mne zatím nejlepším autorovým kouskem, takže konečně za 5*!!, už jsem skoro nevěřila.
Výborná, nepřeplácaná detektivka bez velkých popisů nechutností a litrů krve. Vůbec jsem neměla tip na kdo a proč, a tak to mám ráda, závěr byl tedy (aspoň pro mne) parádním překvapením. Kdo ještě nečetl, dobře si naplánujte, kdy a kam odsunete bokem všechny rušitele dobrého čtení :-), protože vás bude zajímat pouze to, co se malé Jessice stalo....

DoDidDone
08.05.2018 4 z 5

Temné hlubiny jsou pro mě zatím asi ten nejlepší díl z celé série. Po druhém, který mě poměrně zklamal, jsem si dal před tímto dlouhou pauzu a v té době jsem se i zařekl, že knížky od auta nechci nikdy dál číst. Kniha je opět velmi čtivá a i přesto, že kniha je velká, se čte strašně rychle. (Možná kvůli velkému písmu jak pro prvňáky? :)) Autor je přímý, používá poměrně krátké (jak jsem si všiml) a docela neosobní věty a ihned přejde na věc a bez komentářů okolo, což mě u detektivek naprosto vyhovuje. V tomto dílu jde o starý případ s hutnou atmosférou, která mi trochu připomínala knihu Do vody od P. Hawkinsové. Jak jsem napsal, autor je sice neosobní, ale hysterických postav v knize je požehnaně, na konci knihy bylo spojení: „praštil/a rukou do stolu,“ použit snad v každé druhé větě. :) U tohoto případu hysterii chápu, zvláště když pravda vychází po letech na povrch, ale někdy to bylo trochu moc vyhrocené a do toho chování chladné Eriky, která se vůči hysterii od prazvláštních postav nedokázala správně obrnit a reagovala na to vždy ještě divněji. S postavou Eriky bojuju už od prvního dílu a pořád jsem jí ještě nepřišel na chuť. Stačil jsem si oblíbit zbytek jejích kolegů, ale ji samotnou zkrátka ne. Jak jsem již napsal, je chladná a mně velmi nesympatická. Její ztrátu manžela chápu a jak jsem si všiml, každý detektiv v každé knize má nějaké osobní bolístky, tak už to zkrátka je, někdy mě napadá, proč někdo nepřišel s „dokonalým“ detektivem, kterého nic netíží. Jsem rád, že ačkoliv kvůli ztrátě trpí, zůstává silná a nesahá po alkoholu nebo po jiných sebedestruktivních metodách (viz jiné detektivky.) Tohle je třetí přečtená kniha a nevím, kolik jich autor zamýšlí a kolik bude mít série celkem dílů (v angličtině nedávno vyšel šestý díl), ale zatím nevidím s postavami takřka žádný vývoj. S Erikou se sice začalo něco nepatrně rýsovat, ale s její povahou si nějak nemyslím, že by se díky tomu nějak posunula. Temné hlubiny jsou nejlepší, protože jsem nedokázal plně odhadnout konec. (Celou dobu jsem podezříval jiné lidi.) Přitom dost dával smysl a divím se, že jsem na takovou variantu ani nepomyslel. Podezřelých postav se vyrojí dost a všechny jsou příšerné a nechutné a díky nim vím, že se ke knize nevrátím, protože mi z nich bylo zle. (Čtenáři jistě chápou, koho tím myslím.) V komentářích u čtvrtého dílu jsem se dočetl, že tam je vrah opět znám už v půlce, což mě docela odrazuje, protože přesně kvůli tomu se mi druhý díl Noční lovec nelíbil. Dávám čtyři hvězdičky, protože si myslím, že Bryndza se vyvíjí, ale postavy zatím ne. Pro mě autor nepatří mezi špičky svého žánru, jak ho v komentářích nazývají, rozhodně existují lepší spisovatelé detektivek, proto se k němu vracím vždy pravidelně jednou za půl roku, když trochu zapomenu na předchozí díl. Sice píše čtivě, ale na konci mě vždycky přestane vším bavit. (Za což samozřejmě neviním jeho.) Temné hlubiny nicméně doporučuju, ale spíše než drsnou detektivku jako takový detektivní román pro odlehčení. A takových knih je nejspíš potřeba taky. :)

Nikol649
07.05.2018

Za mě nejlepší díl. Dívka v ledu super, Noční lov taktéž, ale u obou těchto knih jsem si tak nějak během čtení vydedukovala, kdo je vrahem. A i přes překvapení, které mě i tak neminulo, kvůli skvělému popsání odhalení a průběhu, se to třetímu dílu, Temné hlubiny, nevyrovná! Absolutní šok, při odhalení pravdy jak to doopravdy s malou Jessikou bylo. Za mě absolutní pecka! A už se těším na další díl. Výborný! :-) Miluju Robertovu Bryndzovu tvorbu. :-)

Janniska
05.05.2018 5 z 5

Paráda!Napínavé do konce,hezký styl autora,dobře se četlo.Ráda bych si přečetla i předchozí knihu s vyšetřivatelkou Erikou.

shay
02.05.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha od autora. Dobře se čte, takže netrvalo moc dlouho a byla přečtena. Konec mě dost překvapil.

pipa36
01.05.2018 5 z 5

Povedená detektivka - jak to vlastně bylo, jsem začala tušit až těsně předtím, než nám to spisovatel naservíroval... Trošku mě rozčilovala Eričina sestra, která k ní přijela na návštěvu - hrozná pipka. Nejde ani tak o tu spoustu dětí a spoustu hluku v malém bytě, ale ty názory... Jak se říká - rodinu si člověk nevybírá, ale stejně je miluje :-)...
Kniha se mi líbila, četlo se to samo. A protože se v knize konečně začalo šetřit tituly jednotlivých policistů (detektiv superintendant ten a ten...), kniha byla výrazně přehlednější a srozumitelnější. Za tuto "úsporu" dávám o hvězdičku více, než tomu bylo v minulých dvou dílech - a doufám, že tomu tak bude i nadále.

novina
01.05.2018 5 z 5

Poutavý příběh s nečekaným koncem. Rodina Collinsovych skrývala děsivé tajemství, ale Erika Fosterová spolu se svým týmem dokázala to klubko lží a intrik rozplést.
Knihy od Bryndzy jsem objevila před nedávnem, ale moc se mi líbí jeho styl psaní a rozhodně se chystám na další.

vraždy pro ženy napětí nevyřešené případy

Robert Bryndza
britská, 1979