Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/bmid_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 5 2263 570

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

ela1972
08.08.2022 5 z 5

Další super ,,bryndzovka''.

terimila
03.08.2022 3 z 5

Trochu slabší než ostatní díly s Erikou, hlavně díky obrovské koncentraci fakt divných postav. Zavražděná mi byla od začátku vysoce nesympatická, což mívá ten následek, že mi vlastně je tak trochu i jedno, zda vraha dopadnou. Divní byli i ostatní. Podezřelí, co páchají sebevraždy skoro jako na běžícím páse? Další svědkové praštění, nespolupracující, alkoholici, chroničtí nevěrníci a cojávím co ještě? Ani Eričino a kolegů řešení rodinných záležitostí mě neoslovilo, kromě linie se starým Eričiným tchánem, ta se tam jaksi hodila. Rozuzlení záhady fantoma v plynové masce mi přišlo ušité dost horkou jehlou, akce Mossové taktéž. A finální tečka mi přišla naprosto absurdní. K postavě to sice sedělo, že je někdo něčeho takovýho schopen, to beru. Ale jinak... jako... fakt?
No nic, tohle mi moc nesedělo, ale číst se to dalo a na takový ty letní podvečery dobrý. Tři hvězdy, průměr.

Monnyska
06.07.2022 3 z 5

Pěkně napsané, četlo se to jedním dechem. Konečné rozuzlení na posledních pár stránkách, mrzí mě vždycky, že je ten konec takový uspěchaný... U mě pořád ale vede předchozí díl, ten byl perfektní...

Cheynn
05.07.2022 5 z 5

Nemohu napsat jinak, opět mě kniha nezklamala. Zápletka parádní, dokud se vše nevysvětlilo, přemýšlela jsem, jak to s těmi náušnicemi tedy je, že v tom musí něco být! :-) Trochu mi bylo líto, jak to dopadlo s Petersonem, přála bych jim happyend. Tak třeba autor napíše další knihu a dočkám se jej :-)

VercaV
28.06.2022 5 z 5

To že Bryndza umí psát, vím už od prvního dílu, ale nečekala sem, že až všechny díly budou tak skvělé. Podlední díl s Erikou nezklamal. I když tento díl byl trochu jiný než předchozí, ale i tak byl naprosto bezchybný. Na každý případ s Erikou se vždy těším, baví mě to, líbí se mi jak je to psané, je to čtivé a uplně to vrthne do děje.
V tomto díle "chybělo" napadení Eriky a taky její věčné vzpouření se vedení, což mě vůbec nevadilo. Líbilo se mi, jak bylo ukázáno, že i Erika, knižní postava, stárne, dostala více prostoru pro osobní život. Taky jsem moc ráda, že se Eriky tým skládá více méně pořád ze stejných detektivů. Celý případ byl trochu jiný, byla zde jen jedna vražda, bylo to celé takové pomalejší ale o nic míň výživné. Užila jsem si také, že tu bylo více Isaaca, tu postavu jsem si moc oblíbila.
Doufala jsem, že Erika dostane lepší konec, chybí mi tu nějaký lepší epilog, kde budou víc vykresleny její vztahy nebo něco. Brynzovi knihy s Erikou jsou bezkonkureční, myslím, že sem je nečetla naposledy, doufám že i jeho další detektivky budou tak skvělé jak tyto, i když se mi těžko opouští Eriku a její tým.

Boruvka.cerna
23.06.2022 5 z 5

Skvělé čtení. Člověk se každý den těší, až si bude moci sednout s knihou a dozvědět se, jak je to dál. Cca v půlce knihy jsem si myslela, že vím, kdo je pachatel, ale byla jsem úplně vedle :) A ten závěr - opravdu nečekané, tuto pointu jsem nečekala. Prostě další dobrá “bryndzovka”

Michelleee
06.06.2022 5 z 5

Doufám, že tenhle díl opravdu nebude poslední. Kniha byla skvělá, kapitoly krátké a vraha nemáte odhaleného brzy. Eriky milostný život snad takhle neskončí, určitě by mě zajímalo pokračování...

Timkim
27.05.2022 5 z 5

Proč, pane bože proč? Proč takovou skvělou detektivku musí načíst Helga Čočková? Její intonace, pauzy, výslovnost a její " do prdele" mě iritovaly od první minuty poslechu.
Ale ke knize, možný spoiler...příběh byl vystaveny na dvou linkách které čtenář / posluchač odhalí až na konci pribehu. Do posledních kapitol není zřejmé kdo je vrah a i když už si to myslíte, přijde zvrat. Osobně se mi příběh líbil a nikdy by mě nenapadlo, že to bude TEN pachatel. No kdo by to do něj řekl. Konečně se to rozseklo mezi Erikou a Petersonem. Za mě dobrý. Dávám 90%. Doporučení, čtěte papírovou, audio je děsný.

prochajda
14.05.2022 5 z 5

Tak takový konec, jsem fakt nečekala. Velmi čtivě napsaná, napínavá detektivka. Čekám, že snad bude někdy pokračování případů s Erikou...?

PaníLenka
13.05.2022 4 z 5

Přesně tohle jsem potřebovala - svižnou detektivku na tři odpoledne. Pokračování série bych se rozhodně nebránila!

Haduwig
11.05.2022 4 z 5

Od posledního případu s Erikou jsem měla poměrně dlouhý časový odstup a kniha mě tak opět hodně bavila - čte se rychle, má napětí a sympatické postavy. Erika mi ovšem sedí o trochu víc než Kate Marshallová.

Hermiona419
04.05.2022 5 z 5

Opět perfektní kniha s překvapivým koncem! Bryndzovka prostě nikdy nezklame!
Velké díky autorovi za skvělý čtenářský zážitek.

Jana.Kuc
05.04.2022 5 z 5

Skvělé čtení od první do poslední knížky. Série s Erikou mi už teď chybí...

Elapheg
22.03.2022 5 z 5

Tohle bylo důstojné zakončení série s Erikou Fosterovou, i když vlastně, co to kecám. Četl jsem v roce 2021 rozhovor s panem Bryndzou, že další díly s Erikou ještě budou, tak snad ano. :-) Smrtící tajnosti na rozdíl od Chladnokrevně je méně brutální, ale stejně bravurní jako všechny ostatní díly. Smrtící tajnosti: Matka nalezne svou zavražděnou dceru před domem. Vraždu provedl pachatel, který měl na hlavě nasazenou plynovou masku. Podobné útoky s pachatelem s plynovou maskou se v Londýně odehrály vícekrát. Najde Erika maskovaného vraha? O tom si přečtěte sami. Krátké kapitoly, žádná zbytečná omáčka, inteligentní zápletka, vrah tentokrát odkryt až na konci knihy, napětí a do toho staří známí Erika, Peterson, Mossová, to jsou substance, které tvoří báječnou chemii této detektivky. Opět maximální spokojenost. Je mi líto, že série zatím končí, docela jsem si na protagonisty zvyknul a budou mi chybět. Pět hvězd a doporučení + poděkování panu Bryndzovi za skvělou sérii. Doufám, že ta nová s Kate Marshallovou bude co se týče ostrosti čitelná, o její bravurnosti ani na okamžik nepochybuji. Ještě jednou děkuji panu autorovi.

JoMia
08.03.2022 5 z 5

Opět nezklamala, napínavá kniha která se čte jedním dechem.

JPBelmondo
27.02.2022 5 z 5

Tak jsem dočetla poslední díl série s Erikou a jak se říká: "To nejlepší nakonec" zde pro mě platí. Považovala jsem za nejlepší Temné hlubiny a Do posledního dechu, ale tohle to překonalo. Čtivé jako vždycky, mrazivé, žádná nuda. Když už si myslíte, že vraha víte nebo tušíte, šup, je to jinak. Závěr naprosto překvapivý, pro mě jednoznačně nejlepší z celé série.

krevetka79
27.02.2022 5 z 5

I poslední díl s Erikou byl skvělý.
Napětí do poslední chvíle...
Opět jsem měla podezření na kde koho, ale konec mě dostal...
Bude se mi po ní stýskat...

PetraKysova
15.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Tak to som nečakala. Ten záver knihy bol naozaj bravúrny. Celú dobu som podozrievala syna a bum ho ono to bolo vlastne úplne inak. Nečakala som že to bude mať čo dočinenia s 2 svetovou, naozaj dobre vymyslené.
Veľmi sa mi páčila aj tá dvojitá rovina vražda verzus napadnutia. Keď si to tam vezmem tak sa stala len jedna jediná vražda. Po predchádzajúcej knihe vlastne celkom nuda . Kniha bola samozrejme veľmi dobre napísaná. Páčilo sa mi aj to že ukázali druhú stránku Eriky a celý ten dej s jej svokrom.
Tým že je to posledná kniha ho série (zatiaľ) som si myslela že dostane Erika nejaké uzavretie. Ale keď som sa nad tým zamýšľala, takto to skončilo vlastne dobre. Erika žije pre prácu, takže ako inak by to malo skončiť než tým že proste pokračuje vo svojej práci ?
Musím povedať že som rada že u tejto knižky a vlastne aj predchádzajúcej už nebolo v popise stále dokola sa opakujúce detektív šéfinšpektor Erika. To mi na prvých knihách dosť vadilo, ale je vidno že si autor zobral asi kritiku k srdcu a napravil to.
Celú sériu odporúčam všetkymi desiatimi.

chrastova.m
05.02.2022 5 z 5

Detektivky od Roberta Brynzy jsou prostě sázka na jistotu! A nebylo tomu jinak ani v tomto případě.. Opět skvělý příběh, napínavý až do konce a rozuzlení vraha bylo pro mě velkým překvapením. Perfektní práce.

cucik14
29.01.2022 5 z 5

Opět skvělý, pět hvězdiček.
Jen jsem možná čekala na konci nějaký zvrat s Erikou, když je to poslední díl a nic.
Každopádně za mě byla celá série skvělá, nejvíc se mi asi líbil díl Temné hlubiny, každopádně doporučuji a já se časem určitě vrhnu na autorova další díla :)