Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/bmid_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 5 2243 566

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

Booky84
Booky84
15.06.2023 5 z 5

Opět skvělá a čtivá detektivka, což už považuji u tohoto autora za standart. Líbilo se mi větší nahlédnutí do soukromí postav a jsem zvědavá, co ještě Eriku v soukromí čeká. Přišlo mi, že si autor se čtenářem pohrával a trousil různé náznaky, což mě občas zmátlo, ale zároveň i potěšilo a líbilo se mi to. Knihu určitě doporučuji nejen milovníkům detektivek, ale i těm, kteří si k tomuto žánru cestu teprve hledají.

martin9929
martin9929
29.05.2023 5 z 5

Asi zatím nejlepší díl.

_Lucie_97
_Lucie_97
10.05.2023 5 z 5

Další pokračování série, které jsem přečetla jedním dechem. Jsem moc ráda, že autor trochu změnil běžný styl vyprávění příběh, takže jsem si užila ten aha moment, kdo je vrahem a co se doopravdy stalo. Už teď se těším na další díl

monika0356
monika0356
09.05.2023 5 z 5

Skvele cteni, knihy se ctou samy, urcite doporucuji precist celou serii.

judith141
judith141
08.05.2023 5 z 5

Tak tenhle díl byl za mě naprosto super!!!

Dada077
Dada077
07.05.2023 5 z 5

(audio, číta Martin Stránský! - top )
Dobrý príbeh, dobré postavy, koniec prekombinovaný ako keby téma na príkaz, mne by stačil aj klasický koniec krimi, ale aj tak hodnotím plným počtom hviezdičiek. Bryndza u mňa ostáva jedným z top autorov.

sestraJoy
sestraJoy
25.04.2023 4 z 5

TENHLE PŘÍPAD JE ODPORNÁ BAŽINA. VŠICHNI JI NENÁVIDĚLI .... Erika a její vánoční případ. Jede si to svoji pohodičku, jako ostatní knihy a možná i proto se autor snažil konec nějak osvěžit a speciálně vykombinovat. Je to fajn, ale asi si dám chvíli pauzu.

Mike99
Mike99
16.04.2023 5 z 5

Mám příběhy Eriky rád, stejně jako kdysi, když jsem hltal už za bolševika dostupné příběhy Steva Carelly :-) (od Ed Mc Baina). V závěru zvrat, ale zase ne tak překvapivý.

Grety
Grety
27.03.2023 4 z 5

Kniha je čtivá, napínavá a Erika je sympatická vyšetřovatelka. Za mě super.

malýčtenář
malýčtenář
22.03.2023 5 z 5

Opět autor zabodoval s dalším příběhem a hlavní hrdinkou Erikou. Jsou to dost děsivé příběhy, které člověk musí stále číst, dokud se nedozví, kdo je vinen. Erika mi připadá, že je živa jen z kávy a soukromý život žádný. Ráda bych, kdyby ji autor dopřál také trochu štěstí. Jinak výborné čtení.

moudivlacek
moudivlacek
10.03.2023 4 z 5

Další díl s Erikou a jejím týmem. Tentokrát je obětí mladá žena, která nejenže neměla zrovna dobrou pověst, ale i skrývala mnohé. A také tu máme vraha s maskou, který rád děsí lidi a zneužívá strachu. Otázkou je, zda je to jedna osoba. Navíc Erika řeší nečekané problémy s tchánem. Peterson je zpět a i od něj se dočkáme překvapení.
A ten konec? Sice jsem vraha odhadla, ale tu "třešinku na dortu" jsem neobjevila. A že stála za to.

Tučňák492
Tučňák492
03.03.2023 5 z 5

Pan Bryndza píše hrozně hezky, knihu jsem přečetla jedním dechem

Zuzulinka
Zuzulinka
28.02.2023 5 z 5

Jako vždy pecka! Četla jsem jedním dechem a těším se na další díly!!

ElizPetrova
ElizPetrova
24.02.2023 4 z 5

Opět výborný detektivní příběh. U vraha jsem tentokrát byla dost šokovaná, ale vše dávalo smysl. Doufám, že autor plánuje s Erikou ještě spoustu dalších dílů, nechce se mi s ní a tímto vyšetřovatelským týmem loučit.

pydla
pydla
20.02.2023 4 z 5

Má druhá kniha tohoto autora. První byla Dívka v ledu, ale nebudu je srovnávat.
Smrtící tajnosti je čtivá svižná detektivka. Marrisa byla mladá, atraktivní, cílevědomá potvora a mrcha a tak se zdá, že její smrt si přálo až moc lidí. Šílenec v plynové masce byl neotřelý nápad, jen mi k němu ještě něco chybělo. Rozuzlení vraždy, noo, byl to jistě zajímavý a nečekaný zvrat, ale neseděl mi k tomu příběhu. Celek sice drží pohromadě, leč příběhu chybí hlubší podsada. A Elsa? Ve svých 97 letech až moc velké čiperka, to mi zkrátka nesedí. Za mě 3,5 hvězdy.

Fanda74
Fanda74
10.02.2023 4 z 5

Vlastně ano, dobře se to čte, je to napínavé, byl jsem zvědavý jak to dopadne. Hlavní vyšetřovatelka mi sice vůbec není sympatická (ani nevím proč), ale jinak pěkná detektivka.

Jenny055
Jenny055
28.01.2023 5 z 5

Bryndza to teda vie. Všetky jeho knihy sú veľmi dobré a ani táto ma nesklamala. Vraha som neuhádla, podozriví boli naozaj všetci. Počúvala som audioknihu a Martin Stránský bol ako vždy skvelý. Už sa teším na Osudné svedectvo.

VendulaB
VendulaB
15.01.2023 5 z 5

Tato detektivní série má trvale vzestupnou úroveň. Opět velmi povedený příběh, který má spád, napětí, zajímavou zápletku a užila jsem si i pus v soukromých životech policistů. Trochu ustřelená byla jen postava vraha, nicméně knihu jsem si velmi užila.

VeruMalfoy
VeruMalfoy
11.01.2023 5 z 5

Pamatuji si, že když jsem začala číst tuto knihu, tak jsem si říkala: a JJ, už se blížím ke konci série, co budu číst dál? A skutečně, už se opravdu blížím. S každým dalším dílem, který si od tohoto autora přečtu, mi tyto detektivky přijdou lepší a lepší. Možná je to tím, že už jsem si na autora prostě zvykla i na jeho postavy v této sérii. Erika už mě to teď nevydaří, protože je prostě jaká je. Její vyšetřování se mi líbí víc a víc. Případy jsou vždy napínavé a zajímavé. To samé můžu říct o tomto případu. Vše je popsané tak, že si to prostě představujete spolu s detektivkou Erikou. Moc doporučuji přečíst. :)

jirina4159
jirina4159
07.12.2022 5 z 5

Opět spokojenost, a jako vždy překvapil pachatel!