Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330019/bmid_nocni-lov-VAT-330019.jpg 4 3470 815

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

Emma27
27.06.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila ,stejně napinava jako dívka v ledu.

izinkaVENDULKA
25.06.2022 5 z 5

Opět super. Po prvním dílu jsem věděla , že další díl bude zase napínavý a tipy. A taky jo. Jediné co mě trochu mrzelo, že už v půlce bylo vědět, kdo je vrah a už se jen čekalo jak bude polapen. Nic to ale nemění na faktu, že si další díl ujít nenechám. Dávám plný počet hvězdiček.

knihomolka_eli
02.06.2022 4 z 5

Nočný lov sa mi páčil podobne ako Dievča v ľade. Eriku som si obľúbila a tá jej tvrdohlavosť a nerešpektovanie nezmyselných rozkazov autorít sú mi sympatické. Prijala by som ešte viac zo súkromia členov Erikinho tímu. V tejto časti mi asi najviac vyrazilo dych správanie Marshovej manželky...uvidíme, kam bude všetko smerovať ďalej.

Čo sa týka deja, odhaľovanie totožnosti tohto sériového vraha bolo pre mňa trošku prekvapivé, predsa len zo začiatku som si pod vrahovým pseudonymom predstavovala niekoho iného. No záver ma až tak neprekvapil, posledný zvrat som si hneď tipla správne...resp.nejako som tušila, kto bude posledná obeť.
Životný príbeh páchateľa bol veľmi smutný a celkom som chápala Erikine protichodné myšlienky.

Najviac ma štvali jednoznačne Erikini nadriadení, ktorí mi prišli neskutočne hlúpi (držia vo väzbe ,,podozrivého", ktorému chcú všetko prišiť a zabudli na telefonáty, ktoré Erika dostáva?!) a že smotanu zlízli zas nesprávni ľudia...Je jedno, akým spôsobom Erika dosiahla, čo dosiahla, normálne ma tá posledná kapitola nahnevala. Nemám rada nespravodlivosť.

Každopádne sa teším na ďalšiu autorovu knižku. Sú pre mňa príjemným oddychovým čítaním.

Cheynn
28.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Příběh plyne podobně jako předchozí kniha, ale je stejně chytlavý. Chybí mi trochu víc osobní linie postav, trochu jsem doufala, že po puse od Petersona se jejich pracovní vztah bude měnit, to stejné s náznakem toho, že Marsh má problémy s ženou. Jinak ale znovu perfektní detektivka, která se čte jedním dechem.

Monnyska
12.05.2022 5 z 5

Za mě také dobré, návrat už za starou známou, prakticky stejný scénář jako u jedničky, ale byla jsem napnutá, styl psaní jednoduchý, ale sedí mi.. měla jsem přečteno na pár zátahů :) doporučuji

petunkav
04.05.2022 5 z 5

Druhá kniha s Erikou, druhá spokojenost.
Napínavé, svižné..... Za mě dobré čtení.
Dala mi přesně to, co jsem očekávala. Těším se po čase na další.

Diggitty
03.05.2022 3 z 5

No já vám něak nevím. Knížka je poměrně čtivá, dala jsem jí na tři zátahy, nicméně klasika ve stylu natahovaný začátek, natahovaný začátek a pak zničehonic konec. Začíná mi vadit frustrovanost hlavní hrdinky. Vždycky udělá přesně to, co dělat nemá, ale naštěstí pro ní, to relativně dobře dopadne. Jak jinak. Tak snad budou další díly nápaditější.

eliska8413
20.04.2022 2 z 5

Pořád všechno při starém. Autor neumi překročit svůj stín, jakoby šlapal vodu a co kniha to stejné obraty, pořád dokola stejně myšlenkové pochody, žádný progres v postavách. Samé pane a šéfe. Nikde nic přátelského. O tom, že dej nedává smysl se zmiňovat nebudu, kdybych psala knihy 10 stran za den tak taky moc nehledám kvalitu a nějakou symboliku. Tady se rube a na vymýšlení promyšlené detektivky prostě není čas.

Vilma232
13.03.2022 4 z 5

Naposloucháno. Velmi slušná detektivka, krátké kapitoly, přehledné a srozumitelné v zápletce i v motivech. Výborná interpretace.

Grety
22.02.2022 3 z 5

Paličatá a vzdorovita Erika mě celkem, baví člověk neví zda jí pilotovat nebo nakopnout...

snimcibdim
06.02.2022 1 z 5

Triviální módní komerční blbina polstrovaná product placementem.
Povrchně poskládaná populární kontroverzní témata (homofobie, zneužívání, rasismus a pod.), zbytečné popisy a detaily uměle nastavující děj a délku knihy. Plytké počínání rádokriminalistů je natolik bezradné a bez nápadu, že se tomu ani nedá říkat vyšetřování, všechny postavy tak nějak průměrné.
Čili celkově skoro brak.
Jedna hvězda Martinu Stránskému za interpretaci audioknihy, protože jen díky jeho podmanivému podání jsem to přežila až do konce.

Dada077
04.02.2022 5 z 5

(audiokniha, interpret - Martin Stránský, interpretácia veľmi dobrá)
krimi zápletka dobrá, gradovanie deja dobré, napínavosť správna, pokusy o dolapenie zločinca zmarené do určitého bodu deja akurátne, aj dialógy na dobrej úrovni. Trochu rušivo na mňa pôsobia state týkajúce sa príbuzenstva na Slovensku. Veľmi ma otravuje neprestajne a bez výnimky sa opakujúce titulovanie - detektiv šéfinspektor Erika Fosterová - a to aj v osloveniach v priamej reči a aj tam, kde by stačilo iba samotné priezvisko.
K hlavnej postave - profesný podraz, aký bol vykonaný na Fosterovej, začínam u novodobejších autorov pokladať tak trochu klišé.
Ale vcelku hodnotím kladne, s najvyšším počtom hviezdičiek, Bryndza píše dobre, nemusí dej veľmi krvaviť, napriek tomu vytvorí dobrú, inteligentnú verziu krimi románu.

Timkim
02.02.2022 4 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se zaposlouchal. Pak už jsem to nemohl vypnout. Je zajímavé, jak někteří lidé dokáží i po letech v sobě nosit pocit za křivdu a pocit odplaty. Děj byl vymyšlen velice dobře a opět se mi stalo, že jsem začal fandit "padouchovi", z lidského hlediska. Čekal jsem, že ji nechá Erika uprchnout, ale konec je, jaký je. Nebylo to vůbec špatné, jen ta tvrdohlavost a svéráznost Eriky mi začíná lézt na nervy. Uvidíme dal.....

ivana7717
16.01.2022 4 z 5

Róbert Bryndza opäť nesklamala. Dej ide rýchlo, príbeh napísaný skvelé. Jedine, čo mi asi vadilo, že vrah bol odhalený asi v polovičke knihy a ďalej to bolo o Tom, ako ho dolapiť. Ale kniha si zaslúži štyri hviezdičky.

jajcak
14.01.2022 3 z 5

Tak nějak standardně dobré, akorát Erika už mi dost leze krkem, prakticky v každém dílu, se díky své tvrdohlavosti a nepoučitelnosti vrhne po hlavě do akce, přestože jí to její nadřízení zakážou, a vždy to stojí někoho život.

keiko33
09.01.2022 4 z 5

Po prvej časti, ktorá pekne rozbehla sériu, som sa celkom tešila na pokračovanie v práci aj osobného života Eriky. Ale trochu ma pokračovanie sklamalo. Nebolo zle, bolo to celkom napínavé, čítalo sa to rýchle, ale skĺzlo to do obyčajnej detektívky. Žiadne wau tam nebolo, žiadne zimomriavky. Neviem, v autorovom štýle mi niečo chýba, asi emócie. Erika ako postava je fajn, som rada že je žena, ale pôsobí príliš obyčajne. Tie sekcie o slovensku a jej rodine pôsobia neprirodzene. Ale dám sérii ešte šancu.

PaníLenka
08.01.2022 4 z 5

Dostala jsem přesně to, co jsem od pokračování Dívky v ledu čekala - dobrou detektivku klasického střihu na odreagování.

LuckaWeiss
06.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Toto je moje druhá kniha od spisovatele Roberta Bryndzy. První díl, Dívka v ledu, mne velice oslovil a tak jsem neváhala a pustila se do dalšího dílu. V knize jsem našla pár drobností, které mi neseděli, ale lze od nich upustit, vzhledem ke kvalitě zbytku příběhu, který byl opravdu uchvacující. Atmosféra byla hustá, autor má skvělý styl psaní, čtenáře nutí číst stále dál, až je najednou konec. Kniha Vás jednoduše pohltí.

Část obsahující vyzrazení určitých informací z knihy:

Erika je velmi tvrdohlavá a jde si za svým, což se jí bohužel na konci knihy pěkně vymstí. Člověk v momentě, kdy si Erika otvírá pusu na své nadřízené, říká: "Ženská jedna, proč to děláš? Proč jednou nemůžeš držet jazyk za zuby?" Ale co si budeme, Eriku máme i tak rádi. Potěšilo mne především, že v knize byl tentokrát mnohem více vyobrazen soukromý život jak Eriky tak Isaaca.

Co mě v knize trochu zarazilo bylo, že se téměř na konci knihy objevil jediný svědek, který po zastrašení ze strany policie, změnil okamžitě přístup a byl ochotný spolupracovat a vydat jim ženu, kterou jak sám tvrdil, miloval. Na jednu stranu chápu, že zastrašení na něj zabralo vzhledem k jeho životní situaci, ale i tak...

Velice se mi zamlouvalo téma oběť X monstrum. Kdo tedy byla Simone? Byla obětí nebo monstrem? O tom každý musí rozhodnout sám. Z mé strany Simone byla obětí společnosti, což ji donutilo udělat ty strašné činy, které jsou naprosto neomluvitelné, ale přestože takové činy spáchala, člověk s ní do určité míry soucítí. Takže závěr je takový, že společnost učinila z nevinného člověka monstrum a tím i vraždící nástroj.

dr.romca
04.01.2022

Tento díl víc poodhalí soukromý život Eriky i Isaaca.
Tentokrát s vrahem i soucítíte.

Gabka80
02.01.2022 5 z 5

Skvělá. Přečetla jsem za 3 dny.