Noční lov

Noční lov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330019/bmid_nocni-lov-VAT-330019.jpg 4 3468 814

Jedné horké červnové noci je detektiv šéfinspektor Erika Fosterová přivolána k brutální vraždě. Oběť, vážený praktický lékař, je nalezen ve své posteli udušený. Zápěstí má svázaná a oči pod průhledným sáčkem upevněným těsně pod hlavou vypoulené. O několik dní později umírá za podobných okolností další muž a Erika společně s kolegy Petersonem a Mossovou tuší, že čelí sériovému vrahovi. Ten své oběti sleduje a vyčkává na vhodný okamžik, kdy udeří. Co mají oba mrtví společného? Existuje v jejich minulosti nějaké tajemství, které by je mohlo spojovat? A co je spojuje s vrahem? Erika dělá vše pro to, aby Nočního lovce zastavila a dopadla, i když opět riskuje a dostává se do konfliktů s nadřízenými. A navíc možná vrah začíná sledovat i ji...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Night Stalker , 2016

Dasa1313
07.03.2023 4 z 5

Druhý případ Eriky.
Nečetla jsem jej poprvé a spoustu věcí jsem si pamatovala, neboť ve mně něco zanechaly, i když je to již dávno, kdy jsem knihu četla poprvé.
Příběh Vás vtáhne do děje od první stránky, kde se dozvídáme o smrti praktického lékaře. Přesně v půlce knihy se čtenář dozví kdo za tím vším stojí, ale vůbec to ději neublíží. Naopak je o krok blíž k vrahovi, k jeho myšlenkám, plánům, pocitům. Opět skvěle napsáno a já jsem jen zvědavá, zda se dá Erika s Petersonem dohromady :).

minirock
05.03.2023 5 z 5

Touhle knihou mě Bryndza opět dostal ... A nemusí v ní být litry krve a spousta brutálního násilí jako u Cartera ( i když i jeho romány mám rád), stačí skvěle napsaná hlavní postava se svým týmem a k tomu dobře motivovaný a chytrý pachatel. Jediné co mě trochu štvalo bylo to, že si policie nedokázala nijak logicky spojit oběti vražd i když se to podle mě dalo docela dobře. A také toho homosexuálna tam bylo na můj vkus až příliš. Ale co už, kniha je to parádní, dle mého i lepší jak úvodní díl s Erikou, Dívka v ledu.

Han-nah
04.03.2023 4 z 5

Po dívce v ledu opět zajímavý a velice čtivý příběh Nočního ptáka, kterého se snaží vypátrat detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Opět se zasekávám na oslovení, ale nevadí mi, že Erika opět ukazuje svoji tvrdost, dravost i neposlušnost k nadřízeným, což jí činí nemalé potíže. Je zde i její vnitřní cit, prožívá smutné výročí a vzpomíná na svého manžela a jeho kolegy, kteří přišli o život při plnění povinností. Ti, kteří ji znají, ji berou takovou, jaká je. Kolegové Peterson a Mossová i přítel Issac jsou tu vždy pro ni a ona pro ně.
Neobhajuji, ale chápu Nočního ptáka i Vévodu. K čemu až může dovést týrání, ponižování, bití s člověkem. Tzv. , co "Podělá" s lidskou psychikou a následnými činy.
Nemám předsudky k LGBT komunitě, ale tady toho bylo trochu moc. Přesto se již těším na další knihy tohoto autora.

Vatter83
02.03.2023 5 z 5

Jako vždy tento autor nezklamal. Jeho knihy mám ráda, odprošťuje se od "zbytečnosti", které nejsou pro dej podstatné, jako vždy to má spád, je to přímočaré a promyšlené. Jen bych zde chtěla vysvětlení, jak vražedkyně dokázala najít poslední oběť...

martin9929
02.03.2023 5 z 5

Pokračování série s Erikou Fosterovou nemá chybu. Přečetl jsem ji snad rychleji než první díl.

IVANA0123
27.02.2023 5 z 5

Už při prvních kapitolách mi došlo, že i tento příběh jsem kdysi četla, ale vybavil se mi jen rámcově, a protože se mi kniha četla dobře, pokračovala jsem, abych si příběh připomněla i s podrobnostmi. Vyšetřovací tým jsem si oblíbila. Hlavní hrdinka je sice trochu divný pavouk, ale vzhledem k minulým událostem se není co divit a hodně mi sedí i její kolegové z oddělení. Ona sama by se potřebovala zdokonalit v umění diplomacie, i když v jistých okamžicích její neschopnost se ovládnout úplně chápu. A námět tohoto dílu se také povedl - jak rychle se z oběti stane zločinec a je zločincem v pravém slova smyslu? Jistě je, ale kdo za tu změnu může a jak silný musí být člověk, aby ho okolnosti nesemlely a on vydržel.. Díl, který je plný nespravedlnosti a ústrků na všech úrovních a mě moc bavil. 4,5*
(2/23)

yossarianxxii
27.02.2023 4 z 5

Erika Fosterová má opět plné ruce práce, Londýnem otřásá případ sériového vraha a navíc má i sama dost vlastních problémů. Pokračování série mne bavilo, opět mne děj chytil již od prvních stránek.
Kniha je též dostupná v audio verzi, díky níž se v budoucnu rád k příběhu vrátím.
Načetl ji Martin Stránský a toho je radost poslouchat.

TerezaaBaarova
24.02.2023 3 z 5

Druhý díl byl rozhodně lepší než první. Čtivost, spád a i příběh je rozhodně lépe zpracovaný! Erika mi je asi pořád ne úplně sympatická, doufám, že se to změní a opravdu celou sérii přečtu!

janina66
22.02.2023 5 z 5

Tak jak jsem před lety četla knihy s Erikou jak vycházely, teď ji od začátku poslouchám audio. Hlavní kostru děje si pamatuji, ale ty drobnosti v knize jsem už zapomněla. Opět skvělé.

Evar88
18.02.2023 3 z 5

Další strhující případ inspektorky Eriky Fosterové. Kniha se čte velmi dobře. Co mě ale zarazilo je, že autor v polovině příběhu sám odtajnil totožnost vraha. Hlavní hrdinka mi bohužel není úplně sympatická a nemám důvod se o ni ,,bát". Některé pasáže mi v knize přijdou zbytečné a hodně motivů je stejných jako v prvním dílu. Určitě si přečtu pokračování, ale musím je nejdřív proložit jinými knihami.

Morgenka
18.02.2023 3 z 5

Oddychová detektivka..
Docela mě bavila tato kniha.
Nechápu jen,a to dost lidí zde,jak poslední oběť mohl vrah najít.
A někdy až dokonalá práce vraha..s podivem u detektiva doma Apod.

Xslyepov
14.02.2023 3 z 5

Moje první knížka tohoto autora. Jako detektiva čistý průměr. Vztahy mezi postavami se neposuvají a je to příliš okrajové. V průběhu knihy je spousta spoileru o prvním díle, který kazí chuť si přečíst předešlé. Jako klasika dneštní doby je neumět zakončit smysluplně knihu. Napětí a logika zcela chybí. Dle hodnocení jsem očekával snad příliš.

malýčtenář
06.02.2023 5 z 5

Další případ Eriky Fosterové nás nenechá knihu odložit, dokud nejste na konci. Velice napínavá knihu, až na ten nevyjasněný konec, kdy vrah ví, kde hledat další oběť. Přesto dávám plný počet hvězdiček.

ElizPetrova
21.01.2023 4 z 5

Jsem neskutečně ráda, že jsem této sérii dala šanci, protože tento příběh mě bavil ještě více než ten první. Čtivé, napínavé vyšetřování, žádná nudná místa. Netypické pro mě bylo i prozrazení vraha téměř v polovině knihy, až se mi tomu nechtělo věřit a čekala jsem ještě nějaký zvrat. Ale vůbec to knize neuškodilo, spíše naopak.

_Lucie_97
05.01.2023 5 z 5

Přiběh mě neskutečně chytil a nepustil! Velmi mě bavilo, že jsme měli možnost nahlédnout do přemýšlení narušeného sériového vraha. Celkově se mi tento druhý díl líbil více, než první!

stojinek
19.12.2022 3 z 5

Čtivé, mělo to drive...prostě oddechová kriminálka

Becca_books
05.12.2022

(SPOILER) Re-reading:
Vzhledem k tomu, že jsem si děj vůbec nepamatovala mě tentokrát děsně vytáčel nejvíc ten byrokratický boj o postavení a povýšení s muži než samotné postavy. Taky trošku to, jak Erika žije sama, pomalu bez zámků a alarmů a každou knihu nechá někoho vloupat se jí do bytu. Taky mě zaráží, že nikdy nemá u sebe žádnou zbraň :) Prozrazení vraha poměrně brzy mi nevadilo, dobře se četlo veškeré rozuzlení a jak to na sebe navazovalo. Jen mi přišla vražedkyně až moc vychytralá (na to že nebyla úplně psychicky v pořádku) a zajímalo by mě, jak se dohmátla toho konce - kde najde poslední oběť.

tinka1974
28.11.2022 4 z 5

Tenhle díl se mi v celku líbil, jen Erika mi nesedí. Nevím proč, ale přijde mi jako soutěživá hysterka, a když není po jejím, je zle. Zápletka byla dobrá, vývoj děje také. Vrah se odhalil hned na začátku a v průběhu se potvrdil. Jediné, co mi nějak uniklo, jak se vrahovi podařilo vystopovat poslední oběť, když to nezvládla ani policie, tedy opačným směrem /ti kdo četli chápou/, a to mají týmy specialistů na PC a internet.

petra.k.
17.11.2022 5 z 5

Druhý díl ze série o Erice Fosterove... Opět se mi líbil a musím říct, že už se těším na další. Erika je mi moc sympatická, její kolegové taky. Vše je tak nějak normalni,příběhy příjemné děsivé, nic prehnaneho - je mi sympatické hlavně to, že Erika je normální člověk se svými pozitivními i negativními emocemi.
U me se začíná tlačit na žebříčku hned za Keplerovymi a JL.

VeruMalfoy
13.11.2022 3 z 5

Zápletka super, napsáno super, tomu nemůžu nic vytknout. Ale… Opět má kniha tytéž chyby jako první díl, bohužel. Hlavní detektivka a zároveň i hlavní postava mě opravdu irituje. Hodně jedná na vlastní pěst a nikdo ji nevěří… Škoda, že se pro mě chyby první knihy opakuji. I tak ale ještě zkusím číst dál.