Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2813 666

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

Péťa1950
05.11.2022 4 z 5

Obdobný scénář jako v předchozích dílech série. Život a myšlenky pachatele souběžně s průběhem vyšetřování. Čtivé, dopadení pachatele pak rychlé na několika málo stránkách. Fandím osobnímu životu Eriky. Doporučuji.

minirock
27.10.2022 5 z 5

Skvělé čtení, opět. Erika, výborná policistka která provokuje okolí svou upřímností a arogancí. Vůbec mi tentokrát nevadilo že pachatel je znám téměř od začátku, naopak, bavilo mě sledovat jeho kroky i vztah s Bryony. Možná mohly být více vysvětleny jeho důvody. Pochválím i uvěřitelný konec.

VendulaB
25.10.2022 5 z 5

Výborný další díl skvělé série. Jednoduchá, nekomplikovaná zápletka, velmi čtivé a dostatečně napínavé. Žádné překvapení a zvraty, ale prostě dostatečně dobrá detektivka.

bednicka44
23.10.2022 5 z 5

Všechny knížky od R.B. čtu jedním dechem, za mě jedna z nejlepších knižních sérií (po přečtení všech dosud vyšých knih, tedy 6)

Lily101
12.10.2022 3 z 5

Nechápu hodnocení u této knihy. Nečetla jsem jinou knihu než jiní čtenáři-recenzenti?

Nechápala jsem ten neuvěřitelný zájem o knihy autora dřív a nechápu je ani nyní. Za mě moc brutální (existují i autoři detektivek, kteří píšou ještě brutálnější příběhy a to tak, že je mi dost nevolno již při čtení anotací knih). Proč musí být detektivní kniha v moderní době tak brutální?

Musela jsem přeskočit části psané z pohledu vraha, kde se spolu s ním vyskytovaly i unesené dívky. Měla jsem jednak strach z toho, o čem se dočtu, a jednak jsem nechtěla vidět jeho zvrácený úhel pohledu. Proč dávat vrahovi tolik prostoru v knize? Současně i dost ubralo na napětí knihy to, že jsme se v knize setkali s postavou vraha, byť kdo to je se odkrývalo postupně, leč za mě mnohem lepší, kdyby vrah v knize vůbec nevystupoval a motiv se zjistil třeba až u výslechu. Bohužel se nikdy motiv nedozvím, neb jsem ty pasáže s obětmi a vrahem nedokázala číst a děj je zvláštně utnutý. Super, že se dozvím, jak se komu po týdnu z týmu změnil život, ale přiznal se vrah? Proč
aspoň v závěru ještě jednou neuvést motiv (který dle recenzentů níže byl uveden nejspíš
v pasážích vrah-oběť?), buď jej rozvést nebo jen stručně zmínit? Přeci jen jej vyšetřovatelé nejspíš nevědí.

Vyzdvihla bych přístup k sociálním sítím. Mnoho lidí nad sdílením neuvažuje a je dobře, že se to sdílí dál. Kéž by po přečtení této knih začalo více lidí uvažovat nad tím, co na sociální sítě dává.

SPOILER: Volat kamarádce v nouzi na místo policii je opravdu hodně zvláštní. Vběhnout bezmyšlenkovitě k ozbrojenému vrahovi a způsobit tak velké zdravotní následky policejnímu kolegovi…obojí je na zváženou. KONEC SPOILERU.

Suma sumárum: Zkusím přečíst ještě aspoň jednu knihu autora a pak uvidím, zda pochopím, proč je tento autor tak populární a jeho knihy mívají vysoké hodnocení.

Zlatinka.Emilly
11.10.2022 5 z 5

Pěkný příběh.

juliesze
10.10.2022 3 z 5

Ze začátku jsem se moc nedokázala srovnat s postavou Eriky, která mi vyloženě lezla na nervy. Nejsem si jistá, jestli mi nezkazila dojem knihy, protože se nachytávám, že se spíš soustředím na ni, než na samotný příběh a průběh vyšetřování, který byl ve srovnání s ostatními díly pro mě asi nejslabší.

Hakate
07.10.2022 5 z 5

Po dlouhé době zase jedna Erika.
Další skvělý díl této série. Napínavé, čtivé, akční, spádové, skvělé do poslední věty, do posledního dechu.

Tentokrát je vrah odhalen velmi brzy a tak se stává ústřední a hlavní postavou a Erika je tak trochu v pozadí. Což je příjemná změna a z knihy se tak rázem stává velmi pohodové odpočinkové čtení, plné napětí, akčnosti a všeho, co má dobrá krimi mít.

Erika je ještě více arogantní, protivná, konfliktní, nevyrovnaná, takže nesnesitelná a to na ní miluji.
Trochu mě zamrzela dějová linka Sparkse, stejně tak, že ostatní postavy tentokrát nemají svůj prostor, na který jsme zvyklý, i když během čtení jsem zjistila, že mi to vlastně ani nevadí.

Takže mohu jen říci, kdo váhá neváhejte a pusťte se totoho dílu po hlavě, rozhodně nebudete litovat. Pokud se Vám zrovna nechce číst, stáhněte po audiu v podání Martina Stránského, který je vždy zárukou kvality a skvělého a velkého posluchačského zážitku.

Skvělý další díl, který si zaslouží plný počet.

Vesmich
07.10.2022 5 z 5

Tak proběhlo polidštění Eriky Fosterové. Nic velkého, ale tak každý krůček v jejím případě, je velkým krokem pro lidstvo :) Hnusák byl opravdicky hnusáckej a co ho k tomu hnusaření vedlo mě nikterak neobměkčilo.

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Další skvělý příběh o Erice :)

hana1039
28.09.2022 5 z 5

Audiokniha......................Není zvykem, že se skoro hned na začátku dozvíte pachatele, ale vrhá to zase jiný úhel pohledu,pohledu vraha... Erika by se už opravdu, ale opravdu měla vzpamatovat a přijmout,co jí život nabízí.. už mě trochu štve :-) No, uvidím, jestli se ji to podaří...
p.s. Martin Stránský jako vždy skvělý !!!

AnnaCZ
10.09.2022 2 z 5

Naprosto souhlasím s Sigurd_Lesandi.
Postava Eriky je mi čím dál víc protivná. Je nesnesitelná a arogantní a myslí si o sobě, že jedině ona dokáže všechno vyřešit, ale při tom všechnu práci odvedl tým jako celek, ona sama neudělala nic. Jen porušovala předpisy a ne vždy to dobře dopadlo... Že je velká část knihy psaná z pohledu vraha by mi ani nevadilo (aspoň to nebylo všechno jen o Erice), ale vlastně nijak zvlášť mě ani postava vraha a jeho příběh nezaujal... Přijde mi, že kniha už není moc dobře promyšlená, ani propracovaná. Ze série se mi nejvíce líbila první kniha, pak už to šlo dolů a do dalších dílů se asi ani pouštět nebudu.

2509
04.09.2022 5 z 5

Mě se příběh líbil. Erika je možná mrcha, ale jen pro krutý svět. Upřímnost je důležitá a nějak se nám vytratila

Heliandílci
31.08.2022 5 z 5

Další kniha ze série - opět nezklamala... Napínavá, dobře čtivá, těším se na další díl

knihomolka_eli
04.08.2022 4 z 5

Erika vyšetruje prípad únosov, brutálneho týrania a vrážd mladých dievčat. Obete spája ich účasť na sociálnych sieťach a internetovej zoznamke. Páči sa mi, že autor do knihy zapojil aj túto tému, resp.čo všetko o sebe na sociálnych sieťach prezrádzame, že tam v informáciách máme údaje, ktoré by sme bežne na ulici cudzím ľuďom nedávali. A tiež poukazuje na to, že ten kto si s nami píše, vôbec nemusí byť takým, za akého ho máme.
Vyšetrovací tím ma ako obyčajne veľmi bavil, v úvode som zažila šok, nečakala by som, čo sa stane v Sparksovej kancelárii. Mossová ma baví čím ďalej, tým viac a vzťah Eriky s Petersonom je fajn a mohol by im vydržať. Najviac ľúto mi je Marsha, celý jeho svet sa mu rúca ako domček z karát.

Celá séria s Erikou Fosterovou má veľmi baví. Každá knižka je napínavá a čtivá. Aj táto sa mi páčila až tak, že som ochotná prižmúriť obe oči za 2 absolútne nereálne veci - totálne somariny, ktoré sa v knihe udiali a ja som ostala zarazená- skúsim to napísať tak,aby som neprezradila veľa z deja - neuveriteľné bolo počínanie jedného z unesených dievčat (absolútne neuveriteľné, že volalo tomu, komu volalo, na jej mieste by každý volal políciu) a záver (hoci chápem, prečo Erike tak záležalo na tom, aby sa kolegom nič nestalo, jej konanie ale bolo v danej chvíli úplne mimo a v reálnom svete by sa to takto ako tu isto nedialo).
Napriek tomu sériu odporúčam a teším sa na ďalšiu časť.

Sigurd_Lesandi
01.08.2022 2 z 5

Série s Erikou Fosterovou se hned prvním dílem zapsala mezi mé oblíbené a pokaždé jsem se těšil, až se pustím do dalšího dílu. Tady jsem ale dostal pořádnou ránu mezi oči.
Erika jako hlavní postava byla vždy tak trochu hysterická a protivná. Nemůžu ale říct, že by mi to vyloženě vadilo, protože tak aspoň neztvárňovala typickou uhlazenou postavu. V tomto díle se z ní ovšem stala nesnesitelná, arogantní a neschopná potvora. Její arogantní postoj tu neznal mezí a autor na to neustále narážel tím, že celé okolí neustále opakovalo, jak hrozně se chová, a dokonce i Erika si to nejednou přiznala. Myslíte, že po tom ale nastala nějaká změna? Krom toho mi celý příběh dokazovala, jak je sama úplně ztracená. Bez svého týmu by nedokázala zhola nic, protože jediné, co zvládala, bylo sedět, hádat se a rozkazovat. A Když už měla něco ve svých rukách, zrovna dobře to nedopadlo.
Krom klasických kapitol z pohledu Eriky obsahuje příběh i kapitoly z pohledu vraha. A bylo jich hodně. Pomalu se nám tu z vraha stala hlavní postava celého příběhu. Některé jeho části nám sice nastínily pár důležitých informací o jeho jednání, ale bohužel byla trpká většina absolutně o ničem. Takže vlastně celou knihu čtete buď o protivné Erice, kterou byste jako čtenář nejraději profackovali nebo o nesnesitelně trapném vrahovi, který je v jednom odstavci chudákem bez sebevědomí a hned v dalším brutálním alfa samcem.
Tohle za mě opravdu nešlo. Sérii jsem měl rád, ale tento díl mi mé dojmy zhatil. Erika se my znechutila natolik, že si nejsem jistý, zda budu ještě v autorových knihách pokračovat.

Emma27
10.07.2022 3 z 5

Opět napínavý díl.I já si Eriku oblíbila.Super kniha.

Olga8480
06.07.2022 5 z 5

Moc se mi líbilo téma, kde každá dívka slepě uvěřila tomu co jí sociální síť nabídla o jejím protějšku. Nejen že se na sociální síti mohl stát vrah přesně tím co tyto dívky přitahovalo, ale i ony mu díky ní poskytly množství informací o svém životě.

Cheynn
05.07.2022 5 z 5

Další skvělá kniha, čte se prakticky sama. Až na ten konec (jak už bylo zmíněno v komentářích níže), zase perfektní.

moudivlacek
28.06.2022 4 z 5

Další příběh Eriky a jejího nového týmu, v němž jsou naši známí z minulých dílů. Erika donutí své nadřízené, aby mohla vyšetřovat brutální vraždu mladé dívky. Sice zrovna nejsem zastánce stylu - dupy, dupy, to chci já -, ale musím přiznat, že literární Erice to pálí. A také začíná být více lidštější než v prvním díle.
Sice známe vraha velice brzy, přesto to neztrácí nic na napětí. Možná někdo nepozná hned ze začátku jeho motiv, ale pak to musí pochopit každý. Jen trošku nevěřím poslední jeho oběti, která pro mne byla superhrdinkou. Ale kdo ví, možná že lidé v těchto situacích ze sebe vydolují i to, co by jinak nedokázali. Každopádně - motiv vraha smutný a tak trošku je i i obrazem dnešní doby a některých hloupých "nastavení" náhledů na člověka jako takového.