Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2809 666

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

Monnyska
20.06.2022 4 z 5

Kniha je opravdu velmi čtivá, Eriku jsem si oblíbila, ale prakticky scénář knihy je stejný jako ty předchozí... Nic se celou dobu neví a rozuzlení přijde na posledních 50 stranách, jak už někdo psal níže v komentářích, je tam dost nelogických věcí, které Vám pak kazí celkový dojem z knihy... A jen tak nakonec - v tomto díle neměl moc prostoru Isaac Strong, což mi trochu chybělo, takže nakonec 4 hvězdy

mmartass
18.06.2022 4 z 5

Kniha byla napínavá, měla svižný dej a dobře se četla. Zklamal mě ale konec -
dej při zatýkání vraha. Takhle by se policista v žádném případě neměl zachovat. Celkový hezky dojem z knihy mi ten konec pokazil.

soupik2012
28.05.2022 4 z 5

Knihu Do posledního dechu budu hodnotit ze třech rovin. Nejvíc mě bavila rovina osobní. Eriku jsem si zkrátka oblíbila a také jejich kolegové, jsou mi velmi sympatičtí. Zábavně se také vyvíjí osobni vztah mezi Erikou a Petersonem. Prostořeká Mossová je potom třešničkou na dortu. Druhou rovinou je dějová linka, která nám odhaluje kroky samotného pachatele. A ta mě v každé detektivce baví ze všeho nejvíc. Ani v této knize tomu není jinak. Nemám Facebook ani nevěřím sociálním sítím a tato kniha všem ukazuje proč. Zklamání, tak musím zhodnotit poslední pohled a tím je samotná detektivka. Vyšetřování nepřináší nic nového. To by mi tolik nevadilo, protože se to v krimi románech stává jenom velmi zřídka. To co mě vytočilo doběla, byl ovšem samotný závěr knihy.

spoiler:
Začnu první kravinou, kterou tu již někdo zmiňoval. Unesená dívka leží v kufru, je nespoutaná a nahmatá svůj telefon. Zavolá své kamarádce. hm zkrat dejme tomu, ale dovolá se do hlasové schránky. Místo zavolání tam, kde opravdu může očekávat pomoc, jí zanechá hlasovou zprávu. hmmm

A teď ten závěr. Pominu, že Erika s Petersonem běží do sušárny kde je pachatel, který jak oba vědí je ozbrojen brokovnicí. Vlezou mu přímo do rány. Peterson je postřelen a Erika v ten moment ztratí veškerý zájem o pachatele a snaží se kolegu zachránit. hmmm Aby toho nebylo málo, tak oběť donutí přestat s vlastní záchranou a ta tak začne Erice pomáhat tlačit na ránu, aby se zastavilo krvácení. hmmmm A pozor, ozbrojený pachatel je z toho tak v šoku, ještě si povzdechne, že ho každý ignoruje a na protest místo toho, aby každého kdo je v jeho dosahu zastřelil, tak otočí zbraň proti sobě. hmmmm

Tak to je na mě už opravdu moc. Kniha je to úžasná, až do posledních 20 minut. Ptám se proč a musím trestat. Původně jsem chtěla napsat, že to je další nejlepší díl z celé série, ale nemohu a strhávám jednu hvězdičku.

Audioknihu načetl jeden z mých nejoblíbenějších narátorů pan Martin Stránský.

daniela.kol
18.05.2022

Děj dobry, napínavý, ale dobrou třičtvrtinu knížky mě Erika děsně vytáčela svým chováním.
A jak tady někdo v komentáři výše poznamenal: Holka zavřená v kufru auta s mobilem, vola místo policii kámošku? :D to bylo trochu divný, ale budiž...

Julinka679
14.05.2022 4 z 5

Co dodat k mojí milované sérii? Snad jen to, že každý další díl je lepší než ten předchozí i když si myslím, že víc už to nejde.
Opět skvělý díl z pera mého oblíbeného spisovatele a já bych si opravdu přála aby tato série nikdy neskončila!
Vše podstatné již v komentářích bylo řečeno takže pojďme hodnotit.
Za mě opět 4,5* a naprosto doporučuji! :-)

IHT
27.04.2022 5 z 5

Paradni napinavy pribeh. Tentokrat jsme znali vraha a sledovali, jak k nemu postupne nasla cestu i policie. S ohledem na vrahovo mysleni to bylo zabavne a zajimave.
Chovani vysetrovatelu mezi sebou bylo fajn - prijemne to odlehcovalo hlavni linku (byt tym si Erika sestavila az ve ctvrtine knihy!).
Co mi ale tentokrat desne vadilo bylo nacteni. Bohuzel jsem mel verzi nactenou pani Helgou Cockovou, ktera ma velmi prijemny hlas, ale mnohem vice by se hodil pro cteni poetickych pohadek pro deti. Cetla pekelne pomalu, dost casto se intonacemi netrefovala do popisovanych emoci (vetsinu toho cte "uvazlive" ci "prekvapene" ci "zamyslene", coz k popisovanym hadkam fakt nesedi) a celkove to dost neodsypalo. Martin Stransky to zvlada mnohem lepe

dr.romca
08.04.2022 4 z 5

Děj skvělý, napínavý, ale asi od poloviny mě štvala Erika svým chováním.
Jen malou otázku - komu byste volali, když by vás někdo unesl a vy byste měli telefon u sebe -- kamarádce nebo policii ?

vekkr
12.03.2022 3 z 5

Audiokniha.Velmi průměrné,zapomenutelné a ničím nevybočuje z další kupy detektivek.Jeden magor a čekáte kolik jich unese, než ho dostanou.

JoMia
10.03.2022 5 z 5

Opět super čtení, jako všechny Bryndzovy detektivky.

PaníLenka
22.02.2022 4 z 5

I tento díl ze série byl tím, čím jsem čekala, že bude - napínavá detektivka. Souhlasím s výtkami některých čtenářů, že motiv vraha mohl být líp vysvětlen, nicméně napětí děje tím ovlivněno nebylo, takže můžu vyčítat jenom to, že jsem musela číst do pozdních nočních hodin….

malvo
02.02.2022 4 z 5

Moje prvé stretnutie s pánom Bryndzom....Kniha sa mi velmi páčila a Erika je sympoška...Mám kupenu celu sériu s Erikou a určite ju prečítam...

zimolka
25.01.2022 5 z 5

Jako předchozí,tak i tento prostě super.

Timkim
20.01.2022 4 z 5

Robert nikdy nezklame. Kniha velice dobrá, poukazující na riziko sociálních sítí. Nikdy nevíte, kdo Vás sleduje.
Co jsem však nepochopil a bylo to tady již zmíněno, motiv vraha. Proč si vybíral konkrétní typ obětí, proč je vraždil popsaným způsobem...a ten konec byl ve stylu, jako by jsme se s ním měli setkat ještě v další knize....uvidíme. Rád to zjistím.

loskatos
13.01.2022 3 z 5

Generická čtivá detektivka. Nenadchne, neurazí. Hlavně bohužel ničím nepřekvapí.

keiko33
12.01.2022 3 z 5

Po predchádzajúcej skvelej časti, toto bolo sklamanie. Priemerná detektívka. Chvíľkami som sa nudila. Čo sa tíka vraha,dôvod vrážd ani nebol vysvetlený. Áno mal to v živote ťažké, ale to z femoralnou tepnou nemalo zmysel. Odkiaľ to vedel vrah tak dobre. S jeho vzhľadom by som čakala že tam bude aj sexuálne napadnutie, nielen mučenie. Proste to vraždenie bolo jeden veľký chaos, psychicky narušeného jedinca. Erika mi už začala liezť na nervy s tým nerespektovanim autorit. Robí si čo chce, čo ju v danej chvíli napadne. Nechápem to skvelé hodnotenie, asi už mám za sebou oveľa lepšie detektívky,lebo to je taký priemer.

LuckaWeiss
12.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Čtení této knihy pro mne bylo trochu bolestivé a to z důvodu, že jsou zde mučeny mladé ženy, což je pro mne citlivé téma. Myslím, že i právě kvůli tomu se mi podařilo nejvíce vcítit do této knihy a jejích obětí. Na základě toho, jaké pocity to ve mně vyvolalo, se zase ukazuje, jak úchvatně dokáže pan Brynzda psát. Chválím vybrané téma problematiky sociálních sítí, které je neustále aktuální. Knihu nemohu zase jinak než doporučit.

Část obsahující vyzrazení určitých informací z knihy:

Zamlouvá se mi, že nám toho pan Bryndza v každé knize odhalí o Erice více. Přišlo mi, že v tomto díle byla trochu pokornější a byly zde situace, kdy dokonce usoudila, že bude lepší, když bude zticha. Erika si sice uvědomovala už předtím, že je velice přímá, ale v tomto díle se s tím snaží opravdu něco dělat, to je plus pro ni.

Trochu mě mrzelo, že Isaac neměl v tomto díle tolik prostoru, ale co mě naopak potěšilo bylo, že se toho prostoru dostalo Jamesovi. Z Eriky je cítit, že se to v ní neustále pere co se týče vztahu mezí ní a Jamesem. Co jí konečně aspoň trochu posunulo dopředu, byl Isaac, který jí řekl, že příště to může být ona, kdo bude ležet na pitevním stole, což mi sice přišlo do určité míry morbidní, ale na Eriku aspoň konečně něco zafungovalo a činila se.

V této knize se mi opět potvrdilo, stejně jako ve 2. díle série - Noční lov, že to, že je někdo vrah, neznamená, že se tak narodil. Roli hrají okolnosti života v letech, kdy se člověk vyvíjí. Darrylova matka byla alkoholička, otec ho neměl příliš v lásce a jeho bratr ho šikanoval... ideální prostředí k tomu, aby se z člověka stal buď sebevrah nebo vrah.

VercaV
08.01.2022 5 z 5

Čtvrtý díl s Erikou sem četla opět skoro po roční pauze. A opět nezklamala. Čte se to velmi rychle a dobře. Mám rada její tým s Petersonem a Mossovou. Celá kniha byla velmi poutava a těžko se od ni odcházelo. Poslední stranky jsem hltala slovo od slova. Děj byl trochu jiny v tom, že už cca od půlky knihy znáte vraha. Libila se mi moc tematika ohledně nebezpečí na sociálních sítích. Jen mě trochu mrzí, že se tam tolik neobjevoval Isaac. A líbí se mi vztah Eriky s Petersonem tak snad se to bude dal správně vyvíjet.
Už se těším na další díl s Erikou a na jeho další knihy.

Elapheg
07.01.2022 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Bryndza má vždycky napínavé knihy. Tato pro mne v pořadí čtvrtá kniha od něj byla pro mne zatím neojstřejší, ale taky nejvíce napínavá. Pro mne zatím asi jeho nejlepší kniha. V této knize opět potkáme Eriku, Petersona, Mossovou, kteří budou tentokrát řešit případ zavražděné a umučené dívky, kterou vrah odhodil do kontejneru. Erice a jejímu týmu se podaří odhalit podobnost s nevyřešenou vraždou z minulosti a je jím jasné, že mají co dočinění se sériovým vrahem. Ten však dívky láká na falešné FB profily a je zvrácený a velmi opatrný, takže nezanechává stopy. Podaří se Erice a jejímu týmu odhalit pravou totožnost vraha? A podaří se to dříve než umře další obět? Tak to si už přečtěte. Vraha sice autor odhalil ve třetině knihy, ale i tak je to krajně napínavé. Za mne zatím nejlepší díl s Erikou, i když taky nejostřejší. Jednoznačně pět hvězd a doporučení. Byl jsem ke knize přímo přikován.

cucik14
06.01.2022 5 z 5

Další skvělý díl této série, pan Bryndza prostě psát umí :) Plus za nápad s nebezpečím na sociálních sítích. Za mě pět hvězdiček.

JPBelmondo
02.01.2022 4 z 5

Dočten pátý díl ze série s Erikou Fosterovou, který se mi snad líbil zatím nejvíce. Parádní díl, poslední stránky jen lítaly, jak jsem je hltala. Opět velmi čtivé, napínavé až do konce.
Těším se na šestý díl.