Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2810 666

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

tereza1198
15.05.2023 4 z 5

Tenhle díl byl dobrý a napínavý až do konce. Pachatele známe velmi brzy a je to stoprocentní humusák. Zajímala by mě opravdová povaha Angličanů,protože v knize jsou většinou arogantní a hádají se s policií o malichernosti. Eriku jsem nemusela, ale postupně jí přicházím na chuť. Není to špatná osobnost, je jen až bolestivě přímočará

monika0356
25.04.2023 5 z 5

Bozi! Miluji tyto knihy, ale Erika mi zatim neni uplne sympaticka :)

judith141
24.04.2023 5 z 5

Další perfektně napsaný díl, musím jen chválit. Ale ta Erika... na její povahu a chování si stále zvykám.

martini.ce
17.04.2023 3 z 5

Moje první knížka s Erikou Fosterovou. Ta mi sice přišla fajn, ale není to série, ve které budu pokračovat. Pro mě velké množství postav, policejní týmy, kde jsem byla schopná si kromě Eriky zapamatovat tak 2 kolegy. Násilné scény se mi nečetly dobře, ke konci jsem hodně přeskakovala, abych zjistila, jak to dopadlo. V hlavě mi dlouho nezůstane.

martin9929
10.04.2023 5 z 5

Další skvělý díl. Od půlky knihy je sice jasné, kdo je vrah, ale na zážitku z čtení to nijak neubralo.

martiline
09.04.2023 5 z 5

Robert Bryndza píše skvěle. Jsem ráda, že jsem ho jako autora objevila díky Dívce v ledu. Od té doby si jeho detektivky ráda dávkuji mezi ostatní literaturu a vždy se na čtení těším. Musím přiznat, že Do posledního dechu je velmi napínavé dílo a já hrozně moc popoháněla čtení do konce. Čím víc jsem četla o vrahovi, tím víc bych mu zakroutila krkem sama. Je znát, že R. Bryndza popisuje vše živě tak, že vás vtáhne do děje, ani nevíte jak ...

_Lucie_97
06.04.2023 5 z 5

Tato detektivní série patří mezi moje nejoblíbenější a mám pocit, že každý díl je pro mě lepší a lepší hrozně mě baví, jak máme možnost nahlédnout pod slupku člověka, který má úplně jinak nastavené vnímání. Zároveň to ale nijak neromantizuje samotnou postavu.

janina66
05.04.2023 5 z 5

Audiokniha. Opět po 3 letech jsem si oživila Eriku. Musím říci, i když téměř od začátku víme, kdo je vrah, tak jeho vypátrání jsem si už nepamatovala.

malýčtenář
19.02.2023 5 z 5

Další super knížka od autora, který dovede zaujmout již od první stránky, ne-li od první věty. Postava Eriky je nezlomná, o sebe nedbající , ale rovná a spravedlivá osoba, která se zcela obětuje pro své povolání. Těším se na další knihy a panu Bryndzovi tleskám. Dlouho jsem nečetla takto působivé knihy, i když z nich jde mráz po zádech. Doporučuji vřele.

Jennys195
13.02.2023 5 z 5

Super kniha. Erika je zajímavá postava a každým dílem se nám ukazuje novým pohledem. Velmi čtivé.

ElizPetrova
07.02.2023 4 z 5

Další výborný počin od autorky, Erice fandím a hlavní vyšetřovatelské trio mě baví. Většinou, když jsem četla nějaký detektivní příběh, tak vrah byl odhalen až na samotném konci knihy, takže příběh, kdy je vrah odhalen v polovině a sledujeme vývoj případu i z jeho pohledu je za mě nezvyklý a dle mého názoru poutavý.

ciaram
28.01.2023 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Erika si pořád do pusy nevidí, co na srdci, to na jazyku bez ohledu na hodnost. Vše co říká, jak jedná, je upřímné a přímé, což je mi na ní sympatické. Uvědomuje si, že jí práce u stolu nevyhovuje a snaží se vrátit zpět. A zase, jde přímo za svým "úhlavním" nepřítelem a jedná s ním narovinu, nehledá cestičky okolo. Jako buldog jde za svou intuicí a řešením případu, na kterém zpočátku vůbec pracovat nemá. A bude spoiler, když prozradím, že se jí to nakonec podaří vyřešit spolu s jejím týmem. A další plusový bod, i tým dělá při vyšetřování "chyby", které prostě vycházejí z dostupných informací a momentálního rozhodnutí, u kterého až čas ukáže, jestli bylo správné, či nikoliv. Ale jak se říká, po bitvě je každý generál. Takže mix násilí, vyšetřování, troška osobních vztahů, humoru, napětí i trocha toho štěstí vedlo k pětihvězdičkovému hodnocení. Za mě zatím nejlepší díl série.

Grety
22.01.2023 4 z 5

Dobré čtení, Erika jako jedna z mála vyšetřovatelů vražd je celkem normální, to oceňuji . Přečteno jedním dechem.

VeruMalfoy
11.01.2023 4 z 5

(SPOILER) Tato kniha má plno výborných zvratů a zápletek, ale. Ano je zde jedno velké ale. Kolikrát dobře našlápnutou myšlenku autor zhatí dalším postupem v příběhu. Třeba jsem nebyla úplně spokojená s tím, že jsem se dozvěděla identitu vraha tak moc brzy, i když chápu, že autor chtěl, abychom ho poznali. Co mi ale nesedí, je fakt, že bydlí s rodiči a ti si ničeho nevšimnou, i když se jim vraždy dějí takřka pod nosem. Ale i tak řadím tuto knihu mezi ty lepší v sérii.

Prateri
03.01.2023 5 z 5

Přesně to jsem očekávala - skvělé, napínavé! Každému se sice nezamlouvá jednání inspektorky Eriky, ale já jí beru, jaká je a sympatie moje má od první knihy série. Líbí se mi, když detektiv vybočuje ze zaběhnuté řady a je trochu rebel. Velice povedená kniha, pětihvězdičkové komentáře jsou i moje slova.

nicoolka25
31.12.2022 5 z 5

Kniha přečtena jedním dechem.

viweb
18.12.2022 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Napětí až do konce, doporučuji. Super namluveno Martinem Stránským.

tinka1974
11.12.2022 4 z 5

Poslechnuto, hezky načteno. Příběh napínaví, ale odhalení pachatele v půlce příběhu a pak sledování linky vyšetřování a linky vrahových myšlenkových pochodů mi úplně nesedí. I tak stojí za to přečíst. Dokonce i Erika se začíná zlidčťovat

jirina4159
24.11.2022 5 z 5

Hnusné činy ale popsané tak že je to čtivé, přesvědčení detektiva Eriky že pachatele chytí, je o tom opravdu přesvědčena a utvrzuje v tom další osoby které mají k obětem nějaký vztah, zarputilost bez ohledu na svůj osobní život to dokázat je obdivuhodná. Jdu d čtení další knihy.

Čmeláček
14.11.2022 5 z 5

Asi jsem si na Eriku nějak zvyknul nebo co, ale zase jsem si čtení užil a případ byl fakt hodně napínavý a skvěle napsaný. Pět stars a howgh! :)))