Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371299/bmid_do-posledniho-dechu-Wxx-371299.jpg 5 2805 666

Mělo to být vysněné rande… Šaty nasáklé krví, víčka násilně zavřená. Tak vypadá mrtvá dívka v kontejneru. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová je na místě nálezu jako první. Problém ovšem je, že to není její případ. Nejprve si musí zajistit místo ve vyšetřovacím týmu, přesto se Erika rovnou vrhne do práce – a odhalí souvislost s jinou nevyřešenou vraždou. Obě oběti se našly ve stejném prostředí a zemřely stejným způsobem. Navíc si obě smluvily schůzku po internetu… Kdo se skrývá za falešnými profily na Facebooku a láká naivní mladé ženy na schůzku? Jak chytí Erika vraha, který vlastně existuje jen virtuálně?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

Last Breath , 2017

teniska_rotter
12.11.2018 5 z 5

Další Robertova skvělá kniha. Líbí se mi, že Erika už přestává být tou drsnou vyšetřovatelkou. Co se tématu týče, za mě aktuální a super. Jediná moje výtka je ta, že mám raději detektivky, kde si vraha můžu tipovat ????

Bramhr
11.11.2018 5 z 5

Po Dívce v ledu jsem jeho k knihám moc netihla. Nebyla špatná, jen ji něco chybělo.
Do posledního dechu bylo něco jiného.
Mrazivé, šokující, propracované.

Janaves
09.11.2018 4 z 5

Opět spokojenost.

denisa7400
09.11.2018 5 z 5

Nejlepší díl ze série o Erice, nemohla jsem knihu odložit, přečetla jsem ji jedním dechem! Už se těším na další díl!

maja11231
05.11.2018 4 z 5

Zase dobře napsané

Desiree
05.11.2018 3 z 5

Mé první setkání s Bryndzou v Divce ledu bylo katastrofální, že jsem neměla chuť číst další jeho knihy. Přišlo mi to naprosto amatérské. Uběhlo pár měsíců a já četla na něj spoustu pozitivních ohlasů. A říkala si "to jako vážně?" Nedalo mi to a přečetla si druhý díl. Musím uznat, že byl o poznání lepší, ale pořád to nebylo ono. třetí byl asi nejlepší a čtvrtý mi opět přišel jako vykrádačka od jiných autorů. Nemůžu si pomoct, ale ty jeho knihy tak na mě působí. Pro mě je Bryndza průměrný autor, který píše nenáročné detektivky s tématy, které už jsem četla jinde a byly mnohem lépe zpracované.

Vlak7
04.11.2018 3 z 5

Než se to rozjelo, trvalo to. Zbytečně dlouhé... Pěkně se četla, krátké kapitoly.

helča5
04.11.2018

Přečetla jsem všechny detektivky od Bryndzy,ale tahle je nejdrsnější,skoro vždy je obětí žena,jejich nenávist pachatele k nim je šílená,chtělo by to asi trochu ubrat na způsobech mučení a udělat Eriku trochu šťastnou,jinak ok.

Makii
02.11.2018 4 z 5

Další velmi dobrá detektivka od Bryndzy. Ale... začíná se to trochu moc opakovat. Šílenec, sériový vrah, vidiny... Chtělo by to trochu něco jiného. Erika byla ze začátku sice trochu nesnesitelná, tak nám ji autor chce asi trochu polidštit tím, že "se jí v očích neustále lesknou slzy". Je sentimentální a pláče poměrně často. na to, jaká byla v prvním díle, poněkud rozdíl. Ale ano, je to napínavé, velmi čtivé. Jako detektivku určitě mohu doporučit.

peaker
29.10.2018 5 z 5

Příběh plný utrpení a bolesti.

katka.oo
24.10.2018 4 z 5

Co víc dodat než opět výborný R.Bryndza s Erikou, už vyhlížím další knihu :-).

muchomurka
21.10.2018 3 z 5

Lepší než předchozí díl, Erika už nebyla tak otravná. Ale to její snažení o získání případu je děsné. Chápu, proč to autor takto udělal, jinak by neměl o čem psát, když by to nevyšetřovala Erika :D, ale ta její vlezlost a drzost je už nepříjemná. Je to v každé knížce. Jinak normální detektivka, čtivá, napínavá, ale nic zázračného.

Trolice
13.10.2018 5 z 5

Opět skvělá knížka. Čte se rychle, ale asi to bylo tím, že jsem byla zvědavá, jak to dopadne. A je super, že vyjde další díl.

sassenkka
09.10.2018 4 z 5

U předchozího dílu této série jsem psala, že mi u knížek Roberta Bryndzy budou brzy chybět hvězdičky. Tak nestalo se, tady jednu hvězdičku ubírám. Čtení jsem si užila, bavilo mě to, Eriku a ostatní mám ráda a prožívám s nimi jejich osudy, fandím jim, nejraději bych s něma zašla na drink. Ale u Do posledního dechu se nestalo to, co u předchozích tří knížek, a to, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a četla a četla jen abych už věděla, kdo za všechno může. Za mě tam bylo i pár hluchých míst, které příběh nikam neposunuly, na což u tohoto autora nejsem úplně zvyklá.
Ale jinak velmi dobrá knížka, prostě tenhle týpek umí, baví mě, píše čtivě. Paráda.

Dajine
09.10.2018 4 z 5

Prostě detektivka. Autor nezklamal.

Bybyla
09.10.2018 3 z 5

No, uz u Divky v ledu me rozciloval divny (pro mne) preklad (opakujici se fraze) a detektiv sefinspektor Erika! Tady jsem myslela, ze knizku odlozim hned po par strankach, protoze cist o tom, jake vlasy a strih mela temer kazda z zen, ktere autor zminuje, me vazne nebavilo...ostatne, vsechny mely sestrihy na kratko, jen barva vlasu se lisila ;-) Ale nakonec jsem vydrzela a docetla. Musim priznat, ze ten pribeh me zaujal a druha pulka knizky uz byla fajn. Tak uvidime, co dalsi dily :-)

marli58
08.10.2018 5 z 5

Prostě perfektní. Má to spád, je to napínavé a Erika už tolik zbytečně neriskuje :).

Nikol117
07.10.2018 5 z 5

Čtivá, napínavá detektivka, těším se na další pokračování.

bafuskyBaf
03.10.2018 5 z 5

Super čtení. Čte se to jedním dechem. Jsem zvědavá na pokračovaní. Hlavně na to jak to bude s Erikou a Petersonem.

ZuzanaHabi
29.09.2018 5 z 5

I když Dívka v ledu u mě stále vede na 1. místě, tato napínavá detektivka je zřejmě na 2. Bryndza píše skvěle, baví mě čím dál více a jeho knihy všem vřele doporučuji. Už se nemůžu dočkat další!