Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5702 1528

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Leník95
17.01.2023 4 z 5

Přidám se k ostatním s názorem, že se kniha četla opravdu dobře. Krátké kapitoly, napínavý příběh a kniha přečtená za 3 dny. Avšak mě zklamal samotný závěr knihy. Vraha jsem jako vždy nepoznala, ale děj je zaměřený čistě na Eriku, a tak mi chybělo samotné chycení vraha. Což mi trošku pokazilo požitek. Ale další knihy od Brynzdy si i tak přečtu.

Evkaha
16.01.2023 5 z 5

Moje první zkušenost s panem Bryndzou a určitě né poslední. Napínavý děj, nic se netáhne, krásně to utíká. Sympatické krátké kapitoly, když se nedá číst v kuse.

ElizPetrova
16.01.2023 4 z 5

Tak tohle byla paráda! Čtení této krimi série jsem dlouho odkládala a nechápu proč. Přečteno jedním dechem. Výborně napsané, napínavé. Ani chvíli jsem se nenudila. Že by nová oblíbená hlavní vyšetřovatelka? :)

mcabr
12.01.2023 5 z 5

Pěkný čtení, knížka co má spád.

Kristy78
11.01.2023 4 z 5

Čtivé, fajn zápletka, jen snad takové ty záchrany hlavních hrdinů na poslední chvíli a ještě opakovaně .... ;)

VeronikaNika78
02.01.2023 5 z 5

Zajímavá detektivka s překvapivým vyústěním. Za mě velmi dobré čtení.

enite22
01.01.2023

Jednim slovem WOW ... Kniha je čtivá a moc se mi libil styl psani. Děj byl úžasný, zajimavý téměř do poslední strany Zvládla jsem ji přečíst během 3 dnů... A urcite si prectu i dalsi dil od tohoto autora..

jirina4159
30.12.2022 4 z 5

Ten překvapivý závěr je vždycky to na co se těším, budu pokračovat ve čtení dalších příběhů.

_Lucie_97
29.12.2022 5 z 5

Naprosto skvělý příběh, kdy jsem se nedokázala odtrhnout a knížku odložit! První seznámeni s Erikou v mem případě proběhlo na jedničku a úplně si mě získala. Samozřejmě, občas její chování úplně neschvaluju a bylo by lepší, kdyby postupovala podle předpisů, ale díky jejímu životnímu příběhu ji vše odpustim. U takovýchto příběhu se vždy snažím odhadnout vraha - tady jsem šla správným směrem, ale netrefila jsem se, takže mě závěr velmi mile překvapil a už se mi dlouho nestalo, že bych neuhádla vraha! Takže velke plus ️

adela2316
15.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Moje první setkání s Erikou Fosterovou proběhlo až teď, ač mi moje sestra o knihách Roberta Brynzy básní už několik dlouhých měsíců, ne-li roků, když kouknu na rok vydání konkrétně tohoto dílu.
No, musím říct, že mě to bavilo. Eriky mi bylo líto, je to sympatická šéfová. Líbí se mi, jak je zapálená do vyšetřování a snaží se dělat svou práci opravdu dobře. Nechápala jsem, jak jí byly házeny klacky pod nohy, a jak bylo vyšetřování vedeno ze strany vlivné rodiny, aby se ukázala oběť v lepším světle. Čekala jsem, kdy se to zlomí, ale byly to nervy.
Detektiv Sparks byl odporný už od začátku, vždycky si říkám, jak je možné, že takovyto člověk kvůli kariéře je schopen zanedbat svou práci, v tomto případě nehledet na jasne důkazy, jen aby ten druhý neměl pravdu.
Konec knihy mě velice překvapil, tohoto vraha jsem necekala, to mě ani ve snu nenapadlo . Trochu me mrzi, že tam podle mě nebylo vysvětleno vše- s kým byla tedy Andrea před tím, než byla zabita? S kým měla onen styk? S vrahem???? Nejsem si jistá, jestli bylo vše objasneno.
Každopádně se velice těším na další díly.
PS: jen jedna připomínka, vzhledem k tomu, že pracuji ve veterinární ordinaci, jsem se musela trochu pousmát při představě, že se někdo snaží uškrtit kočku. Možná leda že by neměla drápy...:-D;-)

1_mako
27.11.2022 3 z 5

Prumer…jednu chvili jsem mela i pocit, ze autor je zena, zvlastne u tech niternych popisu vzhledu, upraveneho oboci ci satu, co mel kazdy den kdo na sobe. Pribeh ctivy, ale urcite to neberu jako best. Mozna proto, ze par detektivek za sebou uz mam. Oddechovka fajn, ale za mesic uz si nevybavite, o cem to bylo.

tinka1974
20.11.2022 3 z 5

Trochu nevím, čekala jsem víc. Ale je to první díl. Autora rozhodně nezatracuji, inspektorka má potenciál. Teď to bylo seznámení a rozjezd. I tak ale byl příběh zajímavý a děl příjemně plynul. Jen tomu něco malinko chybělo. Poslouchala jsem audio. Výborně načtené.

poník654
17.11.2022 5 z 5

Tohle byla moje první pořádná detektivka. Jako nečtenář detektivek jsem vraha na rozdíl od ostatních neuhodla. Líbila se mi její napínavost a hlavně postupy k dopadení vraha. Už se moc těším, až si přečtu druhý díl.

kacisinka
15.11.2022 3 z 5

Do knihy jsem se nemohla začíst, od půlky ale měla spád a bavila mě. Co se týče detektivní zápletky, vraha jsem uhodla hned na začátku.
Musím říct, že detektivek jsem přečetla mnoho lepších, ale myslím, že dám autorovi ještě šanci.

VeruMalfoy
12.11.2022 3 z 5

Bohužel si s odstupem času po dočtení myslím, že tato kniha není nejlepší, kterou jsem kdy četla, a rozhodně mezi ně nepatří. Autor píše moc hezky, ale občas jsou jeho popisy až příliš detailní a až zbytečně moc brutální. Erice navíc nikdo z vyšetřujícího týmu moc nevěří, až na dva její kolegy, a to i přes její rozsáhlé zkušenosti. Ona si navíc často dělá, co chce. Tyto fakta mě docela iritovala při čtení a narušovala krásu příběhu. I tak jsem se ale pustila do dalšího dílu a zatím mám v plánu sérii dočíst.

Katka.zavodska
10.11.2022 3 z 5

Pěkně napsaná a čtivá detektivka, i když osoba Eriky je pro mě trošku kontroverzní a postava mi nebyla úplně sympatická. V knize se střídají pasáže, které jsou strhující a děj je napínavý s pasážemi nudnými, jež vás nutí přeskakovat odstavce.

Becca_books
09.11.2022 5 z 5

Sérii s Erikou Foster už jsem jednou četla ale jelikož vyšel nejnovější díl, měla jsem potřebu si ji připomenout od začátku než se pustím do nejnovějšího dílu :)

zuziV
08.11.2022 5 z 5

Jako čtenář, který nečte krimi a pustil se do toho z čiré zvědavosti, snad kvůli netradičnímu slovenskému příjmeníí autora , hodnotím jako poutavý příběh, od druhé půlky velice napínavý s překvapivým rozuzlením. Čtivá, dobře napsaná knížka, doporučuji.

Čmeláček
05.11.2022 5 z 5

Všichni kolem mě mluvili o Bryndzovi a jeho knihách, tak jsem se nakonec nechal přemluvit a přečetl si tuhle. A fakt nebyla špatná! :) Málem jsem ji nedal z ruky, i když Erika byla občas hodně nesympatická. No nic, jdu na další a uvidím :))).

Krchnaida
03.11.2022 5 z 5

Vyčítám si, že jsem ji nepřelouskala dřív :-) . Skvělá detektivka!