Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5702 1528

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

lenka7679
26.04.2018 5 z 5

Robert Bryndza dokazuje, že je skvělý spisovatel, jeho knihy se čtou jedním dechem. Skvělý námět, zpracování, prostě na jedničku.

ladyka
25.04.2018 4 z 5

Od knihy jsem čekala "víc", hlavně komplikovanější zápletku, větší napětí (na to jsem čekala až do půlky knihy, kdy příběh nabral konečně větší spád), propracovanější podání.. Překlad hodnotit nemohu, četla jsem v originále. Knize ovšem nelze upřít, že je čtivá a styl autora dokáže zaujmout. Za bestseller bych ji asi neoznačila, ale lepší průměr ano a určitě si přečtu další díly.

Nelasp
22.04.2018 5 z 5

Kniha byla velice čtivá, stránky ubývaly samy, moc se mi líbila, zajímavé prostředí i samotná zápletka. A to nutno podotknout, že detektivky nejsou žánrem, který bych běžně četla. Z dojmů: Že byl vrahem ten, kdo jím byl bych pochopila, ale nepochopím všechny ty, kteří toho psychopata takovou dobu s takovou námahou kryli.

Anne123
17.04.2018 2 z 5

I když jsem knihu četla s velkými pauzami, tak jsem se do ní zvládla začíst. Dobře vymyšlený příběh, postavy i zápletka, Kniha určitě stojí za přečtení a já si vystojím frontu na další díl :)

mirka71
16.04.2018 5 z 5

Výborný námět, čtivé, má spád, bez hluchých míst, čte se sama. Rozhodně stojí za přečtení.

Petra17
11.04.2018 5 z 5

Dočteno a pecka, vše to do sebe hezky zapadá, byla jsem napnutá a natěšená až do konce. Těžké tuto knihu odložit. Užívala jsem si ji od začátku.

Mali88
09.04.2018

Kniha mě pohltila. Rychle a dobře se četla, děj pěkně odsýpal a stránka za stránkou krásně obývala. Erika Fosterová se mi moc líbila. Přesto jsem ale čekala od knihy víc, po takové mediální masáži :) Pro mě to vyloženě terno nebylo, ale na cestu do vlaku super :) Další díly si možná přečtu.

Lenka40
08.04.2018 4 z 5

Tohle byl velice čtivý thriller. Děj měl spád,byl akční,napínavý a hlavně nemusela jsem se prodírat sáhodlouhými popisy. Hlavní postava vyšetřovatelka Erika se mi zamlouvala, hlavně její povaha. Vraha jsem si typla a musím říct ,že se zadařilo. Určitě se vrhnu na další díl s vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou.

Pedias
06.04.2018 5 z 5

Kniha mě naprosto vtáhla do děje, přelouskala jsem ji za dva dny.
Ze začátku mi byla Erika trochu nesympatická, ale postupem času jsem ji přišla "na chuť". Na jednu stranu ji kniha ukazuje jako drsnou detektivku, na druhou stranu je zranitelná jako každý z nás.
Knihu můžu doporučit, těším na se další díly z této série.

nicole1990
05.04.2018 5 z 5

naprosto dokonalá detektivka ze super zápletkou vrah někdo koho bych teda vůbec nečekala... Určitě si chci přečíst i další knížky ze serie.. Sympatický mi byl i tým vyšetřovatelů

Ulala
31.03.2018 4 z 5

Autorův styl mně baví. Zápletka skvělá. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová zajímavá. Co víc říct. Kniha mně bavila a určitě budu pokračovat v čtení této série.

MartulkaS
31.03.2018 4 z 5

Super čtivá, oddechová kniha ve které děj plynule ubíhá (není vycpaná nezáživnou "vatou"). Určitě se chystám na další díl s Erikou ( i když ta mě tou svojí nadšeností do práce a nežitím vlastním soukromím životem trochu rozčiluje :D)

tinkal
30.03.2018 3 z 5

Průměr, obavám se, že na prečtení této knihy rychle zapomenu

Riddleova
30.03.2018 4 z 5

Dívka v ledu mě zaujala jak anotací, tak obálkou. Po dlouhém přemlouvání sama sebe, jsem si ji konečně koupila. Začátek mě docela bavil, ale nebylo to nic, co by mě vtáhlo přímo do děje. Po třech dnech jsem knížku zase otevřela a mile mě překvapila. Dotčetla jsem ji jedním dechem do konce. Určitě bych ji zařadila k mým oblíbenějším knihám, ale na první příčku ne. :)

Takže shrnutí: Kniha je docela čtivá, sice jsem uhodla vraha hned na začátku, ale i tak byla napínavá. :)
Rozhodně se k ní ještě někdy vrátím.

Maevie
29.03.2018 3 z 5

Očekávání bylo veliké, po přečtení ale musím konstatovat, že Dívka v ledu je pouze oddychový krimi příběh s rozvleklým začátkem a silně nesympatickou hlavní hrdinkou.

Markéta137
26.03.2018 5 z 5

Jestli ten pan Robert nemá nějaké rodinné problémy... Opět podobný námět (četla jsem po Temných hlubinách), ale kniha mi nedovolila ji přestat číst a líbila se mi. Množství Slováků a gayů mě nijak neznepokojovalo. :-)

Gooverka
26.03.2018 3 z 5

Neurazí ani nenadchne. Jako většina detektivek i tato byla čtivá, měla spád a pořád se v ní něco dělo. Mrzí mě nemalé množství gramatických chyb.

kackahracka
25.03.2018 3 z 5

Začátek docela bída. Čětla jsem ho dokonce natřkrát a přes půlku se dostala jen díky tomu, že jsem zůstala s angínou v posteli. JInak bych knížku asi napočtvrté odložila. Takhle mě děj v druhé části knížky chytil, závěr v jednu chvíli velmi napínavý(honička v autě). Mínusy vidím v hlavní postavě, detektivce Erice. Jak už zde psali i ostatní, je velmi nesympatická. Rozhovory, které vede (vlastně nejen ona) jsou místy dost málo pochopitelné. Erika byla vlastně jednou z příčin, proč jsem knížku tolikrát odložila "na potom". Její závěrečné setkání s vrahem bylo jak vystřižené z béčkového hororu. Říkáte si, božínku, že on se objeví zrovna teď a za ní?...A hele ho...
No, ve výsledku docela fajn. Takhle na stonání v posteli dobrý, ale znovu bych po knížce asi nešáhla. I když-další autorovo knížky si asi přečtu.
.................................................SPOILER.................................................................................
Pro mě dost šokující moment, kdy Eriku pokousalo dítě, o němž babička "mezi řečí prohlásila, že je HIV pozitivní", nebyl vůbec dořešen! Až po dlouhých a dlouhých kapitolách, po dvojím urugování stran jejího nadřízeného, se Erika "stavila" na testy-ale jak dopadly? To jsem to přehlídla, nebo to tam fakt vysvětlené nebylo?

artlucie
25.03.2018 3 z 5

Asi už jsem příliš zvýčkaná množstvím skvělých knih, které jsem přečetla, ale tohle mi prostě nepřišlo nijak převratné. Vcelku dobrý krimi příběh, četlo se to pěkně, ale žádné "wow" se nekonalo.

Andrea K.
20.03.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila - příběh i postavy. Přečetla jsem ji téměř v jednom zátahu. Mám ráda tento žánr. Možná snad by ten konec mohlo být větší "psycho" :-) Za mě 5*. A těším se na další knihu.