Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5703 1529

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Privilegius
01.08.2023 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Ze začátku jsem se nějak nemohl začíst, hlavní hrdinka mi byla protivná, a tak jsem knížku na nějakou dobu odložil "k ledu" :-). Když jsem se k ní vrátil, tak jsem si řekl, že tomu dám šanci a zkusím něco překousnout. A vyplatilo se. Nakonec z toho byla docela slušná jízda a já už se těším na další díl.

olívoil
28.07.2023 4 z 5

Kniha mi byla doporučena......přišla mi příliš zdlouhavá, stále se objevovaly stejné myšlenky...........a nehorázně mi vadilo chování vyšetřovatelky Fosterové, dělala stále stejné chyby, byla unáhlená a neopatrná.........nicméně dám autorovi ještě další šanci, protože mám ráda detektivky jakýchkoli autorů............snad bude další kniha lepší

knihomolkaMist
26.07.2023 4 z 5

Tahle kniha mi ležela v knihovničce vpodstatě od doby, co vyšla. Už několikrát jsem ji rozečetla, ale dočetla až teď :D Proč? Sama nevím. Je to totiž fakt povedená detektivka, u které nejen že honíte vraha, ale i vrah honí hlavní vyšetřovatelku. Eriku jsem si téměř okamžitě oblíbila a strašně mě štvalo, jak se to vyvíjelo :D Konec byl fajn, spousta akce, až napětím téměř zapomenete dýchat.
Fakt jsem si to užila a asi si co nejdřív přečtu další díl, protože s Erikou (a Petersonem :)) se mi ještě nechce loučit.

Ronny97
23.07.2023 5 z 5

Úžasné. Jak mě ty thrillery baví! Měla jsem dva typy na vraha, i když jsem se spíše přikláněla jen k jednomu z nich. A trefa :)

katerina4564
22.07.2023 4 z 5

První kniha od Bryndzy, kterou jsem četla. Zprvu bych měla malou výtku, asi bych si představovala lepší uvedení Eriky, jakožto člověka do knihy. Celé to na mě z počátku působilo, jako když si k vyšetřování přizvali nějakého pološíleného bezdomovce :-) je to za půl hvězdičky dolů, ale musela jsem číst dál. Proč je Erika taková jaká je, se nicméně postupně v knize dočteme. Vražda dívky z bohaté rodiny, která se podobala vraždám prostitutek, dívek z nižší společenské vrstvy. Úkolem Eriky bylo najít vraha, sama se mu však dostala do hledáčku. Mým osobním problémem v knize bylo neustále se opakující oslovování ,,detektiv šéfinspektor a superintendant", nevím zda by se nedalo vyřešit jinak nastaveným překladem či méně častějším používáním. Přiznám se, že s určením vraha jsem měla problémy a třičtvrtě knihy jsem netušila, v závěrečném rozplétání jsem četla jedním dechem a ačkoliv se jednalo o dosti promotané rozuzlení, bylo čtivé a srozumitelné. Druhou půl hvězdičku dávám za všechny ty fyzické a zdravotní újmy, které Erika vytrpěla, nemám ráda, když je hlavní hrdina během série 100x zmrzačen a přesto žije a nemá následky. Doufám tedy, že se to nebude ve velkém opakovat, ale to ukáží až další díly.

opatovak
21.07.2023 3 z 5

Děj knihy se na můj vkus dost vlekl. Závěr byl velmi napínavý, ovšem než jsem se k němu dostala, stálo to dost přemlouvání. Věčné zdůrazňování původu mrtvých dívek a dalších postav z východní Evropy, jako by se jednalo o jejich povahový rys, mi vadilo.

kiskuska
14.07.2023 5 z 5

Moje první kniha od Bryndzy a byla jsem velmi mile překvapena. Přečteno za dva dny, velmi čtivé, bavilo mě to. Určitě budu pokračovat v sérii

pam225
12.07.2023 2 z 5

Měla jsem velké očekávání, ale nakonec jsem byla zklamaná. Kniha samotná se četla dobře, děj ale byl opravdu slabý. V polovině už jsem věděla, jak to skončí, takže opravdu žádná nečekaná zápletka to pro mě nebyla. Hlavní hrdinka mi nebyla sympatická. Hodně zvážím zda budu číst další díl.

Lucy
12.07.2023 5 z 5

První má kniha od Roberta Bryndzi. Chvilku mi trvalo než jsem se chytla na začátku knihy, ale jen opravdu pár stránek . pak již ok, kniha se velmi dobře čte. Erika občas na ránu :-),ale začne být sympatická a chci vědět jak to s ní bude dál. určitě doporučuji a čtu další díly .Zatím super

Ester71
12.07.2023 5 z 5

Příběh, který má spád a napětí. Libilo se mi to a bavilo.

Bar16
06.07.2023 4 z 5

Kniha měla pro mě trochu pomalý rozjezd, ale autorův styl se mi líbí, už jsem od něj něco četla, takže jsem věděla, že se to rozjede a bude se mi to líbit. Krátké kapitoly jsou jenom bonus.

Patrik02
04.07.2023 4 z 5

S Robertem Bryndzou jsem se už před časem setkal Kanibala z Nine Elms, aniž bych o něm cokoli věděl, a byla to příjemná zkušenost. Tentokrát jsem zabloudil k jeho staršímu dílu s Erikou Fosterovou v hlavní roli. A opět za dobře. Utopená dívka z prominentní rodiny nalezena v ledové vodě odemyká dveře k případu, který sahá opravdu vysoko. Autor se se svým prvním detektivním thrillerem (alespoň dle informací, co jsem dohledal) popral opravdu dobře, vdechl život sympatické postavě vyšetřovatelky Fosterové, skvěle vypracoval celý případ a vhodil čtenáře do víru událostí uprostřed zimního Londýna.

vladimir5170
27.06.2023 3 z 5

Psané zajímavou formou, krátké kapitoly mi vyhovují. Psáno akčně, kniha má spád. Z interpretace vlastního příběhu však očividně stříká, že je to jedna velká smyšlenka. Některé příhody, setkání a souvislosti jsou přespříliš nahodilé, aby byly uvěřitelné. 3,4*

LuckaK.088
19.06.2023 4 z 5

4,5* Skvěle vykreslená atmosféra i prostředí. Autor dokáže udržovat napětí, knížku nelze pomalu odložit. Vraha jsem tipovala někoho jiného, takže překvapení jako bonus navíc. Určitě budu v série Eriky Fosterové pokračovat. Doporučuji.

Libby1711
13.06.2023 5 z 5

Od žádného autora se mi tak dobře nečtou knihy jako od Roberta! Člověk se od nich nemůže nikterak odtrhnout.

Michelle.Bee76
11.06.2023 5 z 5

Robert Bryndza se tímto zařadil mezi mé oblíbené autory krimi. Tak skvěle se mi dlouho nějaká krimi nečetla jako od něj. Toto je má druhá kniha od tohoto spisovatele a doufám, že i další příběh bude opět tak skvělý. Krátké kapitoly mně bavily a ke konci podporovaly napjatou atmosféru. Vždy mou čtenářskou duši potěší, když narazím na knihu, která je čtivá a toužíte ji zhltnout za jeden den.

Satyrka
08.06.2023 5 z 5

Ha, tohle byla super shoda - knihu jsem si pořídila ve slovenštině a až potom jsem zjistila, že hlavní hrdinka je původem Slovenka a autor žije na Slovensku a má manžela Slováka, po kterém převzal hodně slovenské příjmení. Bohužel další díl si budu muset koupit buď na Slovensku, kam se chystám, nebo v češtině. Ano, chci další díl!
Hlavní postava Erika mi sice vůbec nesedla, ale to je můj problém snad s každou hlavní postavou, navíc mi to ani výrazně nepřekáželo. Kniha se četla sama. I přestože jsem ji tedy nečetla ve svém rodném jazyce. Stránky ubíhaly jedna za druhou.
Erika mě štvala tím, jak byla otravná jak moucha nebo komár, já jsem typ, co radši zaleze a nikoho nepokouší, takže jsem se někdy "styděla" za ní, ale zase jsme se díky tomu dozvěděli dost podstatných věcí. Když to vezmu z druhé strany, Erika je odvážná a tvrdohlavá. Zase proč ne.
Trochu mi vadilo, že každá silnější postava byla označována docela hanlivě, přišlo mi to výraznější, víc se na to upozorňovalo, nebo aspoň mně to tak přišlo.
Jinak mě ale kniha hodně bavila, vraha jsem fakt vůbec neodhadla, pořád jsem si to myslela o někom jiném.
Celkově hodnotím 4,5 z 5, protože moje oblíbená krimi série je pořád lepší samozřejmě :D Ale začátek této série mě velice nadchl!
Takže doporučuji. Za mě opravdu velmi velmi dobrá kniha.

Minispoiler: Ten Lindin svetr s mačkami mi ale hodně neseděl. Něco se mi na tom celém nezdálo. Jen tedy s Lindou souhlasím, co se maček týče :D Taky jsem jejich velký milovník.

Leny66
08.06.2023 5 z 5

Skvělá detektivka.

Irika
07.06.2023 5 z 5

Skvělé čtení, po dlouhé době zase na papíře z naší knihovny. Pachatele jsem trochu odhadla, ale napínavé to bylo až do konce a určitě brzy sáhnu po dalším díle.

Aligi
02.06.2023 5 z 5

Další parádní detektivka, Robert Bryndza si mě získal a hlavní hrdinka Erika taky. :-) Četla jsem všechny díly kromě těch nejnovějších, ale i ty už na mě čekají. Líbí se mi, jakým směrem se Erika ubírá, někdy mě vážně štvala svým chováním, ale postupem času se mění a její proměna je moc fajn.
Oblíbené vedlejší postavy: Kate a Isaac - ti jsou pro Eriku moc důležití, praví přátelé.