Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5666 1524

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

DoDidDone
DoDidDone
06.08.2017 4 z 5

Za mě příjemné překvapení! :)
Sice se v knize nacházela hluchá místa, ale jen občasně. Autor píše čtivě a velice odlišně od dalších autorů stejného žánru. Určitě se chystám na pokračování.
+ Krásně napsaný epilog! ;)

Fixa08
Fixa08
06.08.2017 5 z 5

Jsem nadšená, přečteno jedním dechem, lepší než Noční lov, prostě skvělé!

lucik2773
lucik2773
06.08.2017 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Detektivku jsem nečetla už hodně dlouho, tak jsem se na ni moc těšila a rozhodně jsem měla na co. Žádné zklamání se nekonalo, vraha jsem vůbec nedokázala odhadnout, až ke konci jsem měla jeden nápad. Musím si koupit další díl, protože je to povedené dílo.

Alysa
Alysa
05.08.2017 3 z 5

Mám z knihy hodně rozporuplné pocity.

Bohužel je dívka v ledu vykrádačka dobrých severských detektivek. Má spoustu nejasností a nijak komplikovanou zápletku. Odhalení vraha je velmi snadné, vzhledem k tomu, jak málo osob z okolí zavraždéné je do knihy zahrnuto. Neshodují se ani popisy vraha v různých částech knihy. Celková vražda a podezřelí jsou hodně slabě vykresleni. Za 400 stran se toho moc nedozvíte.

ALE .. nemohu knize odepřít jistý spád, snadné čtení a některé napínavé části.

Každopádně je spousta detektivek, které si zaslouží více pozornosti než právě dívka v ledu.

hakunamatata
hakunamatata
05.08.2017 5 z 5

Zbývalo mi jenom 100 stran, ale stejně jsem ji musela táhnout až do Rakouska, protože to bylo tak napínavý, že bych týden nevydržela. Super pohled na to jak život bohatých je cennější než chudých a celkově jedna z těch lepších detektivek.

iveta35
iveta35
05.08.2017 4 z 5

Dobrá krimča.

Lenty
Lenty
04.08.2017 5 z 5

Kniha je super,přečetla som ji jedním dechem. Už se těším na Noční lov.

Marhon
Marhon
03.08.2017 5 z 5

Kniha je velmi pěkně napsaná. Přečetla jsem jí jedním dechem.

subisi
subisi
03.08.2017 5 z 5

Skvělá knížka, od které jsem se
nemohla odtrhnout.

Alča I.
Alča I.
03.08.2017 5 z 5

Super čtení, spád, napětí dala bych i 10 hvězdiček.

barus14
barus14
31.07.2017 3 z 5

Kniha se mi četla velice dobře. Nejprve jsem si tedy musela trochu zvyknout na autorův styl psaní, ale poté už ubíhala jedna stránka za druhou. Děj má rychlý spád a já jsem se nemohla odtrhnout. Jediné, co mě trochu zklamalo, bylo rozuzlení. Čekala jsem nějaký skvělý moment, kdy dojde k nepředvídatelnému odhalení vraha, ale to se nakonec moc nekonalo. I tak se mi kniha líbila a kdyby měla lepší konec, možná by těch hvězd bylo i pět. Za mě 3,5*.

miczoken
miczoken
31.07.2017 5 z 5

Tak mám takový pocit, že si asi pořídím další knihu - "Noční lov". Se čtením nešlo přestat, "Dívka v ledu" je moc dobře napsaná.

Kekik
Kekik
31.07.2017 5 z 5

To byla jízda. Nešlo přestat číst.
Po Dívce v ledu jsem nejprve pokukovala. Každou chvíli si četla komentáře zde na databázi, až jednoho krásného dne jsem si ji koupila i s druhým dílem. Aby ne, když ji tu tolik chválíte :)
A já se též přidávám ke chvále: doporučuji, doporučuji a teď na Noční lov.
Erika Fosterová a její tým na mě už čekají s dalším případem.

31.07.2017 5 z 5

švícko: proč ti vadí, že to bylo tak medializované?

švícko
švícko
31.07.2017 4 z 5

Škoda, že byla kniha tak medializována. Četlo se to hezky a určitě si přečtu další knihu od Bryndzy. Mohu tedy i já doporučit.

29.07.2017 5 z 5

Tak to bylo super..nejsem primo ctenar detektivek, ale tak kdyz je to tak vychvalovane, tak jsem si rekla proc ne..a nepustilo me to od prvni stranky.pekne ctive, napinave, proste bomba.. jdu se hned vrhnout na druhy dil, ten je pry jeste lepsi, ale to uz snad ani nejde..:) doporucuji precist

Irsaf
Irsaf
29.07.2017 5 z 5

Moc dobře se četla :)

betule3
betule3
28.07.2017 5 z 5

Nejsem moc velkým fanouškem detektivek (vlastně je nečtu skoro vůbec), takže nemám moc s čím porovnávat, ale kniha se mi moc líbila. Erika mi byla sympatická a zaujal mě její přístup k vyšetřování. Několikrát jsem si myslela, že jsem vraha odhalila, ale ani jednou jsem se netrefila. To bude asi tou nezkušeností s detektivkami. :D Brzy se určitě vrhnu na další knihu od tohoto autora.

Tlapka
Tlapka
27.07.2017 3 z 5

Naprosté nadšení nesdílím, ale určité kvality knížka má. Předchozí komentář se mi smazal, takže shrnutí v bodech:
- někdy stylistické neobratnosti, které bych ve vydané knížce nečekala
- u některých postav slabá motivace (Když vynechám rozřešení, tak opravdu by Eričiny nápady vedení tak jednoznačně odmítalo? Jasně, protihráč je mocný, ale žádná snaha či pochybnosti, vnitřní boj?)
- kýčovitě akční závěr (jedna záchrana na poslední chvíli je OK, dvě za tak krátkou dobu... ne)
+ některé uvěřitelné a povedené postavy (u mě vítězí Linda)
+ něco mě do příběhu vtáhlo, zajímalo mě, co se bude dít dál... což je hlavní plus knihy)
+ zajímavý námět (byť jeho potenciál byl větší)
Jinak vraha jsem odhadla, ale není to nic, co by šlo příběhu vytýkat jako slabinu. Jen prostě bylo jasné, že už musí být ve hře - a přitom nesmí být dostatečně nápadný. :-)
Jako mistrovský kus žánru bych knížku nedoporučila, ale jako solidní detektivku na letní čtení ano. :-)

jurass1976
jurass1976