Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5706 1529

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

macrelka
26.05.2023 4 z 5

Hodně napínavá kniha, přečetla jsem za 2 dny, i když některé složitější formulace a popisy jsem musela číst dvakrát (ale možná je to překladem). Někde mě štvalo, jak je Erika vyloženě blbá, tvrdohlavá a neuctivá a asi dvakrát mě zarazily formální chyby (např. jak může Marsh večeřet v 11 ráno nebo jak by Erika nepoznala Davida na 30 cm u sebe) nebo informace, které předtím nikde nezazněly, ale Erika je předkládá jako fakta. Ale vraha jsem netipla, byť mi bylo jasný, že to nebude tak jednoduché, jak se nabízelo a celkově odhalení toho zapletence bylo překvapením. Uvítala bych více sledování stop a policejní práce, ale určitě jdu číst další knihy v sérii, dobře se do toho ponoří.

Tereyciiik
24.05.2023 4 z 5

Vůbec prvni kniha, co jsem četla a úplně všichni mě sra...
Naštěstí se to za půlkou přehouplo a pak už to byla paráda. Četli se to skvělé, dej hladce plynul a nakonec mě hlavní inspektorka překvapila a konečně začala být sympatická a sebejista a stala si za svým.
Těším se na další knihu.

Veveruška320
21.05.2023 4 z 5

První kniha,kterou jsem od Bryndzy četla.Příběh mě upoutal rychle,kniha se četla svižně,chvílema jsem nechápala Eriku,a její jednání...,konec mě mile překvapil,byla jsem napnutá až do konce...Těším se na další knihu.

eM.017
17.05.2023 5 z 5

Jsem nadšená. Můj první Bryndza a hned jako pecka. Žádná přehlídka krveprolití nebo MacGyver- ovské nápady a úniky. Celá kniha se mi dobře četla i díky krátkým kapitolám ( vím, že mě to udrží více v příběhu ). Závěrečný sprint byl skvěle vygradovanej a já už teď vím, že budu dávat do kupy celou sérii.. joo a ty česko-slovenský jména jsou taky přínosem ... než pořád nějaký Lars, Magnusen, Södersön, Björne atd. :)))

strippedd
07.05.2023 3 z 5

Milé překvapení. Moje první audiokniha a Martin Stránský se poslouchá jedna radost. Začátek trochu nuda, ale pak to má grády. Miluju odhadovat, kdo je vrah a pak být překvapená. Jsem i ráda za rychlý spád na konci, kde není zbytečné natahování.

uzivatel6305
28.04.2023 4 z 5

Docela nadšení. Ze začátku mi to přišlo takové tuctové, ale pak se to pěkně rozjelo a konec byl pecka. Kniha je velmi čtivá, audiokniha je namluvená panem Stránský, který ji ještě povyšuje a dodává jí šťávu. Inspektorka je sympaťačka, tým se taky povedl, párkrát vtípek, můj Londýn, a zloduši jsou opravdu chuťovčička! Takže neváhejte a stejně jako já, jděte do toho. Už pomalu otvírám druhý díl.

Blanca93
24.04.2023 5 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá a velmi dobrá detektivka... Musím říct že se kniha mi líbila, to se četlo moc dobře. Rozhodně se pustím do dalšího dílu...

Snapeova
19.04.2023 4 z 5

Detektivky nečtu moc často, ale teď jsem dostala chuť na nějakou změnu. Kniha nenadchne ani neurazí. Četla jsem rozhodně mnohem lepší a propracovanější detektivky, ale tuto v zásadě hodnotím kladně. Některých věcí tam zbytečně přebývalo. Třeba ta nebezpečí, do kterých se Erika dostávala. Snad poprvé se mi povedlo uhádnout někde vraha. Sice až těsně před odhalením v knize, ale rozhodně mi to nezkazilo dojem. Knížka má své chyby, ale četla se dobře. Příběh kolem vražd v tomto dílu mě bavil a určitě dám šanci i dalším dílům.

Neo1tex
16.04.2023 4 z 5

Taková příjemná detektivka na dovolenou nebo když si chcete odpočinout od něčeho těžšího. Jako další z řady knih s nálepkou "Bestseller" to je vlastně docela standardní příběh, který doslova ničím nepřekvapí. Ale deviza knihy leží v rychlém spádu, v tom, že si nehraje ně nějaké myšlenkově hluboké dílo a že se zkrátka velmi dobře čte.

Danielap1
13.04.2023 5 z 5

Zajímavá a nenáročná knížka, která se četla sama.

Ashinka
11.04.2023 3 z 5

Autor píše velmi poutavě a navíc jsem, až do odhalení, neměla tušení, kdo je vrahem. Postava hlavní vyšetřovatelky však působí jako slon v porcelánu, který spoléhá pouze na instinkt a notnou dávku štěstí. Navíc se několikrát ocitne v roli nebohé princezny, které nezbývá, než si počkat na svého deus ex machina.

SumýšIrena
06.04.2023 4 z 5

Za všechny ústrky, které musela Erika přetrpět, odebírám jednu *. Bylo jich trochu moc. Jinak to byla moc pěkná detektivka.

jitka3027
02.04.2023 5 z 5

Moje první setkání s autorem, napínavé do poslední chvíle. Erika je sympaťačka :) Rozhodně se pustím i do dalších

LenkaKa
30.03.2023 5 z 5

Dost dobrá detektivka. Nedalo se od toho odtrhnout.

le21nka
27.03.2023 4 z 5

Skvělé. Strhující, napínavý a velmi dobře napsaný thriller. Těším se na další díly.

Vevericka.eva
22.03.2023 4 z 5

Kniha byla čtivá, ale strašně mi lezla na nervy hlavní vyšetřovatelka Erika. Do další "Brynzovky" bych se pustila, ale představa, že zase čtu o Erice....tak si vezmu raději jinou sérii.

Holly.W
14.03.2023 5 z 5

Moje první setkání s Erikou a dopadlo nad očekávání dobře! Erika je sympatická hlavní hrdinka a skvělá a pečlivá vyšetřovatelka, která nic nenechá náhodě. Kniha mě vtáhla už od prvních stran. Sledujeme pečlivou detektivní práci, kdy vyšetřovatelé odkrývají jednu stopu za druhou a skládají dohromady obrázek pachatele. Musím říct, že kdo je vrah jsem neuhodla. Kniha se mi velice líbila a v sérii určitě budu pokračovat.

Vlak7
11.03.2023 4 z 5

Čtivé, ale zklamání z postavy vraha.Jdu na další díl.

ZuzullaM
09.03.2023 5 z 5

Moja prvá kniha od autora. Veľmi som sa na ňu tešila a nesklamala ma. Bola veľmi čtivá, krátke kapitoly mi hrozne vyhovovali, dej mi tak rýchlo plynul.
Hlavná hrdinka Erika mi je veľmi sympatická, rovnako ako Mossova a Peterson. Teším sa na druhú časť série.

lucinova
05.03.2023 3 z 5

Detektivka, která nezklame. Čtivá, svižná a napínavá.. tak to má být.
Ale.
Vrah se dá bohužel snadno uhodnout a zápletka mi přišla poněkud nedotažená. I tak dám nejspíš autorovi druhou šanci.