Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2576 617

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

ciaram
05.02.2023 5 z 5

Bryndza se díl od dílu zlepšuje. Líbí se mi, jak používá pohled z vícero směrů, včetně samotných pachatelů. Opět jsem poslouchala jako audioknihu. Na pana Stránského nedám dopustit. Jenomže mi teď docela trvalo se zaposlouchat, trošku jsem se vlivem vlastní nepozornosti ztrácela. Každopádně od cca 20. kapitoly se mi nechtělo odkládat sluchátka. Ani příliš okaté postrčení Eriky správným směrem mi neubralo radost ze čtení. Líbilo se mi, že autor předložil další soukromé drobky Eričina života, pachatelé byli uvěřitelní, Max byl opravdu mrazivý a jeho matka (hnus velebnosti). A pak jak velkou roli hraje genetika?

Vydra57
05.02.2023 4 z 5

Dynamický příběh, skutečně chladnokrevný.

VendulaB
15.01.2023 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl celé série. Příběh má zajímavou zápletku, je dostatečně napínavý, překvapivý a přitom uvěřitelný. A čte se skutečně jedním dechem. Bonusem pro mně bylo, že mi poprvé začala být Erika sympatická.

Leny66
15.01.2023 5 z 5

Knížka se čte skvěle. Dávám všech pět.

VeruMalfoy
11.01.2023 5 z 5

Další skvělá detektivka z této série. Tentokrát máme vrahy dva a ani jeden se nakonec neštítí dělat hrozné věci. Kniha je velice drsná a opravdu chladnokrevná. Vrazi jsou chytří a schopní udělat prakticky cokoliv. Co se ale stane, když se do všeho zamotají děti? Kniha mě držela od začátku až do konce. Četla jsem jí jedním dechem.

zichisek
07.01.2023 5 z 5

Opět jde u mě u re-reading před nejnovějším dílem a nepamatovala jsem si co se v knize odehrálo z minula.
V Londýně Temže vyplavila kufr, ve kterém byly nalezeny rozřezané ostatky mladého muže. Jako někdo balicí se na dovolenou mám rozměry zavazadel celkem v oku a živě jsem si dokázala představit jak tam ten chudák musel být poskládán
Obě hlavní postavy mi byly silně nesympatické, přestože Nina byla prostě jen ovlivněna mainpulátorem. Mou nejoblíbenější části je závěr, který je taaaak napínavý přestože se dá odhadnout jak to celé asi skončí.
Kniha je velmi čtivá, autor umí popsat jednotlivé postavy i zápletky velmi přesně. Mám moc ráda vedlejší linku Eričina života.
A jelikož už to nemůžu vydržet jdu se vrhnout na nejnovější díl

ElikaS
07.12.2022 5 z 5

Na knížky od Roberta Bryndzy se vždycky těším. Píše čtivě, dokáže vymyslet zajímavé zvraty a jeho rozuzlení vždy dává smysl. Navíc série Eriky je podle mého názoru o třídu lepší než série Kate, takže jsem se na tento díl moc těšila. A dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Brutální vraždy, zajímavé rozuzlení, hromadu napětí a rozvoj Eričiných vztahů s kolegy a Petersonem. Jsem nadšená a těším se na další díl.

Hakate
19.11.2022 4 z 5

Tento díl se z první tváří, tak že by to měla být další jasná 5*. Rozčtvrcené mrtvoly z kufru, manipulátorský, brutální, a jak název napovídá chladnokrevný vrah s poměrně velkou dávkou brutality, což kvituji. Ale zápletka sama o sobě je velmi, velmi předvídatelná a bohužel tak jako u 3. dílu Kate bez žádného zajímavého zvratu. Tentokrát i práce policie je velmi, velmi laxní, v tomto díle mi vyloženě vadilo, že ke všemu došli, tak nějak jak slepý k houslím.
Kniha se dobře čte.
Dobrá lehce průměrná detektivka. +* Za skvěle propracovaný charakter vraha.

Čmeláček
17.11.2022 5 z 5

Ani tento případ s Erikou mě nezklamal, četl se parádně a prostě neměl chybu! Fakt síla, jak se dá někým manipulovat, z toho mi teda zrovna dobře nebylo...

dr.romca
15.11.2022 5 z 5

Skvělý díl. Možná proto, že tam je méně Eriky ( moc jí nemusím ) a víc se vyvíjí příběh vrahů. - a o tom, jak se mladá dívka nechá ovlivnit manipulátorem - myslí si, že to dělá z lásky.

jirina4159
08.11.2022 5 z 5

Drsnější, mělo to ale spád a nečekané rozuzlení.

juliesze
02.11.2022 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc, než ty předchozí. Je zajímavý zvrat v dějové lince Eriky a Petersona, jak bojují s jejich nemocí. Samotný vražedný motiv a vývoj těch postav se mi také moc líbil. Přesně takhle si představuju dětektivku. Nicméně musím uznat, že knížka zkouzávala spíš k thrilleru, než detektivce, ale děj měl spád a pěkně se četl. Oproti předchozím knihám zase hodnotím trochu lépě.

zimolka
01.11.2022 5 z 5

Další z dílů co se čte sám. Nejde se od knihy odtrhnout.

Zlatinka.Emilly
21.10.2022 5 z 5

Nevím nevím, jak se vyjádřit k takovým knihám. Kniha chytne a nepustí, ale je potřeba krmit svět dalšími hrůzami? Přesto dávám max počet hvězdiček, styl psaní mě vyhovuje, ačkoliv tuto knihu jsem nečetla, nýbrž poslouchala audio, které je mch velice dobře namluvené.

hana1039
07.10.2022 5 z 5

Audiokniha:
Tento díl byl fakt děsivý už jen z tohoto důvodu, že aktérkou se stala taky mladá dívka... stačí fanatik, který začne ty své bláboly,,naklást,, jak vajíčka do hlavy někomu,kdo ho poslouchá a je dokonáno... bohužel se to neděje jen v knihách, ale i v reálném světě... hlas M.Stranského vše tak umocní, že v určitých částech mi až naskočila,,husina,, ...pro mě zatím nejlepší díl...

Veronika_mad
05.10.2022 5 z 5

Autor nezklamal :)

Monuli36
10.09.2022 5 z 5

Bryndza prostě nikdy nezklame Opět napínavé,čtivé prostě super

knihomolka_eli
15.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Ďalšia super časť zo série s Erikou Fosterovou.

Rieka vyplaví kufor, v ktorom sa nájde rozštvretené telo brutálne zavraždeného muža. Pred 2 týždňami sa tiež našiel kufor s podobne zavraždenou ženou. Súvisia tieto prípady spolu?

V tejto knihe je na Eriku naložené snáď až príliš.
Okrem pátrania po ďalšom sériovom vrahovi, Erika čelí aj šokujúcemu zisteniu o človeku z jej blízkeho pracovného okolia, chvíľu ostane nútene mimo vyšetrovania a taktiež rieši svoj vzťah s Petersonom.

Hviezdičku odoberám za nedotiahnuté veci, ktoré sa v knihe našli, inak by bola perfektná. Robert Bryndza písať vie veľmi dobre, nápady sú tiež super...no v tejto a predchádzajúcej knihe, mohol ešte niektoré veci trochu vyšperkovať.
Konkrétne v tejto knihe šlo o tie kufre (o ktorých sa tooooľko filozovalo, ale nejako sa na ne zabudlo) a tiež nájdený denník, ktorý mne osobne neprišiel využitý, tiež to vo mne budilo dojem, akoby autor nejako zabudol na to, že ho Erika má. Tiež mi nešlo do hlavy, prečo ,,nechal" vrah jednej svojej obeti to, čo nechal, hoci očividne potreboval peniaze.

No okrem toho bola kniha fakt fajn. Autor poukazuje na absolútne toxickú lásku, resp. úplne chorý vzťah, z ktorého nič dobré nejde.
Čo sa týka Erikinho súkromia, som zvedavá, akým smerom sa veci uberú ďalej.

Emma27
05.08.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila,přečteno za odpoledne

moudivlacek
03.08.2022 4 z 5

Když se člověk zamiluje, měl by být na vrcholu blaha a mít v srdci radost. Zde najdeme ukázku zvrácené lásky, která přináší jen žal a hoře. Tak nějak zde spisovatel nenechal kámen na kameni, dochází k brutálním vraždám a chvíli trvá, než Erika pochopí, že spolu souvisejí. Patterson a Erika řeší svůj vztah, pak je tu problém hlavního šéfa oddělení zajišťování stop z místa činu, do toho nucená "odstávka" Eriky. Co se týče motivu, není to sice nic nového, jen brutálně vylíčené. Z takových lidí se mi jen zvedá žaludek. Jen bych chtěla připomenout, že občas a často nejsou obětmi jen ti mrtví....
Jsem zvědavá na další díl s Erikou a jejím týmem.